Як на Чернігівщині протидіють туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу
Досягнення й проблеми у боротьбі з епідеміями туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу обговорили 29 жовтня учасники засідання профільної обласної комісії.

На початок жовтня в області під медичним наглядом перебувало 3891 ВІЛ-інфікованих та 822 хворих на туберкульоз (з них 131 особа з ТБ/ВІЛ).
Хворіють не лише дорослі, а й діти. Так, за 9 місяців цього року зафіксовано 18 випадків захворювань на туберкульоз серед дітей, що майже на 22% більше порівняно з аналогічним періодом минулого року.
Таку тенденцію фахівці пояснюють недостатньою профілактичною роботою. Особливу увагу слід приділяти дітям з неблагополучних сімей, де батьки ігнорують проведення як щеплень, так і обстеження й лікування.
За словами генерального директора обласного медичного центру соціально значущих та небезпечних хвороб Миколи Дейкуна, вимогою сьогодення у лікуванні хворих на туберкульоз та ВІЛ/СНІД є пацієнт-орієнтований підхід. Тобто особа має право отримати не лише медичну допомогу, а й психологічну та соціальну підтримку спеціалістів. У більшості випадків такий підхід передбачає контрольоване амбулаторне лікування.
Варто зазначити, що нині в усіх районах області працюють АРТ-сайти, за допомогою яких здійснюється діагностика, видача ліків та супровід хворого: пацієнту для лікування не потрібно залишати свій район. У деяких випадках практикується лікування за скап-зв’язком: хворий демонструє прийом ліків та може оперативно проконсультуватися з лікарем.
Серед моделей амбулаторного лікування — медико-соціальний супровід, суть якого — постійний контроль за прийомом ліків, змінами фізичного та психологічного стану хворого. У такому форматі на Чернігівщині працює благодійна організація «Чернігівська МЕРЕЖА». Голова правління цієї організації Анжела Мойсеєнко зазначила, що сімейні лікарі мають активніше залучати своїх пацієнтів до тестування на виявлення захворювань. Це дозволить оперативно діагностувати хворобу та розпочинати необхідне лікування. Важливо, щоб і центри первинної медико-санітарної допомоги надавали якісні медичні послуги.
Обласна рада з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу констатувала інші позитивні зрушення у боротьбі з цими хворобами, напрацювала та узгодила перелік подальших дій, повідомив Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації.
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.