У Чернігові масово труять собак
Собачий мор у Чернігові. Масова смерть чотирилапих - не результат невідомого вірусу, а справа людських рук. Отруєних безпритульних тварин мешканці міста знаходять у парках.
Отруєні собаки помирають повільно, і в страшних муках. Жахливі кадри демонструють екологи. Кажуть, масові вбивства чотирилапих відбуваються в усіх кутках країни. Зоозахисники стверджують: псів труять пестицидом під назвою фосфід цинку.
Іван Парнікоза, зоозахисник:
- Фосфід цинку проникає в дихальну систему, проникає в печінку. Печінка не є в стані нейтралізувати цю отруту. Відповідно, відбувається її нейроз, а також відбувається блокада дихання. Відповідно зовнішньо це виглядає як судоми, дуже багато виділяється слини. Через деякий час, в треморі, тобто в дрижаках, скажемо, тварина помирає.
Отрута надзвичайно дешева. Невеликої її кількості вистачає на десятки тварин. Фосфід цинку заборонений в країнах Євросоюзу, Росії та Білорусі. А от в Україні - ні.
Володимир Борейко, директор Київського еколого-культурного центру:
- Мы тут все собрались, разные представители, екологи, зоозащитники, ученые. Мы занимаемся этой компанией, и хотим все-таки добиться того, чтоб Украина тоже запретила фосфид цинка. Это сделать очень легко, одним лишь приказом.
Наочний приклад використання цієї трутизни на власні очі бачили в Чернігові. Національний історико-архітектурний заповідник «Чернігів стародавній». Прогулянка у парку перетворилася для відвідувачів на справжній кошмар.
Лідія Романець, мешканка м. Чернігова:
- Мертвих собак бачила, он там, возле церкви, за алейкою. Там лежала чорна мертва собака. Она даже не дергалась. И во дворе лежала рыжая собака.
Олена Столярова, президент Центру захисту тварин:
- Животное, оно сначала конвульсии у него, начинае активно дергать лапами, лежа на боку. Все находится в движении. Начинают со рта, с попы фонтаном идут, плавятся все внутренности.
А містяни розповідають: безпритульних псів давно вбивають з нелюдською жорстокістю.
Лариса Яковенко, мешканка м. Чернігова:
- В прошлом году вот здесь, в парке, где много детей, где школа, среди белого дня стреляли отравленным лекарством. Те собаки, которые не умирали долго, их битами добивали. Стояла машина, и скидывали в кузов машини. Это видели дети со школы, видели те, кто с детьми гуляет, это был шок. У детей просто нервные срывы.
Люди впевнені, в усьому винні комунальні служби. Та у Чернігівській міській раді запевняють - про вбитих тварин - ні сном, ні духом.
Микола Сенькович, заступник голови Чернігівської міської ради:
- На сьогоднішній день у нас інформації такої нема, щоб дето травили собак, і комунальні служби до цього не причетні. Взагалі нема інформації.
Рік тому міська влада обіцяла організувати притулок для бездомних собак. Імовірно, тепер потреба у будівництві відпала - чотирилапих у місті різко поменшало.
Останні новини Чернігівщини
ДБР повідомило про підозру двом лісникам на Чернігівщині, які організували незаконні рубки на майже 10 млн гривень 12:01
Захист державного майна та природних ресурсів є одним із пріоритетів роботи Державного бюро розслідувань. Незаконна вирубка лісу завдає прямої шкоди бюджету й довкіллю, тому кожен такий факт отримує принципову правову оцінку.
Катерина Богатирьова здобула бронзу на Austria Open 2026 з тхеквондо 11:49
Нещодавно у австрійському місті Інсбрук відбулись міжнародні рейтингові змагання з олімпійського тхеквондо Austria Open 2026(G1) у яких взяли участь понад 1600 спортсменів з 35 країн світу.
Ворог намагається завербувати українців для реєстрації російських терміналів Starlink. СБУ застерігає: за це передбачена кримінальна відповідальність 11:45
Служба безпеки України активно протидіє спробам рф завербувати українців для незаконної реєстрації систем Starlink.
Поліція Чернігівщини перекрила два канали збуту наркотиків та психотропних речовин 11:43
У рамках масштабної Всеукраїнської спецоперації Нацполіції «Рубікон» поліцейські припинили діяльність двох каналів збуту наркотиків та психотропів на Чернігівщині. Наркоділків затримано у процесуальному порядку. Поліція вилучила розфасовані партії наркотиків та психотропних речовин.
У профтесі в Куликівці відремонтували укриття та перейшли на очне навчання 11:41
У Куликівському професійному аграрному ліцеї провели офіційне відкриття оновленого сховища. Проєкт реалізували спільними зусиллями Латвії, Бельгії, Шотландії і Канади під керівництвом ГО «Всеукраїнська ліга українських жінок».