Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 11 липня, 23:01:34

Як на Чернігівщині здійснюють профілактику дорожньо-транспортного травматизму. ВІДЕО

28.11.2019   13:09Агенцiя

Цьогоріч в області на території обслуговування управління патрульної поліції за участю пішоходів сталося 60 ДТП з потерпілими (10 осіб загинули, 50 — травмовані). Насторожує кількість аварій за участі дітей — 20, внаслідок чого загинули чотири дитини.

Всього ж на території Чернігівщини з початку року трапилось більше двох тисяч ДТП, які позбавили життя 75 людей. Причини різні: порушення правил маневрування та проїзду перехресть, недотримання дистанції, перевищення швидкості, а також водіння у нетверезому стані (до речі, таких ДТП зафіксовано більше 60).

Які вживаються заходи, щоб попередити дорожньо-транспортний травматизм, говорили 27 листопада на брифінгу в Чернігівській ОДА представники управління патрульної поліції та Служби автомобільних доріг в області.

За словами начальника відділу зв’язків з громадськістю управління патрульної поліції в області Департаменту патрульної поліції Аліни Палуб, профілактична робота проводиться систематично. Окрім традиційних інформаційно-роз’яснювальних заходів, дієвим методом профілактики фахівці, зокрема, вважають так звану «шокову терапію», коли аудиторії демонструють абсолютно реальні картини з місця ДТП. При цьому зауважують, що найефективнішим запобіжним засобом все ж таки є штрафи. Тому необхідно збільшити їх розмір для пішоходів – порушників правил дорожнього руху.

Як повідомив тимчасово виконуючий обов’язки начальника відділу безпеки дорожнього руху управління патрульної поліції Юрій Савченко, патрульна поліція постійно моніторить ситуацію на дорогах, у тому числі відслідковує найбільш аварійно небезпечні її ділянки. Тут посилюють чергування патрульних поліцейських, а також інформують про місця концентрації аварій Службу автодоріг області для вжиття відповідних запобіжних заходів.

Так, зокрема, у селі Новоселівка, що недалеко від обласного центру (траса Н-27 Чернігів-Мена-Сосниця-Грем’яч), Служба автодоріг встановила штучне освітлення з використанням «розумної» системи дистанційного управління OWLET. Тож залежно від часу доби на даному відрізку автошляху змінюється потужність освітлення.

Серед новацій — облаштування демпферних систем (амортизаційних пристроїв, що слугують для мінімізації наслідків ДТП). Наша область — одна з перших, де їх почали застосовувати. Минулого року такий амортизатор було вмонтовано на автошляху М-01 Київ-Чернігів-Нові Яриловичі на південному під’їзді до Чернігова. Цьогоріч встановлено сім демпферних систем. До кінця року мають з’явитися ще чотири.

Як зазначив начальник відділу якості, технічного контролю та нових технологій Служби автодоріг Володимир Бoровик, цьогоріч на автодорогах встановлено та замінено більше 3,5 тисячі дорожніх знаків. Постійно оновлюється дорожня розмітка, у тому числі на пішохідних переходах, встановлюються та ремонтуються бар’єрні огородження. Населені пункти Чернігівщини поступово облаштовують штучним освітленням.

Представники патрульної поліції під час брифінгу продемонстрували три соціальні відеоролики, які акцентують як водіям, так і пішоходам: порушувати правила дорожнього руху вкрай небезпечно, це може призвести до трагічних наслідків.

Принагідно учасники брифінгу повідомили про погіршення найближчими днями погодних умов. Тож усі учасники дорожнього руху мають бути максимально пильними.

У свою чергу, дорожнє господарство області готове до погодних змін. Водії ж можуть перечекати негоду на спеціальних тимчасових майданчиках чи об’єктах дорожнього сервісу, не наражаючи себе та інших користувачів доріг на небезпеку.

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42

Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.

Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10

Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.

У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47

На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.

У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07

Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.

Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47

За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).