Щодо спалаху вірусного гепатиту А в Чернігівській ЗОШ № 7
Державна установа «Чернігівський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України» повідомляє щодо спалаху вірусного гепатиту А в Чернігівській загальноосвітній школі № 7.
Станом на 05.11.2019 р. зареєстровано 28 хворих , серед них 23 дитини та 5 дорослих. Хворим встановлено діагноз вірусний гепатит А середнього ступеня тяжкості, підтверджений лабораторно. На сьогоднішній день 25 хворих госпіталізовано. У 20 хворих діагноз підтверджено імунологічно.
Фахівцями ДУ «Чернігівський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України» проведено комплекс протиепідемічних заходів у вогнищі інфекції:
1. Розроблено план ліквідації спалаху;
2. Проведено епідобстеження у вогнищі інфекційного захворювання;
3. Відібрано проби води, змивів та харчових продуктів з харчоблоку навчального закладу;
4. Направлено листи з пропозиціями у відповідні інстанції:
- Начальнику управління науки та освіти Чернігівської міської ради Білогурі В.О.
- Начальнику УОЗ Чернігівської міської ради Кухару В.В.
- Директору ЗОШ І-ІІІ ступенів №7, Колотило Н.Р.
- Директору КП «Шкільне» Радченко А.П.
- Головному лікарю Чернігівської міської дитячої поліклініки № 2 Якубовій Г.В.
- Головному лікарю Чернігівської міської лікарні № 2 Фалю В.П.
5. Проведено заключну дезинфекцію приміщень та призупинення навчального процесу в ЗОШ № 7;
6. Встановлено нагляд за контактними особами (510 осіб), протягом 35 днів з моменту виявлення останнього хворого.
Протиепідемічні заходи тривають.
Ситуація знаходиться на контролі ДУ «Чернігівський ОЛЦ МОЗ України».
Останні новини Чернігівщини
У Чернігові вшанували пам‘ять жертв Голокосту 18:20
27 січня у всьому світі відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Саме цього дня у 1945 році був звільнений Аушвіц – один із найбільших нацистських таборів смерті.
В Україні відновлюється опитування щодо зайнятості та безробіття населення 18:16
Головне управління статистики у Чернігівській області інформує, що з 19 січня 2026 року в Україні розпочинається обстеження робочої сили – вибіркове опитування населення (домогосподарств), яке проводиться на виконання Плану державних статистичних спостережень на 2026 рік і є частиною євроінтеграційних процесів України.
За матеріалами СБУ вирок заочно отримав рашист, причетний до катувань цивільних на Чернігівщині 18:11
За доказовою базою Служби безпеки заочний вирок у вигляді 13 років позбавлення волі отримав військовослужбовець збройних сил рф, який знущався та катував цивільних на Чернігівщині.
Житель Чернігівщини втратив понад 5 тисяч гривень, купуючи зарядну станцію 18:09
Хотів придбати зарядну станцію, натомість втратив понад 5 тисяч гривень: поліція Чернігівщини закликає громадян сплачувати за товар тільки після його отримання
На Чернігівщині поліцейські оголосили підозри членам організованої злочинної групи, які організували роботу нарколабораторії промислових масштабів 16:06
Слідчі поліції Чернігівщини під процесуальним керівництвом прокуратури повідомили про підозру лідеру злочинного угруповання та трьом його спільникам, які виготовляли кілограмові партії психотропів для збуту по території України.