Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 12:23:22

У Куликівській ОТГ створять громадську організацію для захисту озера Сільського - результат публічної консультації

17.10.2019   09:27Агенцiя

Рада Куликівської ОТГ разом із екоактивістами, комунальним підприємством з благоустрою, членами туристичного клубу та учнівською молоддю розробить комплексний проект очищення озера Сільського та облаштування його берегів під відпочинкову зону та зону для риболовлі. Про це домовилися на публічній консультації із заінтересованими сторонами.

На зустрічі представники місцевої влади, екоактивісти, представники комунальних підприємств, туристичного клубу та учнівської молоді обговорили, як очистити та облаштувати озеро Сільське та запобігти його подальшому забрудненню. Зокрема, приділили увагу питанням екологічної свідомості та відповідальності мешканців громади.

На думку куликівської екоактивістки Тетяни Сипок, першим кроком до вирішення проблеми має стати об’єднання активних мешканців громади:

“На сьогодні поодинокі спроби активістів боротися із засміченням озера дають незначні результати. Кожного разу, коли ти вказуєш водію, який приїхав помити авто біля озера, що це заборонено робити, то ризикуєш наразитися на агресивну відповідь, а у гіршому випадку – агресивні дії. Оскільки є інші мешканці, які готові виступити на захист озера, то чому б нам не об’єднатися?”.

З цією думкою також погодилася начальниця управління освіти, культури, туризму, сім"ї, молоді та спорту Куликівської селищної ради Світлана Масльонка. Вона запевнила, що у селищній раді є спеціалісти, які допоможуть та проконсультують з питань реєстрації:

“Від імені громадської організації буде значно простіше підіймати питання засмічення озера, пропонувати шляхи його очищення та облаштування як на розгляд селищної ради, так і мешканців громади. Також ми знаємо, що є багато міжнародних та національних фондів, готових на грантовій основі фінансувати діяльність екозахисних організацій. Головне – об’єднатись та діяти”.

Ідею створення громадської екозахисної організації підтримали і учні старших класів Куліківського ЗЗСО. За їхніми словами, у школярів є багато ідей, які стосуються покращення екологічного стану громади та підвищення екосвідомості серед її мешканців, але їм досі не було з ким ними поділитися:

“Річ у тім, що активний та екосвідомий мешканець або мешканка Куликівки не відчуває підтримки. Це демотивує. Але якщо такі люди об’єднаються і створять організацію однодумців – їм буде значно легше і цікавіше продовжувати діяти на захист того ж самого озера Сільського та природи громади в цілому”, – зазначив учень Михайло Міна.

Багато дискусій викликало те, як поліція реагує на порушення мешканцями правил поводження з відходами, спалювання ними сухої трави та листя. Учасники консультації зійшлися на тому, що вирішити це питання допоможе велика інформаційна кампанія по донесенню та роз’ясненню вимог законодавства не тільки до звичайних мешканців громади, але і до правоохоронців.

Попри те, що є велика потреба у облаштуванні відпочинкової зони біля озера, і про цю потребу селищній раді знають, слід дочекатися затвердження генерального плану селища, повідомив заступник селищного голови Володимир Повозник:

“На розроблення генерального плану вже виділено кошти і ми очікуємо, що у 2020 році ми матимемо затверджений генеральний план. Це дозволить нам набагато предметніше підійти до обговорення варіантів облаштування відпочинкової зони озера”, – зазначив він.

На завершення заходу представник ГО “Центр UA” Денис Мурза наголосив, що робота над проблемою має продовжуватися і після консультації.

“Сподіваюся, за результатами сьогоднішнього обговорення, Куликівська громада отримає не тільки об’єднаних та вмотивованих екоактивістів, але і чисту та доглянуту центральну водойму селища – озеро Сільське”, – наголосив громадський активіст.

За підсумками заходу представники селищної ради домовилися із екоактивістами співпрацювати над створенням проекту очищення озера та облаштування його берегів під відпочинкову зону та зону для риболовлі. Водночас місцева влада пообіцяла обговорити з поліцією аспекти реагування останньої на мешканців, які порушують вимоги законодавства стосовно поводження з відходами, сухою травою та листям.

Проект реалізується за підтримки Програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку “U-LEAD з Європою”, що спільно фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією. Програма співпрацює з Мінрегіоном у формуванні багаторівневої системи управління, яка є прозорою, підзвітною та реагує на потреби громадян.

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:55

Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 3 пожежі. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.

Психологічна підтримка для людей, які зазнали страждань внаслідок війни 09:51

Український ветеранський фонд започатковує терапевтичну групу для тих, хто зазнав страждань внаслідок війни – людей, які чекають рідних з фронту, внутрішньо переміщених осіб та усіх, хто відчуває тривогу і знесилення через війну.

25 квітня: цей день в Україні і світі

25 квітня: цей день в Україні і світі 08:47

ДЕНЬ 792 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 792 RUSSIAN AGRESSION

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.