Органами прокуратури області забезпечено виконання рішення суду щодо повернення у розпорядження держави 2 га сільгоспугідь
Земельним кодексом України регламентовано, що громадяни зацікавлені в одержанні у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності у межах норм безоплатної приватизації, подають клопотання відповідному розпоряднику, що уповноважений на прийняття рішень щодо передачі земель у власність.
Тобто безоплатна передача земельних ділянок громадянам здійснюється відповідним органом місцевого самоврядування або виконавчої влади за волевиявленням громадян на підставі їх заяв, поданих розпоряднику земель.
Водночас, за результатами проведеного органами прокуратури області вивчення установлено, що на території Бобровицького району земельну ділянку сільськогосподарського призначення площею 2 га для ведення особистого селянського господарства передано померлій фізичній особі.
У зв’язку з цим прокурор звернувся з позовом до суду, за результатами розгляду якого державну реєстрацію права власності на земельну ділянку, зареєстровану за померлою особою, скасовано.
Наразі рішення суду реально виконано, землю повернуто у розпорядження держави.
Прес-служба прокуратури Чернігівської області
Останні новини Чернігівщини
Медіабаза Чернігів зібрала місцевих медійників на День журналіста 14:57
6 червня, у День журналіста, регіональний хаб Інституту масової інформації «Медіабаза Чернігів» організував зустріч для представників місцевих редакцій.
У шести лікарнях на Чернігівщині створили сучасні відділення амбулаторної реабілітації 14:32
У шести медичних закладах Чернігівської області з’явилися сучасні відділення амбулаторної реабілітації. Нові простори запрацювали у Городні, Козельці, Бобровиці, Куликівці, Бахмачі та Мені. Це дозволить жителям громад – як військовослужбовцям, так і цивільним чи ветеранам – отримувати якісні реабілітаційні послуги ближче до місця проживання.
Відкрито реєстрацію на відбіркові змагання «Ігри Ветеранів 2026» зі стрільби з луку, настільного тенісу та кросфіту 12:08
Міністерство у справах ветеранів України оголосило про початок реєстрації на відбірковий етап Всеукраїнських спортивних змагань «Ігри Ветеранів 2026». Учасники змагатимуться у стрільбі з луку, настільному тенісі та кросфіті.
Відбулася загальноміська нарада під головуванням заступника міського голови Віктора Геращенка 12:01
Сьогодні, 9 червня, відбулася загальноміська нарада під головуванням заступника Чернігівського міського голови Віктора Геращенка. Керівники структурних підрозділів та комунальних підприємств Чернігівської міської ради були зібрані з метою обговорення нагальних робочих питань та координації подальшої діяльності.
Надзвичайні події в області за останню добу 11:59
Протягом минулої доби зареєстровано 7 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 6 пожеж. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.