Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 28 липня, 12:41:51

В області більше 40 справ з оцінки впливу на довкілля отримали позитивні висновки

13.02.2020   15:04Агенцiя

Торік у Департаменті екології та природних ресурсів Чернігівської ОДА розглянуто 31 справа з оцінки впливу на довкілля (ОВД) планованої діяльності суб’єктів господарювання. За результатами видано 29 позитивних висновків та 2 відмови.

Ще більше двадцяти пакетів документів з ОВД запланованої на території області діяльності надійшли до Мінекоенерго, з них — 11 отримали позитивний висновок, інші перебувають на розгляді.

Найбільша кількість справ, розглянутих Департаментом екології та природних ресурсів ОДА, стосувалася продовження видобутку нафтопродуктів на території області, будівництва та реконструкції автозаправних станцій, видобування питних підземних вод та поліпшення екологічного стану річок регіону.

Двічі відмову у видачі висновків отримало ПАТ «Укрнафта» Нафтогазовидобувне управління «Чернігівнафтогаз». Причина — недотримання процедури та вимог Закону України «Про оцінку впливу на довкілля». Суб’єкт господарювання доопрацював подані матеріали та, пройшовши повторно процедуру з оцінки впливу на довкілля, отримав позитивні висновки на провадження планованої діяльності.

Під час розгляду вищевказаних справ в обговоренні брали участь представники громадськості, які надавали свої зауваження та пропозиції до повідомлень і звітів з оцінки впливу на довкілля. Значна кількість зауважень і пропозицій надійшла від Департаменту культури і туризму, національностей та релігій ОДА.

Відповідно до вимог законодавства громадські слухання є обов’язковою частиною громадського обговорення. Загалом у 2019 році проведено 31 громадське слухання, за результатами яких складено 8 протоколів та 23 акти про неявку представників громадськості.

Довідково. Оцінка впливу на довкілля здійснюється з дотриманням вимог законодавства про охорону навколишнього природного середовища, з урахуванням стану довкілля в місці, де планується провадити плановану діяльність, екологічних ризиків і прогнозів, перспектив соціально-економічного розвитку регіону, потужності та видів сукупного впливу (прямого та опосередкованого) на довкілля, у тому числі з урахуванням впливу наявних об’єктів, планованої діяльності та об’єктів, щодо яких отримано рішення про провадження планованої діяльності або розглядається питання про прийняття таких рішень.

Зокрема, здійснення оцінки впливу на довкілля є обов’язковим у процесі прийняття рішень про провадження видів планованої діяльності, що включає будівництво, реконструкцію, технічне переоснащення, розширення, перепрофілювання, ліквідацію (демонтаж) об’єктів, інше втручання в природнє середовище.

Громадськість має право надавати уповноваженому органу зауваження і пропозиції до планованої діяльності, що потім передаються суб’єкту господарювання для підготовки звіту з ОВД або враховуються у відповідному висновку.

З переліком реєстраційних справ з ОВД, які надходять на розгляд Департаменту екології та природних ресурсів ОДА, можна ознайомитися за посиланням.

За інформацією Департаменту екології та природних ресурсів Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

Реконструкція магістральних теплових мереж у Чернігові під управлінням НЕФКО виходить на завершальний етап 11:14

Проєкт реконструкції магістральних теплових мереж у Чернігові наближається до завершення. На всіх трьох ділянках уже прокладено нові попередньо ізольовані трубопроводи. Наразі триває фінальний етап робіт — відновлення дорожнього покриття, благоустрій та озеленення територій.

Медики відомчої медустанови Чернігівщини завжди поруч з нашими захисниками і захисницями на шляху до відновлення 10:34

27 липня – День медичних працівників. Медики ДУ «ТМО МВС України по Чернігівській області» щодня рятують життя, лікують поранених захисників і захисниць, проводять складні операції, допомагають відновитися після важких травм і повернутися до повноцінного життя.

157 школярів отримають матеріальну допомогу за успіхи у навчанні 10:12

157 учням та ученицям закладів загальної середньої освіти Чернігівської міської територіальної громади буде надано матеріальну допомогу за успіхи у навчанні. Відповідне рішення ухвалив виконавчий комітет Чернігівської міської ради 23 липня.

У Ріпках відкрили ветеранський простір за підтримки міжнародних партнерів 09:41

Днями у Ріпках відкрили ветеранський простір «Свої. Разом». Його створено в межах грантової ініціативи, яку реалізувала ГО «Центр гуманітарних технологій «Ахалар» за сприяння Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні та за фінансової підтримки Уряду Німеччини.

Напередодні Дня медичного працівника Костянтин Мегем привітав фахівців обласної дитячої лікарні 09:09

27 липня, у день пам’яті святого Пантелеймона, своє професійне свято відзначатимуть українські медики. З цієї нагоди перший заступник голови ОДА Костянтин Мегем привітав сьогодні працівників Чернігівської обласної дитячої лікарні.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини