Поліція застерігає від модернізованої шахрайської схеми під час купівлі-продажу товарів
Поліція розслідує кримінальне провадження за фактом шахрайства, внаслідок якого житель Бобровицького району при продажі трактора і товар втратив, і грошей не отримав.
Намагаючись продати власного трактора «Т-40», чоловік розмістив оголошення на популярному сайті безкоштовних оголошень та на сайті з продажу автомобілів.
Невдовзі на вказаний в оголошенні номер зателефонував невідомий і сказав, що хоче купити трактора. Мовляв, він замовить евакуатор, а кошти за покупку надішле на банківський рахунок продавця.
Близько 17-ї евакуатор дійсно приїхав, а на телефон власника трактора тут же надійшло СМС-повідомлення з текстом про зарахування коштів у сумі 70 тисяч гривень. Завантаживши трактора на евакуатор, водій поїхав.
Лише після цього продавець вирішив перевірити надходження платежу на рахунок в банку. На нього чекав неприємний сюрприз. Виявилося, що банк не проводив жодних транзакцій та не надсилав на номер потерпілого ніяких повідомлень. Зрозумівши, що його ошукали, бобровичанин звернувся до поліції.
Правоохоронці відкрили кримінальне провадження за частиною першою статті 190 (шахрайство), що карається штрафом, виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років.
Поліція Чернігівської області вкотре закликає громадян бути обачними під час покупок-продажів в Інтернеті. Щоб не потрапити на гачок шахраїв, перевіряйте надходження коштів до відправки товару покупцеві. Для цього зателефонуйте в сервісний центр свого банку або перевірте стан рахунку в найближчому банкоматі (чи за допомогою Інтернет-банкінгу, якщо у вас встановлений відповідний додаток). Не вдовольняйтесь лише інформацією з смс-повідомлень, адже їх можна надіслати з будь-якого телефону, наголошує Сектор комунікації поліції Чернігівської області.
Останні новини Чернігівщини
Чернігівські медіа-2025: у пошуках себе та ресурсів 14:00
2025 рік для медіаспільноти Чернігівщини став роком виживання, адаптації та переосмислення ролі медіа в умовах війни, фінансових обмежень і безпекових викликів.
Козелецькі поліцейські відсторонили від керування нетверезого водія, рівень алкоголю в крові якого більше ніж у 13 разів перевищував допустиму межу 10:56
Поліцейські сектору реагування патрульної поліції відділення №1 (с-ще Козелець) Чернігівського райуправління поліції викрили 43-річного водія, який керував транспортом у стані сильного алкогольного сп’яніння. На правопорушника складено адміністративні матеріали.
Укриття за завищеними цінами: на Чернігівщині поліція повідомила про підозру посадовиці у службовій недбалості 10:54
Через неналежне виконання службових обов’язків посадовицею органу місцевого самоврядування під час закупівлі укриттів, бюджету громади у Корюківському районі було завдано понад 700 тисяч гривень збитків. За скоєне фігурантці загрожує до п'яти років позбавлення волі.
В Україні стартувала комунікаційна кампанія «Зміцнені» про безоплатну реабілітацію 10:47
Національна служба здоров’я України в партнерстві з Міністерством охорони здоров’я, Міністерством у справах ветеранів, за підтримки проєкту Rehab4U запустила інформаційну кампанію «Зміцнені», присвячену безоплатній реабілітації.