Прокуратурою направлено до суду обвинувальний акт стосовно чоловіка, який здійснив наїзд на велосипедиста та залишив його в небезпеці
Під процесуальним керівництвом прокуратури області завершено досудове розслідування за фактом порушення правил безпеки дорожнього руху особою, яка керує транспортним засобом, що спричинило смерть потерпілого (ч. 2 ст. 286 КК України), та залишення без допомоги особи, яка перебуває у небезпечному для життя стані і позбавлена можливості вжити заходів до самозбереження внаслідок безпорадного стану, якщо той, хто залишив без допомоги, сам поставив потерпілого в небезпечний для життя стан (ч. 1 ст. 135 КК України).
Слідством установлено, що у жовтні 2019 року водій автомобіля марки «ЗАЗ», перебуваючи в стані алкогольного сп’яніння, здійснив наїзд на велосипедиста, який рухався у попутному напрямку по вул. Кільцевій у м. Чернігові.
Після наїзду на чоловіка водій не зупинив керований ним автомобіль та зник з місця пригоди. При цьому не вжив жодних можливих заходів для надання першої медичної допомоги потерпілому, який перебував у небезпечному для життя стані.
Внаслідок дорожньо-транспортної пригоди велосипедист отримав тілесні ушкодження, від яких помер.
Обвинувальний акт у кримінальному провадженні направлено до суду.
Довідково: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
Прес-служба прокуратури Чернігівської області
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині триває декларування зброї: поліція нагадує громадянам про необхідність обов’язково задекларувати знайдену або отриману вогнепальну зброю та боєприпаси 14:07
Поліція інформує: декларування раніше знайденої або отриманої вогнепальної зброї звільняє людину від кримінальної відповідальності за її незаконне зберігання та надає право законно залишити зброю в себе.
Поліцейський з Чернігівщини Євгеній Каліберда виборов ще одну перемогу на змаганнях з гирьового спорту 12:35
Поліцейський Євгеній Каліберда взяв участь у відкритому чемпіонаті Чернігівської обласної організації фізкультурно-спортивного товариства "Динамо" України з гирьового спорту серед колективів силових структур.
Між освітою Чернігівщини та УДУ імені Михайла Драгоманова укладено меморандум про співпрацю 11:43
З метою вдосконалення освітнього середовища та об'єднання зусиль задля реалізації державної політики відбулося офіційне підписання Договору про співробітництво між Українським державним університетом імені Михайла Драгоманова та Управлінням освіти і науки Чернігівської обласної державної адміністрації.
Імпульс для розвитку Чернігова: у місті відбулася зустріч із авторами проєкту «Сенси міст» 11:20
15 червня у Чернігівській міській раді відбулася зустріч із доктором філософських наук, філософом Олександром Філоненком та дослідником Андрієм Мельником — співзасновниками проєкту «Сенси міст».
Президент України призначив державні стипендії трьом діячам культури з Чернігівщини 10:28
Президент України Володимир Зеленський підписав Указ № 496/2026 «Про призначення державних стипендій видатним діячам культури і мистецтва». Серед стипендіатів – троє представників Чернігівщини.