У Ялівщині висадили екзотичну вишню
Десяток саджанців дивовижно гарного, духмяного і рідкісного дерева – вишні антипки – висадили працівники комунального закладу "Регіональний ландшафтний парк "Ялівщина" з чернігівкою пані Ніною у Ялівщині наприкінці минулого тижня.
Пані Ніна – небайдужа до природи і краси чернігівка – назбирала плодів вишні антипки, що росте на Валу в Чернігові, і виплекала пагінці на своїй дачній ділянці.
Вона вважає, що такі гарні та довговічні дерева будуть дуже доречними на території регіонального ландшафтного парку Ялівщина: вони радуватимуть відвідувачів зеленої зони і спонукатимуть людей цінувати природну красу.
Окрім саджанців вишні антипки пані Ніна подарувала Ялівщині й саджанці клена та кущових квітучих рослин.
Вишня антипка на Валу – дерево рідкісне і найстаріший в Україні екземпляр. Йому понад 100 років.
Плоди вишні дрібні, округлої форми, спочатку вони жовті, потім червоніють, а дозрілі – чорні. Їх переробляють для отримання запашної води, яку використовують у парфумерії та харчових барвників. Кісточки плодів вишні антипки містять амігдалин, який застосовується при виробництві мигдалевого мила. У їжу вживаються лише плоди окремих сортів дерева.
Антипка – теплолюбна рослина, вона поширена в дикому стані серед чагарників у передгір’ях Криму та в південно-західних районах України. Але північний клімат не став на заваді чернігівським вишням. У місті досі росло близько двох десятків антипок – на Валу, на Болдиній горі, навпроти Мегацентру.
Тепер і Ялівщина увійшла до переліку місць, де оселилися ці екзоти. Нехай шириться нашим містом краса.
Останні новини Чернігівщини
Школи Чернігова відновлюють навчальний процес дистанційно з 2 лютого 15:10
З понеділка, 2 лютого, у закладах загальної середньої освіти Чернігова буде відновлено освітній процес з використанням дистанційних технологій. Про це повідомляє начальник управління освіти міської ради Василь Білогура.
Олександра Даниленко здобула другу поспіль медаль Кубка світу 15:05
Вихованка регіонального центру «Інваспорт» Олександра Даниленко продовжує успішні виступи на Кубку світу з пара лижних перегонів, який проходить у місті Якушице (Польща).
У Ніжинській гімназії №14 в найближчі місяці запрацює відремонтований харчоблок 13:36
Під час робочого візиту до району начальник Чернігівської ОВА В'ячеслав Чаус оглянув модернізовану Ніжинську гімназію №14.
Приваблива ціна — і мінус 25 тисяч: на Чернігівщині ошукали покупчиню онлайн 13:32
Хотіла придбати зарядну станцію, натомість втратила 25 тисяч гривень: поліція Чернігівщини закликає громадян сплачувати за товар тільки після його отримання
Поліція документує наслідки ворожих атак на Новгород-Сіверщині 10:25
Упродовж минулої доби та сьогодні вночі росіяни продовжували атакувати прикордонні громади Чернігівщини. Інформація про постраждалих не надходила.