Агенція регіонального розвитку Чернігівської області звітувала перед засновниками
29 листопада відбулось засідання Наглядової Ради Агенції регіонального розвитку Чернігівської області.
На засіданні були присутні: заступник голови облдержадміністрації, голова Наглядової Ради Наталія Романова, члени Наглядової Ради – перший заступник голови обласної Ради Валентин Мельничук, президент Чернігівської ТПП Костянтин Іванов, відповідальний секретар Відділення НОК України Дмитро Пиріжок.
Директор Агенції Сергій Хоботня та його заступниця Анастасія Кучерява представили звіт про напрацювання та досягнення у 2019 році, а також презентували план роботи Агенції на найближчу перспективу.
Сергій Хоботня доповів членам Наглядової ради, що наразі Агенція, зокрема, бере участь в українсько-шведському проєкті, який стосується підготовки кадрів для IT-сфери, українсько-польському проєкті, що допомагає безпосередньо дізнатися й на власні очі побачити, як триває розвиток інновацій у Європі, а саме – як там діють бізнес-інкубатори (організація, що надає на певних умовах і на певний час спеціально обладнані приміщення та інше майно суб'єктам малого й середнього підприємництва, що розпочинають свою діяльність, з метою сприяння у набутті ними фінансової самостійності), бізнес-акселератори (соціальний інститут підтримки стартапів, котрий пропонує навчання, менторство та фінансову й експертну підтримку) і науково-технологічні парки.
За словами директора, Державний фонд регіонального розвитку виділив Агенції 5 млн грн. на ремонт будівлі та приміщень для можливості створення подібних проєктів, що є значним кроком на шляху розвитку установи.
Анастасія Кучеренко розповіла членам Наглядової Ради про напрацювання, розробки та ті проєкти, які планується втілити в життя найближчим часом. На сьогоднішній день вже готові до запуску 6 ініціатив, які стосуються обробки та виготовлення меблів, поширення іноваційних підходів молочарської спілки, створення експортного порталу області у аграрній та ІТ сферах, розвитку двох громад регіону щодо обміну досвідом з Болгарією. Крім того є цікавий та перспективний проєкт розвитку музею імені Довженка та плани проведення на його базі різних заходів.
За словами доповідачки, проєкти розраховані на різні вікові категорії. Ініціативи для дітей спрямовані на ознайомлення їх з культурою рідного краю, а люди старшого віку зможуть поділитися власним досвідом.
Представниками Агенції були окреслені і існуючі на сьогоднішній день проблеми установи, шляхи вирішення яких були розглянуті разом із членами Наглядової Ради.
Підбиваючи підсумки засідання, учасники визначили важливі кроки, які необхідно здійснити для отримання позитивних результатів: розробка стратегії розвитку на наступні п'ять років, налагодження ефективного внутрішнього менеджменту, підготовка плану роботи на наступний рік.
Довідково:
Агенція регіонального розвитку Чернігівської області була створена у 2016 р.
Засновниками Агенції є:
Чернігівська обласна державна адміністрація
Чернігівська обласна рада
Чернігівська регіональна торгово-промислова палата
Чернігівський національний технологічний університет
Громадська організація Відділення Національного олімпійського комітету України в Чернігівській області.
Останні новини Чернігівщини
Поліція документує наслідки атак росіян на Чернігівщині 11:34
Вчора та сьогодні ворог вкотре атакував Чернігівську область безпілотниками. Інформація про постраждалих не надходила.
У Чернігові діти навчалися мінної безпеки через інтерактивну гру разом із Псом Патроном 11:27
У Чернігові 4 квітня 2026 року за підтримки ЮНІСЕФ відбувся інтерактивний захід для дітей та їхніх батьків «Патруль пригод». Подію приурочили до Міжнародного дня просвіти з питань мінної безпеки.
Тил, що пахне паскою: 350 пасок для захисників від родинної пекарні «Паляниця» на Чернігівщині 11:05
Поки він боронить Україну на передовій, вона щодня тримає свій маленький, але важливий фронт у рідному селі. Ця історія про родину Могильних, які започаткували власну справу після деокупації рідного села і продовжують її розвивати попри війну.
Надзвичайні події в області за останню добу 10:24
Протягом минулої доби зареєстровано 2 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 1 пожежу. Внаслідок цих подій 2 особи постраждали.
Чернігівщина у трійці лідерів цифрової трансформації серед прифронтових областей: підбито підсумки Індексу за 2025 рік 10:23
Державні послуги мають працювати непомітно, а інтернет — бути в кожному селі. Міністерство цифрової трансформації оприлюднило результати вимірювання рівня цифровізації регіонів за 2025 рік.