Ігор Вдовенко: є лише один спосіб забезпечити стійкий, довготривалий добробут народу - створити ефективну економіку, яка неможлива без підприємця
У Чернігові відбувся надзвичайний форум реального сектору економіки Сіверського краю. Від імені обласної ради та її депутатського корпусу до представників бізнес-спільноти, які зібрались аби обговорити стан справ у реальному секторі економіки, звернувся голови обласної ради Ігор Вдовенко.

Керівник наголосив, що обласна рада вже не вперше стає майданчиком для важливих дискусій та пошуку шляхів вирішення актуальних проблем соціально-економічного розвитку регіону, які найбільше хвилюють дюдей і безпосередньо впливають на рівень їх добробуту, стабільну роботу підприємств і господарств, забезпеченість робочими місцями. Ігор Вдовенко зазначив, що важливо почути позицію і думки представників підприємницької спільноти Чернігівщини – бізнесменів-практиків, які з нуля, важкою щоденною працею створили свої підприємства, дали роботу людям, сплачують податки, наповнюючи бюджети, а нині у багатьох випадках є рушійною силою для фінансової підтримки, розбудови інфраструктури та соціальної сфери громад, де вони здійснюють свою діяльність.
За словами виступаючого, зараз надважливо забезпечити спроможність кожного виробника товарів та послуг ефективно продовжувати започатковану власну справу. Давно доведено, що є лише один спосіб забезпечити стійкий, довготривалий добробут народу — створити успішну економіку, яка неможлива без підприємця.
– Тема надзвичайного форуму є близькою для депутатів обласної ради сьомого скликання, адже майже третина із них є підприємцями, які разом із представниками бізнесових кіл Чернігівщини роблять вагомий внесок у підвищення рівня її виробничого, інноваційного та експортного потенціалу. Разом із тим, у цій залі знаходяться депутати обласної ради попередніх скликань, які сьогодні очолюють успішні підприємства та представляють інтереси суб'єктів малого і середнього бізнесу в громадських організаціях та об'єднаннях, – підкреслив Ігор Вдовенко, висловивши переконання, що всі аргументовані пропозиції щодо покращення умов здійснення підприємництва та альтернативне бачення шляхів його розвитку, поліпшення бізнес-клімату, створення сприятливого середовища для діяльності підприємців знайдуть підтримку та прихильність депутатського корпусу обласної ради.
Відкриваючи форум, у якому взяли участь Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко, народний депутат України Антон Поляков, представники бізнес-спільноти та громадськості, організатори заходу - президент Чернігівської регіональної торгово-промислової палати Костянтин Іванов та голова Чернігівського обласного об'єднання роботодавців «Сіверщина» Віктор Лазар акцентували увагу присутніх на багатьох проблемних питаннях.
На сьогодні аграрні та фермерські господарства несуть величезні втрати. Торік збитки на кожному гектарі землі склали приблизно 4 тис. грн. Негативні тенденції позначилися на модернізації підприємств, інвестуванні у розвиток. Оскільки метою форуму є налагодження ефективної співпраці реального сектору економіки з владою у напрямку забезпечення підтримки і системного сприяння сталому розвитку промисловості України, то зазначалося, що держава повинна бути партнером бізнесу.
В порядок денний надзвичайного форуму було винесено і низку інших невідкладних питань. Зокрема, під час дискусійних панелей було наголошено на погіршенні бізнес-клімату, втрата підприємцями конкурентоспроможності на міжнародних ринках. Проаналізовано вплив нестабільного курсу національної валюти на економічний стан промислових підприємств-експортерів, який зараз характеризується падінням обсягів промислового виробництва Чернігівщини.
У своїх виступах підприємці говорили про збитки, які несуть їхні господарства, звернули увагу на негативних тенденціях розвитку агропромислової та переробної галузей, пов'язаних із підвищенням тарифів на енергоносії та монополізацією сфери тарифоутворення. Звучали пропозиції щодо передачі енергетичних та газових мереж із державної сфери в комунальну, що ймовірно надало б важелі впливу на монополістів. Критичні зауваження стосувалися відсутності послідовної державної політики по відношенню до товаровиробників, нестабільності бюджетного кодексу та адміністрування податків, а також диференційованого підходу до специфічних регіонів.
Обговоривши нагальні проблемні питання та обмінявшись думками, учасники зібрання ухвалили резолюцію надзвичайного форуму реального сектору економіки та звернулися до керівництва держави з низкою ініціатив стосовно ефективної підтримки національного товаровиробника.
Відділ інформаційного забезпечення та зв'язків з громадськістю виконавчого апарату Чернігівської обласної ради
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.