Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 29 лютого, 16:10:23

У Чернігові масово труять собак

15.09.2012   19:44Агенцiя

Собачий мор у Чернігові. Масова смерть чотирилапих - не результат невідомого вірусу, а справа людських рук. Отруєних безпритульних тварин мешканці міста знаходять у парках.

Отруєні собаки помирають повільно, і в страшних  муках. Жахливі кадри демонструють екологи. Кажуть, масові вбивства чотирилапих відбуваються в усіх кутках країни.  Зоозахисники  стверджують:  псів труять пестицидом під назвою фосфід цинку.

Іван Парнікоза, зоозахисник:
- Фосфід цинку проникає в дихальну систему, проникає в печінку. Печінка не є в стані нейтралізувати цю отруту. Відповідно, відбувається її нейроз, а також відбувається блокада дихання. Відповідно зовнішньо це виглядає як судоми, дуже багато виділяється слини. Через деякий час, в треморі, тобто в дрижаках,  скажемо, тварина помирає.
Отрута надзвичайно дешева. Невеликої її кількості вистачає на десятки тварин. Фосфід цинку заборонений в країнах Євросоюзу, Росії та Білорусі. А от в Україні - ні.

Володимир Борейко, директор Київського еколого-культурного центру:
- Мы тут все собрались, разные представители, екологи, зоозащитники, ученые. Мы занимаемся этой компанией, и хотим все-таки добиться того, чтоб Украина тоже запретила фосфид цинка. Это сделать очень легко, одним лишь приказом.

Наочний приклад використання цієї трутизни на власні очі бачили в Чернігові. Національний історико-архітектурний заповідник «Чернігів стародавній». Прогулянка у парку перетворилася для відвідувачів на справжній кошмар.

Лідія Романець, мешканка м. Чернігова:
- Мертвих собак бачила, он там, возле церкви, за алейкою. Там лежала чорна мертва собака. Она даже не дергалась. И во дворе лежала рыжая собака.

Олена Столярова, президент Центру захисту тварин:
- Животное, оно сначала конвульсии у него, начинае активно дергать лапами, лежа на боку. Все находится в движении. Начинают со рта, с попы фонтаном идут, плавятся все внутренности.
А містяни розповідають: безпритульних псів давно вбивають з нелюдською жорстокістю.

Лариса Яковенко, мешканка м. Чернігова:
- В прошлом году вот здесь, в парке, где много детей, где школа, среди белого дня стреляли отравленным лекарством. Те собаки, которые не умирали долго, их битами добивали. Стояла машина, и скидывали в кузов машини. Это видели дети со школы, видели те, кто с детьми гуляет, это был шок. У детей просто нервные срывы.

Люди впевнені, в усьому винні  комунальні служби. Та у Чернігівській міській раді запевняють - про вбитих тварин - ні сном, ні духом.

Микола Сенькович, заступник голови Чернігівської міської ради:
- На сьогоднішній день у нас інформації такої нема, щоб дето травили собак, і комунальні служби до цього не причетні. Взагалі нема інформації.

Рік тому міська влада обіцяла організувати притулок для бездомних собак. Імовірно, тепер потреба у будівництві відпала -  чотирилапих у місті різко поменшало.

Світлана Федик, Андрій Мартищенко, Денис Голіков, НТН

Останні новини Чернігівщини

Відбулося нагородження лауреатів Всеукраїнськогоконкурсу дитячої творчості

Відбулося нагородження лауреатів Всеукраїнськогоконкурсу дитячої творчості "Безпека в житті – життя в безпеці" 12:38

27 лютого на базі Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Чернігівської області відбулось нагородження лауреатів Всеукраїнського конкурсу дитячої творчості "Безпека в житті – життя в безпеці".

Щодо захворюваності на кір. Офіційно

Щодо захворюваності на кір. Офіційно 12:21

З початку епідемічного підйому захворюваності на кір в області зареєстровано 1214 випадків захворювання (підозри) на кір.

Обговорили заходи з детінізації економіки на Чернігівщині

Обговорили заходи з детінізації економіки на Чернігівщині 12:10

Захист на території області законності і правопорядку, дотримання прав і свобод громадян – спільна мета владних та правоохоронних органів області. Для цього має бути тісна взаємодія і обмін інформацією між структурами, відповідальними за ці процеси.

Випадок, що декілька років обурював жителів Чернігова, зрушив з мертвої точки

Випадок, що декілька років обурював жителів Чернігова, зрушив з мертвої точки 11:57

Понад 4 роки дві мешканки вул. Софії Русової, 9, міста Чернігова зносили на подвір’я прибудинкової території сміття, забруднюючи її різними відходами.

На Масляну в Другій лікарні традиційно частують Оздоровчими млинцями

На Масляну в Другій лікарні традиційно частують Оздоровчими млинцями 11:42

Масляна є одним з найстаріших свят слов'янських народів. Справжня забава, яка зберегла свої традиції в наші дні з язичницької культури.