NASA запустило ракету із деталями з чернігівських заводів
У суботу, 15 лютого, із Центру космічних польотів на острові Уоллопс (штат Вірджинія, США) проведено перший у 2020 році пуск ракети-носія середнього класу «Антарес».
Це проєкт, над яким уже декілька років спільно працюють американські та українські космічні підприємства.
Про це повідомляється на сторінці Посольства України в США у Facebook:
«“Антарес” створений американською корпорацією «Нортроп Грумман» за участю іноземних партнерів, у т. ч. низки українських підприємств. А саме - головна конструкція першої ступені, яка виводить ракету на орбіту, розроблена конструкторським бюро «Південне» та виготовлена на «Південному машинобудівному заводі ім. Макарова» у співпраці з низкою українських компаній.
Ракета-носій створена для доставки модуля «Сігнус», який має доправити вантаж до Міжнародної космічної станції».
Серед компаній-партнерів - чернігівські ПАТ «ЧеЗаРа» та ТОВ «Датчикове підприємство “Завод РАПІД”».
Останні новини Чернігівщини
Анатолій Миколайович Степаненко із Срібнянської громади — Герой України. Посмертно. 16:44
Найвище звання та орден «Золота Зірка» присвоїв своїм Указом Президент Володимир Зеленський. Документ підписаний 24 лютого 2026 року, в четверту річницю повномасштабної війни.
П’ятнадцять років ув’язнення: на Чернігівщині суд виніс вирок обвинуваченому у сексуальному насильстві щодо власної малолітньої доньки 16:13
Ніжинський міський суд Чернігівської області виніс вирок обвинуваченому у сексуальному насильстві щодо його доньки. Чоловік проведе за гратами 15 років.
На Чернігівщині росіяни продовжують атаки мирного населення: поліцейські задокументували воєнний злочин 15:22
Вчора ввечері росіяни поцілили дроном по території домогосподарства в одному з сіл Новгород-Сіверського району – поранення зазнав неповнолітній хлопчик, який в цей час був на подвір’ї. Дитину госпіталізували до лікарні.
На знак вдячності та визнання мужності і стійкості Президент нагородив тих, хто боронить державу на передовій і в тилу 14:41
До четвертих роковин повномасштабного вторгнення Володимир Зеленський відзначив державними нагородами воїнів і цивільних.
У Чернігівському районі поліція притягнула до адміністративної відповідальності водія, який у нетверезому стані скоїв ДТП 13:36
Поліцейські під час встановлення обставин дорожньо-транспортної пригоди з’ясували, що причетний до неї водій перебував у стані алкогольного сп’яніння.