718 будинків Понорниці, Авдіївки та Шабалинова четверту добу залишаються без газу
Коли повернуть газ у 718 будинків Сосницького та Коропського районів поки не відомо.
Про це Суспільному сказав головний інженер компанії «Чернігівгаз» Євген Денисенко. Це відбудеться після проведення зварювальних робіт і випробувань труби на герметичність. З п’ятниці жителі Понорниці, Авдіївки та Шабалинова живуть без газу. Через те, що трубу під час обробки землі пошкодив трактор.
В урочищі Солотопка за 1 кілометр від Понорниці Коропського району в п’ятницю під час обробки землі трактор пошкодив трубу, яка подавала газ до 718 будинків. Мешканці цього будинку на вулиці Гагаріна 44 четверту добу без газу.
«Холодно в нас. По всьому будинку в нас так. Вночі під ковдрою спимо, а ось це купили обігрівач», - розповідає жителька Понорниці Зоя Нікітенко.
Обігрівачем гріє свою квартиру і Ніна Петушенко. Каже, через відсутність газу не може приготувати їжу.
«Газу немає, так тут чи електроплитку треба, так в нас не пристосоване до електроплитки. Ми ж надіялися на газ. І в нас же під газ все і зроблено. Ось газовий котел будь-ласка. Батареї всі холодні, усе холодне. Ковдри не тільки дві, а й пляшки гарячі нагріваємо і під ковдру кладемо», - каже Ніна Петушенко.
"У Понорниці без газу нині 430 будинків, - сказав її селищний голова Петро Василець. - Приватна особа найняла там трактор у фермерського господарства, заїхала туди з метою прибрати хмиз і підготувати земельну ділянку на весну. Він своїм навісним агрегатом зачепив цю трубу і пошкодив десь близько 2 метрів труби. Труба діаметром 273 мм".
За словами сільського голови в урочищі немає попереджувальних знаків, що там прокладена газова труба. Через аварію на газопроводі зачинилась і школа у Понорниці, де навчається 168 дітей. Зараз всі вони на дистанційному навчанні.
«Температура повітря у класах і у школах +6. Навчатися дітям просто неможливо, дуже холодно Діти навчаються дистанційно. І ми це відпрацьовувати не будемо, нам обіцяють за три дні, максимум за 5, і а тому і весняних канікул забирати не будемо, все дистанційно», - розповідає директорка Понорницької школи Інна Чепік.
В урочищі Солотопки, де пробили трубу, сьогодні вели зварювальні роботи.
«До земляних робіт залучили 10-15 робітників, зараз проводимо зварювальні роботи на цьому газопроводі, і це приблизно теж 15 людей. Через складність робіт ми не можемо встановити терміни роботи, тому що це аварійно-відновлювальні роботи, великий комплекс. Буде відомо після зварювальних робіт і випробування на міцність та герметичність», - пояснює головний інженер ПАТ «Чернігівгаз» Євген Денисенко.
Він зазначив, що проведення цих робіт в урочищі з гозопостачальником ніхто не погоджував.
«Хто буде відшкодовувати, будуть розбиратися. Є поліція, є прокуратура, вони мені і дзвонять. СБУ також дзвонить. Це не моя компетенція, а відшкодовувати треба буде», - сказав Петро Василець, Понорницький голова.
Останні новини Чернігівщини
Доступ до послуг за будь-яких умов: про Індекс цифрової трансформації громад та Starlink – на брифінгу в ОВА 16:44
На національній платформі «Дія.Цифрова громада» працює унікальний інструмент – Індекс цифрової трансформації, який дозволяє в режимі реального часу вимірювати рівень цифровізації громад України.
На Чернігівщині триває декларування зброї: поліція нагадує громадянам про необхідність обов’язково задекларувати знайдену або отриману вогнепальну зброю та боєприпаси 16:19
Поліція інформує: декларування раніше знайденої або отриманої вогнепальної зброї звільняє людину від кримінальної відповідальності за її незаконне зберігання та надає право законно залишити зброю в себе.
Новгород-Сіверські поліцейські затримали торгівця наркотиками 15:28
Оперативники та слідчі Новгород-Сіверського райвідділу поліції викрили незаконну діяльність 55-річного зловмисника, який систематично займався збутом наркотичних засобів. Зловмисника поміщено до ізолятора тимчасового тримання.
Про стан прибирання міста та подальші завдання — за підсумками наради 14:47
На щотижневій загальноміській нараді 31 березня начальник комунального підприємства «Муніципальна варта» Ігор Дєдіков прозвітував про результати інспектування території міста.
Учень з Чернігівщини виборов призове місце на Всеукраїнській олімпіаді з математики 14:18
Молодь Чернігівщини вкотре демонструє незмінне прагнення до підкорення нових наукових висот.