У Національний службі здоров’я позитивно оцінюють підготовку медустанов області до переходу на нову модель фінансування
Алгоритм підготовки медичних закладів Чернігівщини до другого етапу реформування системи охорони здоров’я взяли за зразок ще кілька областей України. Позитивно оцінили напрацьоване у нашій області і фахівці Національної служби здоров’я.

Про це розповіли директор Північного міжрегіонального департаменту НСЗУ Вікторія Мілютіна та директор Департаменту комунікацій цієї служби Тетяна Бойко, які працювали в Чернігівській області 24 січня.
З представниками НСЗУ зустрівся голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко.
– Ми обговорили те, чого вдалося досягти, і те, над чим ще маємо працювати. На комунальні некомерційні підприємства вже перетворено 91% спеціалізованих медичних закладів області. З них в електронній системі охорони здоров’я зареєстровані понад 88%, до медичних інформаційних систем підключені понад 93%. До кінця цього місяця всі медзаклади області другої ланки повинні бути готовими укласти контракт на фінансування з НСЗУ. Тримаємо процес під контролем, – зауважив Андрій Прокопенко.
Нова система фінансування медзакладів вторинної ланки стартує з першого квітня. Процес контрактування почнеться вже з 5 лютого.
За розрахунками НСЗУ, понад 90% закладів охорони області отримуватимуть фінансування на рівні нинішнього або й більше. Адже вони готові забезпечити дотримання умов надання конкретних медичних послуг та їх обсяг. При цьому за особливим, підвищеним, тарифом у поточному році оплачуватимуться пріоритетні напрямки: лікування інфарктів та інсультів, пологи та неонатальна допомога, діагностика онкозахворювань на ранніх стадіях.
Проте є в області і медустанови, у яких можуть бути проблеми із формуванням пакету послуг, щоб заключити контракт із НСЗУ. Зокрема, це заклади, які мають не лише суто медичне, а й соціальне навантаження. Оскільки такі проблеми мають місце не лише на Чернігівщині, вирішено шукати їх розв’язання спільними зусиллями, у тому числі й на рівні держави.
Як зазначила директор Департаменту комунікацій НСЗУ Тетяна Бойко, трансформація системи відбувається в інтересах пацієнта. Тому важливо, щоб він міг отримати максимальний доступ до медичних послуг як первинного рівня, так і спеціалізованих. А для того людина має укласти договір із сімейним чи дільничним лікарем та, у разі потреби, отримати електронне направлення до спеціаліста. Тільки у цьому випадку «гроші прийдуть за пацієнтом».
Представники НСЗУ, МОЗ та проєкту USAID «Підтримка реформи охорони здоров'я» взяли участь у нараді з підготовки до укладення договорів з НСЗУ, куди були запрошені керівники органів державної влади, місцевого самоврядування області та закладів охорони здоров’я.
Учасників наради було також поінформовано про подальші кроки у трансформації фінансування медичної галузі в Україні.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини
У Прилуках поліцейські затримали причетного до збуту наркотиків 17:36
Співробітники відділу кримінальної поліції Прилуцького райвідділу задокументували низку фактів збуту наркотичних засобів, вчинених мешканцем Прилук. Торгівця наркотиками затримано.
Суб’єкти господарювання, які розмістили ВПО, можуть звертатись до сервісних центрів ПФУ для отримання компенсації за спожиті комунальні послуги 17:13
Постановою Кабінету Міністрів України від 27 травня 2025 року № 616 “Деякі питання надання державної підтримки щодо розміщення внутрішньо переміщених осіб” передбачено можливість компенсації витрат за спожиті комунальні послуги, у тому числі суб’єктам господарювання, якщо житлові приміщення надаються ними безоплатно для проживання внутрішньо переміщених осіб (ВПО).
За матеріалами СБУ заочний вирок отримав рашист, який під час окупації Чернігівщини тримав у заручниках 369 цивільних людей 16:42
Завдяки доказовій базі Служби безпеки 12 років тюремного ув’язнення заочно отримав ще один рашист, який вчиняв воєнні злочини під час окупації частини Чернігівської області.
ГУ ДПС у Чернігівській області: Про результати контрольно - перевірочної роботи податкового аудиту за I півріччя 2025 року 16:01
Протягом січня-червня поточного року підрозділами управлінням податкового аудиту Головного управління ДПС у Чернігівській області проведено 857 перевірок, результати яких узгоджені, в тому числі: 19 документальних планових перевірок, 110 документальні позапланові перевірки, 728 фактичних перевірок.
Освіта без бар’єрів: у Тупичівській громаді створюють безпечний, комфортний і доступний простір для школярів 15:40
Роботи з реконструкції харчоблоку Тупичівського ліцею вже на завершальній стадії – до першого вересня планується відкриття.