Органами прокуратури області внесено 61 подання про проведення службових розслідувань
Запобігання і протидія корупції, у тому числі поза межами кримінального провадження, є одним із пріоритетних завдань держави, а відтак і органів прокуратури.

Так, упродовж 2019 року за погодженням з прокуратурою області органами Національної поліції до суду направлено 348 протоколів вказаної категорії, що на 73 більше, ніж у 2018 році.
До відповідальності притягнуто 249 (+49) правопорушників, на яких накладено стягнення в сумі майже 229 тис грн.
Серед притягнутих: 63 працівники правоохоронних органів (лісової охорони – 20, поліції – 16, державної кримінально-виконавчої служби – 27), суддя, а також 13 державних службовців, з них 1 службова особа обласної державної адміністрації, 3 – районних, 3 працівники митниці, 2 податківця, 18 посадових осіб місцевого самоврядування (у тому числі 8 четвертої категорії, 1 – третьої).
До адміністративної відповідальності за вчинення правопорушень, пов’язаних з корупцією, у сфері земельних відносин притягнуто 3 осіб, у сфері довкілля – 20, освіти – 22. Встановлено 18 фактів порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів.
З метою виявлення і усунення причин та умов, що сприяли порушенням вимог Закону України «Про запобігання корупції», органами прокуратури області внесено 61 подання про проведення службових розслідувань. За результатами їх розгляду до дисциплінарної відповідальності притягнуто 51 посадову особу.
За позовом прокуратури судом визнано незаконним прийняте за наявності конфлікту інтересів рішення однієї з місцевих рад про надання особі дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність.
Прес-служба прокуратури Чернігівської області
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).