Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 3 червня, 04:11:40

Відбулась прес-конференція про новий тариф та окремий розподіл за газ

05.02.2020   14:18Агенцiя

4 лютого відбулась прес-конференція для ЗМІ про «Новий тариф та окремий розподіл за газ». Згідно з рішенням НКРЕКП, від січня 2020 року споживачі газу будуть по новому оплачувати доставку газу.

Держрегулятор вніс зміни до Типового договору на розподіл газу і Кодекс ГРМ, тепер доставка газу видалена з рахунків за газ. Тому всі споживачі отримають окремі рахунки: один за газ, другий - за його доставку. Таким чином споживачі газу зможуть побачити кому і за які послуги вони оплачують кошти.

«Структура тарифу на розподіл природного газу не змінюється і не буде змінюватися. Ця послуга є комплексною, яка включає в себе - постійну підтримку необхідного тиску в газових мережах, встановлення лічильників їх контроль та періодична повірка. Це поточні та аварійні ремонти газопроводів, модернізація мереж, які включені в інвестиційну програму. І звичайно ж робота аварійно-диспетчерської служби, 24 години 7 днів на тиждень. Саме це гарантує споживачам безперебійне та безаварійне газопостачання», - зазначила голова правління АТ «Чернігівгаз» Алла Ярова.

Вартість доставки газу розраховується індивідуально для кожного клієнта і залежить від використаного ним обсягу газу в минулому газовому році. Газовий рік – це проміжок часу з 1 жовтня по 30 вересня.

«Обсяг використаного газу за цей період буде рівними частинами розділений на 12 частин і буде щомісячна плата множитися на тариф за доставку природного газу, який на сьогоднішній день складає 1 грн 7 коп. з ПДВ. Так отримуємо вартість доставки на місяць», - повідомив комерційний директор АТ «Чернігівгаз» Сергій Савченко.

Щомісячний платіж за доставку газу буде однаковим та незмінним впродовж року. Відповідно до умов Типового договору на розподіл газу, вартість послуг з доставки газу побутовий споживач повинен сплачувати до 20 числа місяця, в якому надаються послуги. Споживачі можуть сплатити за доставку одним платежем — наперед за два місяці або півроку. Таким чином вони зменшать свої витрати на комісію при проведенні платежів. Рахунки для оплати послуг розподілу природного газу споживачі будуть отримувати поштою. Є також можливість завантажити та оплатити рахунок онлайн - в Особистому кабінеті на сайті 104.ua.

Переваги рівномірних платежів впродовж року, в першу чергу відчують споживачі які використовують природній газ для автономного опалення будинку. Взимку, коли споживачі значно збільшують використання газу, платіж за доставку газу залишиться незмінним. Тому в холодну пору року фінансове навантаження при сплаті за газ зменшується.

Від обсягів споживання залежить плата споживача за доставку в наступному році. Якщо в продовж газового року споживач зменшить споживання газу, то в наступному році за доставку буде платити менше.

Нові клієнти, а також ті споживачі, які у попередній газовий рік не споживали газ, отримають рахунки, виходячи із планових об’ємів групи споживання, до якої вони відносяться.

АТ "Чернігівгаз"

Останні новини Чернігівщини

Обстановка на кордоні. Офіційно

Обстановка на кордоні. Офіційно 17:18

Протягом минулої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.

У Чернігові кількість хворих на COVID-19 значно зростає

У Чернігові кількість хворих на COVID-19 значно зростає 15:20

Граничні межі для пом’якшення умов карантину поки не перейдені, але треба розуміти, що подальше збільшення захворюваності може поставити й таке питання. Про це говорилося 2 червня на щотижневій розширеній нараді у Чернігівській міській раді.

Оперативна інформація щодо захворювання на коронавірусну інфекцію

Оперативна інформація щодо захворювання на коронавірусну інфекцію 15:12

Станом на 13 годину 2 червня в Чернігівській області +15 нових випадків коронавірусу.

Вшанували пам’ять борця за волю України Василя Хвоста

Вшанували пам’ять борця за волю України Василя Хвоста 12:48

31 травня у с. Велика Кошелівка Ніжинського району проведено просвітницький захід на честь Василя Івановича ХВОСТА (1879—1912), місцевого уродженця, борця за волю України, громадсько-політичного діяча, депутата 2-ї Державної Думи Російської імперії, члена Української трудової громади.

Ніжин: прийнято рішення щодо послаблення карантинних умов

Ніжин: прийнято рішення щодо послаблення карантинних умов 12:16

1 червня відбулося позачергове засідання виконавчого комітету під головуванням міського голови Анатолія Лінника.