Чернігівщина — на 6 місці за темпами погашення заборгованості із заробітної плати
Чернігівська область станом на 1 листопада посіла 6 місце у загальному рейтингу областей за темпами погашення боргів із заробітної плати порівняно з початком 2019 року.
Про це повідомив директор Департаменту соціального захисту населення Чернігівської ОДА Олег Русін на спільному засіданні комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати та обласної робочої групи з питань легалізації виплати зарплати і зайнятості населення.
Подальше погашення заборгованості лишається одним із першочергових проблемних питань в області.
— Ми маємо ще більше посилити контроль за виплатою заборгованості. Необхідно залучати правоохоронні органи та ухвалювати жорсткі рішення, — наголосила заступник голови облдержадміністрації Наталія Романова, яка головувала на засіданні.
За інформацією Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації, від початку року заборгованість із заробітної плати на Чернігівщині скоротилася на 3 мільйони гривень і станом на 1 листопада склала 14,2 мільйона. Найбільшими боржниками залишаються ПАТ «Чернігівський завод радіоприладів» (3,5 мільйона гривень), ДП «Ніжинський ремонтний завод інженерного озброєння» (3,2 мільйона), ТОВ «Роллінг Геймз» (1,6 мільйона).
Ще одне пріоритетне питання у регулюванні трудових відносин — легалізація заробітної плати.
Виплата зарплати «у конвертах» — це шлях на соціальне дно, підкреслила Наталія Романова, адже з негативними наслідками такої практики та браку відрахувань до Пенсійного фонду працівники неминуче зіткнуться після виходу на пенсію.
Від початку 2019 року працівники фіскальної служби області перевірили 99 суб’єктів господарювання на предмет порушень законодавства під час виплати заробітної плати та інших доходів громадянам. Завдяки проведеним перевіркам до бюджету додатково надійшло 26 мільйонів гривень податків.
Як повідомила заступник начальника Управління Держпраці в області Ірина Хоменко, цей орган, у свою чергу, за 10 місяців поточного року провів 425 контрольних заходів, під час яких вивчалося питання оформлення трудових відносин. Фахівці виявили, що 75 роботодавців використовували найману працю 448 осіб без належного оформлення. У 24 випадках органи поліції ухвалили рішення про відкриття кримінальних проваджень.
Обласна державна адміністрація та контролюючі органи продовжують роботу, спрямовану на запобігання порушенням трудового законодавства, повідомляє Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації.
Останні новини Чернігівщини
Менська та Носівська громади співпрацюватимуть у межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» 17:47
24 березня, в межах четвертої хвилі національного проєкту «Пліч-о-пліч: Згуртовані громади» Менську ТГ відвідала делегація з Носівської громади.
Обласна дитяча лікарня отримала допомогу від спортивного клубу «X-Line» 17:36
Днями матеріально-технічна база Чернігівської обласної дитячої лікарні поповнилася важливим обладнанням завдяки благодійному збору, який організували вихованці та команда спортивного клубу «X-Line».
Ветерани та ветеранки Чернігівщини обиратимуть представника від області у Раду ветеранів 15:21
27 березня відбудеться засідання регіональних зборів, на яких буде обрано представника від Чернігівської області до складу Ради ветеранів війни за незалежність України при Міністерстві у справах ветеранів України.
На Ніжинщині поліцейські затримали підозрюваного у збуті наркотиків 17:03
Оперативники відділення поліції №1 (м. Бахмач) Ніжинського районного управління поліції задокументували декілька фактів збуту наркотичних засобів, до яких причетний мешканець одного із сіл Ніжинського району. Зловмисника затримали, йому загрожує до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Поліцейські Корюківщини скерували до суду справу посадовиці, що обвнувачується у службовій недбалості на закупівлі укриттів 16:31
Слідчі Корюківського районного відділу поліції під процесуальним керівництвом Корюківської окружної прокуратури завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт стосовно посадовиці виконавчої влади за неналежне виконання службових обов’язків, що призвело до завдання збитків у понад 700 тисяч гривень.