При реформуванні інтернатних закладів мають бути враховані інтереси кожної дитини
Шляхи трансформації Батуринської спеціальної школи-інтернату обговорили 11 листопада на черговому засіданні робочої групи з координації та контролю за реалізацією проєкту «Модернізація системи соціальної підтримки населення України».

Відповідні напрацювання озвучила адміністратор консорціуму «Соціальні інвестиції» Людмила Ніколаєва. У їх основі — прагнення максимально інтегрувати у суспільство вихованців інтернатного закладу (а нині їх 40).
За висновками експертів, більшість з цих дітей можуть проживати та виховуватись у сім’ях біологічних батьків, за умови організації за місцем їх проживання інклюзивного навчання та соціальних послуг.
У населених пунктах, куди передбачається повернення дітей, мають працювати фахівці із соціальної роботи, у навчальних закладах необхідно створити інклюзивні класи.
Також серед першочергових завдань – влаштування дітей, які з певних причин не можуть повернутися до батьків, до сімейних форм виховання. Йдеться, зокрема, про дітей-сиріт чи дітей, позбавлених батьківського піклування, а також дітей, чиїх батьків можуть позбавити батьківських прав найближчим часом.
У ході реалізації проєкту передбачається перепідготовка та перенавчання персоналу школи-інтернату, відповідні заходи здійснюватимуть експерти консорціуму.
Успішне втілення в життя зазначених змін потребує скоординованої роботи профільних структур обласної державної адміністрації, місцевих органів виконавчої влади та самоврядування, а також громадськості.
Учасники наради висловили свої зауваження та пропозиції, які розробники пообіцяли врахувати при подальшій роботі.
— Це спільна робота всіх дотичних структур. З одного боку, громади області мають бути готовими взяти на себе відповідальність за дітей соціально вразливих категорій, з іншого, суспільство — готовим допомогти таким дітям соціалізуватися,— підсумувала заступник голови Чернігівської ОДА Наталія Романова.
Нагадаємо: з березня минулого року експерти консорціуму «Соціальні інвестиції» (відповідно до договору з Мінсоцполітики) надають консультаційні послуги із впровадження Регіонального плану стосовно збільшення обсягів надання послуг з догляду на сімейній основі (реформування інтернатних закладів в області). Відтак, мають бути розроблені плани трансформації усіх дитячих інституцій, підготовки та перенавчання фахівців цих установ, розвитку сімейних форм виховання, а також мережі послуг у громадах. Кінцева мета цих ініціатив — інноваційна модель надання послуг сім’ям та дітям, що базуватиметься на забезпеченні кращих інтересів дитини, повідомляє Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації.
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.