Фітосанітарна служба підбила підсумки роботи у 2019 році
На нараді, яку провів перший заступник начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області Сергій Коваленко, спеціалісти Управління фітосанітарної безпеки підсумували зроблене у минулому році.

Зазначалося, що торік при вивезенні з області оглянуто 447,94 тис. тонн об'єктів регулювання, що становить 142% до показників попереднього року.
Фахівці наголошують, що спостерігається тенденція до зменшення кількості виданих карантинних сертифікатів – 44% до минулорічного показника. Це пов’язано із внесенням змін до законодавства, які дозволяють переміщення зернової групи об’єктів регулювання без проведення фітосанітарних процедур. В той же час на 21% зріс показник виданих фітосанітарних сертифікатів.
Відмовлено у видачі 71 фітосанітарного сертифікату у зв’язку із невідповідністю об’єктів регулювання фітосанітарним вимогам країн-імпортерів (це шкідники в живому стані, карантинні види бур’янів та бактеріальні хвороби) та 7 штук карантинних сертифікатів з причини виявлення шкідників у живому стані, кільцевої гнилі та стеблової нематоди в насіннєвій картоплі.
Протягом року проводились перевірки суб’єктів господарювання щодо дотримання вимог чинного законодавства у сфері карантину і захисту рослин, у сфері насінництва та розсадництва.
Відповідно до плану здійснення фітосанітарного моніторингу обстежувались земельні угіддя та лісонасадження площею 200,4 тис. га на виявлення регульованих та інших шкідливих організмів. При цьому виявлено нові вогнища амброзії полинолистої у Ніжинському та Ічнянському районах, американського білого метелика у Чернігівському районі. У Корюківському, Чернігівському районах зафіксовані вогнища такого небезпечного карантинного організму, який відсутній в Україні, як бура гниль картоплі.
Здійснювалась ревізія карантинних вогнищ на виявлення американського білого метелика, золотистої картопляної нематоди, амброзії полинолистої, повитиці польової, бактеріального в’янення кукурудзи та пасма льону. Вдалося зафіксувати відсутність у старих вогнищах золотистої картопляної нематоди, бактеріального в’янення кукурудзи та пасма льону. У карантинних вогнищах були проведені агротехнічні, механічні та хімічні заходи боротьби.
На сьогодні в області загальна площа зараження становить 3168,1289 га.
Впродовж 2019 року спеціалістами відділу фітосанітарних заходів на кордоні проінспектовано при розмитненні у відділах митного оформлення та пунктах пропуску на державному кордоні 1147 вагонів, 12157 автомашин та 571 контейнер.
В загальному обсязі імпорту основну частину становить продовольча та насіннєва картопля – 55,5%, тютюнова сировина –14,7%, торф – 13,5%, борошно та крупи зернових культур – 6,2%, імпортні фрукти – 3,8%.
Протягом минулого року складено і надіслано країнам-експортерам 15 нотифікаційних повідомлень за фактом порушення міжнародних стандартів з фітосанітарних заходів,
Під час підсумкової наради проаналізована діяльність відділів прогнозування, фітосанітарної діагностики та аналізу ризиків, контролю за обігом засобів захисту рослин та у сфері насінництва та розсадництва. Також учасники зібрання визначили основні напрямки роботи на нинішній рік.
Останні новини Чернігівщини
Керівництво поліції Чернігівщини ініціювало службове розслідування за фактом інциденту в Чернігові під час заходів оповіщення 17:23
14 липня під час здійснення заходів оповіщення, передбачених чинним законодавством, військовослужбовці ТЦК та СП Чернігова у супроводі поліцейських підійшли до двох громадян, аби перевірити військово-облікові документи.
У Чернігові відзначили День Української Державності 16:41
Біля Меморіального знаку на честь Героїв, які загинули в російсько-українській війні, зібралася громадськість, представники влади і духовенства, аби вшанувати памʼять про всіх борців за українську державність.
За матеріалами СБУ заочну підозру отримали троє воєнних злочинців, які командували обстрілом Чернігова і вбили 20 мирних жителів 16:07
Служба безпеки зібрала беззаперечні докази воєнного злочину на командувачів російських військ, які причетні до ракетного обстрілу цивільної інфраструктури, масового вбивства та каліцтва громадян України у місті Чернігів 16 березня 2022 року.
Презентація історичного роману Василя Краса "Потреба під Конотопом" 15:35
13 липня у великому читальному залі Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулася презентація історичного роману українського письменника Василя Краса "Потреба під Конотопом".
Енергонезалежність знімає бар’єри: школи області оснащують сонячними панелями 15:11
Безбар’єрність в освіті — це, зокрема, коли школярі можуть повноцінно навчатися очно пліч-о-пліч з однолітками — незалежно від енергетичної ситуації в регіоні.