В ОДА обговорили варіанти реставрації будівлі Обласного молодіжного центру
Перспективи реалізації проєкту зі створення Хабу соціального партнерства, підприємництва та інституційного розвитку на базі Обласного молодіжного центру обговорили на робочій нараді в Чернігівській облдержадміністрації під керівництвом заступника голови ОДА Андрія Подорвана.

Масштабний проєкт Державного фонду регіонального розвитку вартістю більше 41,4 мільйона гривень розрахований на три роки. На розробку проєктно-кошторисної документації (ПКД) витратили майже 1,2 мільйона. Роботи із реконструкції будівлі мали початись ще минулого року. Для цього область отримала 7,4 мільйона гривень.
Втім, освоїти кошти так і не вдалося: Київська Державна архітектурно-будівельна інспекція відмовила у видачі дозволу на виконання будівельних робіт. Найсуттєвіше зауваження — обсяг робіт, зазначений у проєктній документації як «реконструкція», не відповідає виду будівництва: об’єкт є пам’яткою місцевого значення і може передбачати виключно реставрацію (відповідно до вимог Закону України «Про охорону культурної спадщини»).
Щоб проєкт все ж таки був виконаний, потрібно доопрацювати ПКД, врахувавши необхідність проведення реставраційних робіт. Як зазначив начальник Управління містобудування та архітектури ОДА Олександр Дмитрюк, потрібно додати науково-технічне обґрунтування, частково зміниться інженерна частина. Вартість такого корегування і відповідної експертизи - близько 450 тисяч гривень. На додачу - слід знайти організацію, яка допрацює ПКД.
Зважаючи на те, що у 2020 році сума коштів ДФРР для Чернігівщини менша на 70 мільйонів гривень, та враховуючи неготовність проєктно-кошторисної документації, проєкт виключений з цьогорічного переліку ДФРР. Допрацьований варіант проєкту заступник голови ОДА запропонував подати на реалізацію у 2021 році. Нині ж потрібно визначитися із субпідрядною організацією-проєктувальником, розглянувши декілька варіантів.
Директор Департаменту розвитку економіки та сільського господарства ОДА Олександра Хомик нагадала: зволікати не варто, адже заявку на конкурс необхідно встигнути подати до 1 березня. А разом з нею - зведений кошторисний розрахунок нового проєкту, вартість якого поки що невідома.
- Нині маємо докласти максимум зусиль, аби запустити проєкт у 2021 році. Першочергові роботи мають включати ремонт фасаду будівлі Обласного молодіжного центру, заміну опалювальної системи і облаштування частини коворкінгових приміщень, - наголосив Андрій Подорван.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини
Продовжено реєстрацію заяв на отримання допомоги на придбання твердого палива 12:56
До уваги мешканців Чернігівської міської територіальної громади, які фактично проживають у житлових будинках/приміщеннях, котрі опалюються твердим пічним побутовим паливом!
На Чернігівщині триває збирання пізніх культур та посів озимих 12:19
Аграрії Чернігівської області проводять збирання пізніх культур та продовжують посів озимих під урожай 2026 року.
Громади Чернігівщини – серед претендентів на участь у пілотуванні системи профорієнтації 11:48
Швейцарсько-український проєкт DECIDE спільно з Міністерством освіти і науки України запрошує територіальні громади долучитися до створення сучасної системи профорієнтації для учнів та учениць 8–9 класів.
Чернігівщина – серед найсильніших на Чемпіонаті України з хортингу! 11:27
З 10 до 11 жовтня в Києві відбувся чемпіонат України з хортингу, розділ "Боротьба" (ударна техніка рук та ніг - заборонена).
Надавачі психосоціальних послуг області вдосконалюють професійні знання і навички 11:10
Низку тематичних навчань і тренінгів відвідали фахівці у сфері психічного здоров’я та психосоціальної підтримки (ПЗПСП) Чернігівщини.