Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 5 червня, 13:40:30

У Чернігівській міській лікарні № 2 для персоналу провели тренування з протидії коронавірусу

05.03.2020   12:07Агенцiя

На базі Чернігівської міської лікарні № 2 4 березня медперсонал навчався, як діяти у разі виявлення підозри на коронавірус та протидіяти його розповсюдженню. Саме цей заклад, а також обласна дитяча лікарня визначені базовими для госпіталізації осіб з підозрою на це захворювання.

Оскільки в Україні зафіксовано перший лабораторно підтверджений випадок захворювання, Чернігівщина має бути максимально готова до протидії поширенню небезпечного вірусу.

Як зазначив начальник управління охорони здоров’я ОДА Петро Гармаш, навчання проведено для відпрацювання алгоритму дій медичних працівників та злагодженої роботи всіх структурних підрозділів, які залучатимуться у випадку виявлення підозри зараження коронавірусом на території області.

Участь у навчанні взяли медики, рятувальники, представники органів влади та Нацполіції.

Захід провели у вигляді ситуаційного сценарію, за яким розглянули план дій на кожному етапі:
- виявлення підозри на захворювання, спричинене вірусом Covid-19;
- інформування про виявлений випадок захворювання та безпечне транспортування хворого до інфекційного відділення;
- надання медичної допомоги з дотриманням відпрацьованої схеми дезінфекції та особистого захисту медичних працівників;
- утилізація засобів захисту та дезінфекція транспорту і приміщень, де знаходився хворий.
– У випадку виявлення підозри на коронавірусну інфекцію під госпіталь будуть виділені 17 закритих боксів інфекційного відділення. Вони мають окремий ізольований вхід та необхідне обладнання для надання медичної допомоги тяжким хворим,– зазначила завідувачка інфекційного відділення Чернігівської міської лікарні № 2 Світлана Ворона. – Вже відпрацьована схема роботи медпрацівників при масовому захворюванні на грип буде застосована і при виявленні вірусу Covid-19, адже шляхи розповсюдження вірусу однакові.

Під час навчання лікарі мали змогу розглянути два варіанти костюмів індивідуального захисту медпрацівників.

Відбулась комунікація між лікарями первинної ланки та працівниками екстреної медичної допомоги. Обговорено чіткі критерії, за якими пацієнти направляються або госпіталізуються до інфекційного відділення.

Директор обласного лабораторного центру Микола Донець вкотре нагадав про важливість профілактичних і санітарно-гігієнічних заходів для запобігання вірусних захворювань.

Останні новини Чернігівщини

Прилуки: відновлення роботи дошкільних установ міста планується на 11 червня

Прилуки: відновлення роботи дошкільних установ міста планується на 11 червня 13:29

5 червня за ініціативи міського голови Ольги Попенко у сесійній залі міської ради відбулася чергова зустріч із директорами закладів дошкільної освіти міста та представниками батьківської громадськості стосовно вирішення питання відновлення роботи дитячих садочків в умовах адаптивного карантину.

Ніжин: відбулось чергове засідання виконавчого комітету

Ніжин: відбулось чергове засідання виконавчого комітету 13:13

4 червня у великій залі міськвиконкому під головуванням міського голови Анатолія Лінника відбулось чергове засідання виконавчого комітету.

Чернігівським рибоохоронним патрулем протягом двох місяців нерестової заборони викрито 415 порушень

Чернігівським рибоохоронним патрулем протягом двох місяців нерестової заборони викрито 415 порушень 12:17

Протягом квітня - травня 2020 року державними інспекторами Чернігівського рибоохоронного патруля зафіксовано 415 порушень Правил рибальства. Зокрема, викрито 178 грубих порушень за ч. 4 ст. 85 КУпАП (рибальство із застосуванням заборонених знарядь лову), з них дев’ять з ознаками кримінальних правопорушень.Протягом квітня - травня 2020 року державними інспекторами Чернігівського рибоохоронного патруля зафіксовано 415 порушень Правил рибальства. Зокрема, викрито 178 грубих порушень за ч. 4 ст. 85 КУпАП (рибальство із застосуванням заборонених знарядь лову), з них дев’ять з ознаками кримінальних правопорушень.

Електронне врядування в роботі органів державної влади та місцевого самоврядування

Електронне врядування в роботі органів державної влади та місцевого самоврядування 12:05

4 червня спільно з Фондом Східна Європа і швейцарсько-українською програмою «Електронне врядування задля підзвітності влади та участі громади» відбулося навчання за короткостроковою програмою «Технології електронного врядування в роботі органів державної влади та органів місцевого самоврядування» для працівників апаратів районних державної адміністрації та виконкомів рад об’єднаних територіальних громад.

Чернігівські аудитори виявили порушень на суму 1 млн грн на КНП

Чернігівські аудитори виявили порушень на суму 1 млн грн на КНП "Чернігівська обласна лікарня" 11:55

Фахівці Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області під час ревізії фінансово-господарської діяльності на комунальному некомерційному підприємстві «Чернігівська обласна лікарня» Чернігівської обласної ради за період з 01.01.2016 по 31.12.2019 виявили порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів, на суму 1,0 млн грн.