Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 5 червня, 12:55:26

У Чернігові пройшов семінар для підприємців щодо законодавчих змін у сфері ринкового нагляду

02.03.2020   12:41Агенцiя

«Взаємодія суб’єктів господарювання з органами ринкового нагляду та необхідність дотримання вимог законодавства України про ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» - семінар під такою назвою організували для чернігівських підприємців фахівці Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області.

Керівник відомства Юрій Павлішен, звертаючись до учасників навчання (а їх в актовій залі Управління захисту споживачів зібралось понад півсотні), пояснив причину зібрання необхідністю ознайомити представників малого і середнього бізнесу з новаціями Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції», котрі почнуть діяти вже з 26 березня 2020. За словами начальника Головного управління, найперше зміни покликані зменшити тиск на бізнес з боку органів ринкового нагляду,  а водночас у законодавстві прописані більш жорсткі вимоги до продукції, що вводиться в обіг  у торговельній мережі, а відтак – і до її розповсюджувачів.

На необхідності співпраці підприємницького загалу зі спеціалістами Держпродспоживслужби наголосив заступник начальника Головного управління Сергій Чаплієв.

Заступник начальника Управління захисту споживачів Олександр Зенов у своєму виступі акцентував  увагу  підприємців на плануванні діяльності щодо здійснення ринкового нагляду та порядку проведення перевірок характеристик продукції, а також розповів про розробку проектів секторальних планів, їх затвердження та оприлюднення і більш докладно пояснив характер змін до законодавства України, зокрема стосовно місць і термінів проведення планових та позапланових перевірок та їх можливих наслідків.

Про визначені технічними регламентами  вимоги щодо нехарчової продукції та її обіг на ринку України учасникам семінару розповіла головний спеціаліст відділу ринкового та  метрологічного нагляду Євгенія Лущай. З-поміж іншого, вона ознайомила присутніх з визначенням таких понять, як технічні регламенти, оцінка, декларація і знак відповідності. Фахівець також більш докладно зупинилась на технічних регламентах безпечності іграшок, мийних засобів, радіообладнання та розповіла про спільні вимоги щодо маркування продукції.

А заступник начальника відділу правового забезпечення Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області Марина Моцар  під час навчань розповіла про нововведення щодо санкцій, які можуть бути застосовані до суб’єктів господарювання, що порушуватимуть вимоги Закону «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції».

Семінар пройшов у формі діалогу, тож, крім роз’яснень, підприємці також отримали від фахівців Держпродспоживслужби кваліфіковані відповіді на свої численні запитання.

Останні новини Чернігівщини

Чернігівським рибоохоронним патрулем протягом двох місяців нерестової заборони викрито 415 порушень

Чернігівським рибоохоронним патрулем протягом двох місяців нерестової заборони викрито 415 порушень 12:17

Протягом квітня - травня 2020 року державними інспекторами Чернігівського рибоохоронного патруля зафіксовано 415 порушень Правил рибальства. Зокрема, викрито 178 грубих порушень за ч. 4 ст. 85 КУпАП (рибальство із застосуванням заборонених знарядь лову), з них дев’ять з ознаками кримінальних правопорушень.Протягом квітня - травня 2020 року державними інспекторами Чернігівського рибоохоронного патруля зафіксовано 415 порушень Правил рибальства. Зокрема, викрито 178 грубих порушень за ч. 4 ст. 85 КУпАП (рибальство із застосуванням заборонених знарядь лову), з них дев’ять з ознаками кримінальних правопорушень.

Електронне врядування в роботі органів державної влади та місцевого самоврядування

Електронне врядування в роботі органів державної влади та місцевого самоврядування 12:05

4 червня спільно з Фондом Східна Європа і швейцарсько-українською програмою «Електронне врядування задля підзвітності влади та участі громади» відбулося навчання за короткостроковою програмою «Технології електронного врядування в роботі органів державної влади та органів місцевого самоврядування» для працівників апаратів районних державної адміністрації та виконкомів рад об’єднаних територіальних громад.

Чернігівські аудитори виявили порушень на суму 1 млн грн на КНП

Чернігівські аудитори виявили порушень на суму 1 млн грн на КНП "Чернігівська обласна лікарня" 11:55

Фахівці Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області під час ревізії фінансово-господарської діяльності на комунальному некомерційному підприємстві «Чернігівська обласна лікарня» Чернігівської обласної ради за період з 01.01.2016 по 31.12.2019 виявили порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів, на суму 1,0 млн грн.

За загиблих у травні Захисників України помолилися у Чернігові

За загиблих у травні Захисників України помолилися у Чернігові 11:48

4 червня в козацькому кафедральному соборі святої великомучениці Катерини Православної церкви України в Чернігові відповідно вимог карантину проведено панахиду за усіма воїнами, які в травні 2020 року загинули в боях за незалежність України.

Заробітна плата та її виплата в м.Чернігові. ДОВІДКА

Заробітна плата та її виплата в м.Чернігові. ДОВІДКА 11:22

У I кварталі 2020 року на підприємствах, в організаціях та установах м.Чернігова (з кількістю найманих працівників 10 осіб і більше) були зайняті в середньому майже 73 тис. штатних працівників.