Торік у Чернігові державні ветлікарі вакцинували проти сказу понад 3000 тварин
Протягом минулого року в обласному центрі лікарі міської державної лікарні ветеринарної медицини щепили від сказу більше 3000 тисяч собак та котів – як домашніх, так і безпритульних. Ця цифра фактично відповідає рівню попереднього 2018 року, запевняють ветеринарні спеціалісти.
Значний обсяг робіт був виконаний під час масової безкоштовної вакцинації, яка тривала протягом кількох тижнів. Ветлікарі працювали не лише у клініці, а й на виїзді, щодня буваючи практично у всіх мікрорайонах Чернігова. Ця акція продовжиться і в році нинішньому: її старт запланований традиційно на другу половину травня. Для щеплень, незважаючи на породу і розмір тварини, використовуються однакові дози вакцини «Рабістар».
Крім собак і котів, фахівці міської лікарні ветмедицини також здійснюють щеплення інших домашніх і свійських тварин за бажанням їхніх власників. Адже збудником сказу може бути вражена будь-яка теплокровна тварина, навіть хом’як чи морська свинка, не кажучи вже про корову або коня. Щоправда, вони не входять до переліку тварин, які підлягають плановій вакцинації, так само, як і хутрові звірі, розведенням яких займаються чернігівці.
До речі, лише за два місяці нинішнього року чернігівськими державними ветеринарними лікарями вже щеплено від сказу 328 собак і 105 котів. Понад 60 тварин перебували на двотижневому карантині. У жодному випадку сказ не був підтверджений.
Тож якщо ви переймаєтесь здоров’ям і життям своїх чотирилапих, хвостатих і вухастих улюбленців, не варто чекати початку планової вакцинації. Вас завжди раді бачити у Чернігівській міській державній лікарні ветеринарної медицини за адресою: вул. 1 Травня, 180. Спеціалісти здійснюють прийом щодня з 8.00 до 17.00, у вихідні і святкові дні – з 9.00 до 13.00.
Останні новини Чернігівщини
Нелегальні азартні ігри: у Чернігові викрито та припинено діяльність грального закладу 11:04
За процесуального керівництва Чернігівської обласної прокуратури повідомлено про підозру місцевому жителю у незаконній діяльності з організації та проведення азартних ігор, за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 203-2 КК України).
На розвиток науки у Чернігівській області у 2026 році спрямували 16,83 млн грн 10:19
Цього року за результатами державної атестації наукових установ і закладів вищої освіти Чернігівщина отримає 16,83 мільйона гривень базового фінансування науки.
Діють компенсації за працевлаштування 10:07
У 2025 році завдяки програмам компенсацій за працевлаштування роботу отримали 1028 громадян області. Компенсаційними програмами від служби зайнятості скористалися 700 роботодавців. Загалом їм профінансовано 20,8 млн. грн
На Чернігівщині суд виніс вирок наркодилеру, що займався незаконним поширенням психотропних речовин 07:56
Деснянський районний суд міста Чернігова виніс обвинувальний вирок зловмиснику, який займався розповсюдженням особливо небезпечних психотропних речовин. Його засуджено до 9 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Поліція затримала нетверезого водія, що спричинив ДТП у якій постраждала малолітня дитина 07:55
На Корюківщині поліцейські оперативно розшукали нетверезого водія, який скоїв ДТП з постраждалою дитиною та втік. Зловмисника затримали у процесуальному порядку.