Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 1 квітня, 13:01:45

Чернігівщина вшанувала жертв Корюківської трагедії

02.03.2020   10:43Агенцiя

У перший день весни жителі Чернігівщини вже традиційно майже десять років поспіль вшановують пам'ять майже 7 тисяч жорстоко вбитих і спалених нацистами жителів міста Корюківки під час Другої світової війни 1, 2, 9 березня 1943 року.

Хвилиною мовчання вшанували всі учасники мітингу-реквієму «Ми будем вічно пам'ятати і світові забути не дамо» безневинно убієнних корюківчан. До підніжжя Меморіалу лягають квіти.

Заупокійну літію за жертвами Корюківської трагедії відправив настоятель Чернігівського храму Святої Великомучениці Катерини, секретар Чернігівської єпархії Православної церкви України, протоієрей отець Роман.

Мітинг на вшанування 77-х роковин спалення Корюківки нацистами започаткували своїми виступами представники обласної та місцевої влади.

Знищення Корюківки було найбільшою в Європі за масштабами і наслідками каральною акцією нацистів Третього Рейху щодо цивільного населення окупованих територій. У небагатьох свідків тієї страшної бійні, які зуміли врятуватися від смерті, і до нині ниють душевні рани за втраченим. Адже люди до кінця сподівалися, що їх обов'язково врятують партизани, яких у навколишніх лісах було в декілька разів більше від загону карателів. Однак цього не сталося», – зазначив радник голови обласної ради та, продовжуючи виступ наголосив, що нацисти ж, через тиждень після трагедії, 9 березня, знову вдерлися до знищеної Корюківки аби зачистити її від усіх, хто зміг врятуватись.

Увійшовши в історію сумною сторінкою, стражденна Корюківська земля стала символом всіх безвинно убієнних громадян і дощенту спалених нацистами населених пунктів України. Ми схиляємо голови у скорботі за усіма, хто передчасно пішов у вічність, висловлюємо розуміння і співчуття людям, які були свідками тих страшних подій, всім потомкам родичів, які були розстріляні і спалені нацистами, – сказав у заключному слові радник голови обласної ради Дмитро Никоненко.

На пам'ятному заході також виступили: заступник голови облдержадміністрації Андрій Подорван, радник голови обласної ради Дмитро Никоненко, Корюківський міський голова Ратан Ахметов, представник Українського інституту національної пам'яті Сергій Бутко, свідок трагедії Володимир Костюк, голова Чернігівського обласного відділення Української спілки в'язнів-жертв фашизму Ніна Зубок.

Захід завершився поминальною літією в урочищі Гай на місці перепоховання жертв Корюківської трагедії в Меморіальному комплексі пам'яті жителів населених пунктів України, знищених нацистськими окупантами.

Останні новини Чернігівщини

На Новгород-Сіверщині поліцейські відсторонили від керування нетверезого водія, рівень алкоголю в крові якого у 17 разів перевищував допустиму межу 12:40

Днями у м. Семенівка Новгород-Сіверського району поліцейські викрили 47-річного водія, який керував транспортом у стані сильного алкогольного сп’яніння (3,44 проміле).

Не подавав декларації протягом двох років – судитимуть заступника директора комунального закладу 12:19

Прокурорами Козелецької окружної прокуратури направлено до суду обвинувальний акт стосовно заступника директора одного з комунальних закладів Чернігівського району за фактом неподання суб’єктом декларування декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (ст. 366-3 КК України).

Від «Власної справи» до відшкодування збитків через війну: якою державною підтримкою може скористатися бізнес Чернігівщини 11:37

Наразі в Україні діє низка державних програм, спрямованих на підтримку підприємництва. При цьому прифронтові регіони, зокрема й Чернігівщина, мають певні переваги порівняно з іншими територіями.

З 1 квітня починається прийом заяв на зарахування дітей до 1-го класу закладів освіти міста Чернігова 11:14

Заява, встановленого зразка, про зарахування дитини до 1-го класу закладу освіти, за яким закріплена територія обслуговування, на якій проживає (перебуває) ця дитина, подається одним із батьків дитини (з пред'явленням документу, що посвідчує особу заявника) особисто до 29 травня 2026 року.

Підірвав навчальну гранату в багатоповерхівці: чернігівські поліцейські затримали хулігана 10:42

Поліцейські Чернігівського райуправління поліції затримали 52-річного містянина, який вчинив хуліганські дії із застосуванням навчальної гранати.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини