Поліція закликає громадян бути пильними та не довіряти псевдобанкірам
Поліцейські Чернігівщини застерігають громадян від спілкування з шахраями, які представляються працівниками фінансових установ. Правоохоронці радять проводити будь-які фінансові операції у відділеннях банків, а не по телефону.
Днями до Чернігівського відділу поліції звернулася жінка, яка з власної необачності втратила майже 50 тисяч гривень.
Чернігівка пояснила, що до неї зателефонували невідомі та представилися працівниками одного з банків. Псевдобанкіри повідомили жінці, що з її банківської картки нібито хтось нібито намагається зняти кошти. Щоб цього уникнути чернігівка виконала вказівки шахраїв: через термінал перерахувала на продиктовані їй мобільні номери телефонів близько 17 тисяч гривень. Крім того, постраждала сказала шахраям свої персональні дані. Це відкрило зловмисникам доступ до її кредитного рахунку – звідти вони зняли ще 32 тисячі гривень.
Поліція нагадує: шахраї, удаючи з себе банкірів, під різними приводами намагаються дізнатися номер картки, пін-код і тризначний код на звороті, номер телефону, до якого вона «прив’язана». Правоохоронці вкотре закликають чернігівців: не передавайте свої кошти або особисту інформацію про банківські рахунки стороннім особам.
Пам’ятайте, що справжні банківські працівники ніколи не запитують персональні дані та не проводять жодні транзакції в телефонному режимі.
Якщо вас непокоїть озвучена незнайомцями інформація щодо стану вашого банківського рахунку – зайдіть до найближчого відділення банку. Не погоджуйтеся вирішити проблему негайно «тут і зараз», аби не втратити не лише наявні кошти, а й кредитний ліміт.
Сектор комунікації поліції Чернігівської області
Останні новини Чернігівщини
Фінські партнери відвідали два ліцеї, яким надавали підтримку 09:01
Сьогодні з візитом на Чернігівщині – представники Міністерства закордонних справ та Посольства Фінляндії в Україні. Зокрема, делегація відвідала два заклади освіти у Михайло-Коцюбинському та Киїнці.
Платники отримали вже майже 69 тис. консультацій в Офісах податкових консультантів 08:56
З вересня 2025 року по лютий 2026 року фахівці Офісів податкових консультантів надали платникам майже 69 тисяч консультацій. Щодня такі консультації стають все більш популярними. Про це повідомила в. о. Голови ДПС Леся Карнаух на своїй сторінці у Facebook.
20 березня: цей день в Україні і світі 08:52
День 1486 Російська агресія - Day 1486 Russian aggression
Уряд запускає кешбек на пальне — українці зможуть отримати від 5% до 15% компенсації 12:17
Зростання цін на пальне має глобальні причини і пов'язане з війною на Близькому Сході та її наслідками для світових енергетичних ринків. Держава реагує на ці виклики, щоб захистити добробут громадян.
Чернігівські стрільці здобувають медалі на чемпіонаті України у Львові 12:16
Вітаємо вихованців Чернігівської обласної школи вищої спортивної майстерності Олену Костевич та Ігоря Солов’я, які здобули золото у вправі ПП-мікст.