Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 11 червня, 09:25:04

"Чернігівобленерго" наступило на власноруч підставлені граблі

21.10.2019   09:31Агенцiя

При заміні побутового лічильника представники ПАТ «Чернігівобленерго» зауважили, що його показники протягом п’яти років знімалися без врахування останньої цифри.

Споживачу, який проживає у с. Неданчичі, швиденько нарахували додаткову суму - більше 33 тисяч гривень. Але отримати гроші монополісту не вдалося.

Представники Ріпкинського РЕМ ПАТ «Чернігівобленерго» звинуватили споживача в тому, що він передавав їм неправдиві показники лічильника, і це призвело до штучного зменшення обсягу спожитої електроенергії. А саме, встановлений в листопаді 2013 р. трифазний лічильник з показниками 0000 при плановій заміні у вересні 2018 р. був знятий з показниками 29597 кВтг, а оплачено за цей час всього 4475 кВтг. Таким чином, борг за спожиту електроенергію, за розрахунками «Чернігівобленерго», склав 33 654,08 грн. Енергетики звернулися до суду с позовом про стягнення заборгованості.

Читайте також: «Чернігівобленерго» бездоказово звинуватило споживача у використанні магніта

Щоб посилити свої позиції, представники «Чернігівобленерго» зауважили, що споживач багато років працював в енергетиці, мав відповідну освіту, але, щомісячно отримуючи рахунки за спожиту електроенергію, жодного разу не звертався з приводу їх достовірності. Споживач, скориставшись своїм досвідом, запевнив, що замінений лічильник навіть за умов повного максимального навантаження протягом 24 годин не був спроможний пропустити вказану у позові кількість кіловатт-годин.

Також споживач зазначив, що показники лічильника щомісячно знімали контролери «Чернігівобленерго», і це підтверджується тим, що за період з листопада 2013 року не було складено жодного акту про недопуск контролерів для зняття показників. Розбіжність у відомостях енергопостачальника та показниках знятого лічильника виявилася кричущою, не помічати її роками контролери не могли. А ось при фіксації показників лічильника на дату зняття, вказав споживач, він присутнім не був. До речі, експертиза визначила, що при подачі номінального струму та напруги енергію лічильник враховував вірно, всі цифри лічильного механізму були розрахункові.

У ході розгляду було встановлено, що один з працівників Ріпкинського РЕМ ПАТ «Чернігівобленерго» помилково зафіксував чотиризначний показник лічильника замість п’ятизначного, а контролери, мабуть, полегшували собі життя, механічно переносячи помилкові цифри до відомостей та виставляючи на цей підставі рахунки без обовязкового огляду лічильника.

Суди першої, а згодом апеляційної інстанції вирішили, що помилки Ріпкинського РЕМ ПАТ «Чернігівобленерго» не можуть виправлятися за рахунок побутового споживача, та відмовили у задоволенні позову ПАТ «Чернігівобленерго».

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні події в області за останню добу 11:02

Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 3 пожежі. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.

 Чернігівщина продовжує розширювати міжнародну співпрацю: акцент – на відновленні та довгостроковому розвитку регіону

Чернігівщина продовжує розширювати міжнародну співпрацю: акцент – на відновленні та довгостроковому розвитку регіону 10:59

Чернігівська область продовжує активно розвивати міжнародне співробітництво, залучаючи партнерів до відновлення, розвитку громад, реалізації інвестиційних та гуманітарних проєктів.

На базі чернігівського училища відкрили інноваційний навчальний хаб автосервісу

На базі чернігівського училища відкрили інноваційний навчальний хаб автосервісу 09:08

У Чернігівському вищому професійному училищі відкрили сучасний навчальний хаб автосервісу Bosch Junior Academy. Проєкт реалізувало Бельгійське агентство з міжнародного співробітництва Enabel. Його вартість – майже 3,3 мільйона гривень.

 Понад 11 тисяч учнів Чернігівщини завершили навчання за оновленою програмою предмета «Захист України»

Понад 11 тисяч учнів Чернігівщини завершили навчання за оновленою програмою предмета «Захист України» 09:04

У закладах загальної середньої та професійної освіти Чернігівської області завершився перший повний дворічний цикл навчання випускників за оновленою програмою навчального предмета «Захист України».

10 червня: цей день в Україні і світі 08:56

День 1566 Російська агресія - Day 1566 Russian aggression