Минулий рік Чернігівщина завершила без жодного неблагополучного пункту по сказу
За повідомленням Управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Держпродспоживслужби, протягом 2019 року завдяки активізації профілактичних заходів вдалося повністю скасувати карантинні обмеження у 19 неблагополучних пунктах по сказу тварин.
Цьому передувало проведення майже 40 засідань Державних надзвичайних протиепізоотичних комісій, організація бесід з громадянами (таких відбулося понад 45 тисяч) і прочитання тематичних лекцій в організованих колективах.
Загалом з початку минулого року в області виявлено 12 неблагополучних пунктів по сказу тварин різних видів у Борзнянському, Козелецькому, Носівському, Прилуцькому, Сновському, Чернігівському і Сосницькому районах та в містах Чернігів і Носівка. Прояви захворювання були зафіксовані у коня, великої рогатої худоби, собак, котів, лисиць і єнотоподібних собак. В цілому зареєстровано 12 випадків сказу (на 77 менше, ніж за відповідний період 2018 року).
Активізація профілактичної роботи дозволила докорінно змінити ситуацію.
У населених пунктах області протягом 2019 року антирабічною вакциною щеплено понад 25320 голів ВРХ, майже 151 тисячу собак і близько 135 тисяч котів. Вакциновано також 53 голови дрібної рогатої худоби і 104 коней.
Протягом двох тижнів (з 22 вересня по 5 жовтня 2019 року) на Чернігівщині здійснювалась пероральна імунізація диких м’ясоїдних тварин за допомогою авіатранспорту. Територія обробки мисливських угідь перевищила 27 тисяч квадратних кілометрів. Використано 683100 доз антирабічної вакцини «Орісвак».
Останні новини Чернігівщини
В одному з ліцеїв Корюківської громади побудували протирадіаційне укриття за кошти державної субвенції 12:49
У межах робочого візиту в Корюківську громаду начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус відвідав один із ліцеїв, де оглянув новозбудоване протирадіаційне укриття.
На Чернігівщині адаптують освітні простори до викликів сучасності 12:23
Створення захищеного та безбар’єрного середовища в закладах освіти Чернігівської області залишається головним безпековим завданням для громад регіону.
Жителька Бахмача відкрила «Secret Bakery» завдяки мікрогранту від служби зайнятості 11:18
Авторські десерти, смачні солоні перекуси, ароматну каву та освіжаючі холодні напої: все це пропонують відвідувачам у кав’ярні-кондитерській «Secret Bakery». Для її відкриття жителька Бахмача Юлія Федай скористалася грантовою програмою «Власна справа» від служби зайнятості.
Стартує реалізація проєкту підтримки ветеранів та ветеранок, які повністю або частково втратили зір 10:57
З 1 липня 2026 починає діяти проєкт відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 27 травня 2026 року № 674 «Про затвердження Порядку реалізації спільного з Товариством Червоного Хреста України проєкту щодо надання підтримки окремим категоріям осіб, які повністю або частково втратили зір під час захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України», розроблений Міністерством у справах ветеранів спільно з Товариством Червоного Хреста України.