Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 7 травня, 13:20:14

Прийшов з війни – відкрив власну справу

17.10.2019   08:41Агенцiя

Після звільнення з військової служби багато українських захисників не можуть знайти бажану роботу за своїм фахом та належною заробітною платою, а дехто мріє про відкриття власного бізнесу.

Максим Скачок

Максим Скачок

У відповідності до законодавства учасники бойових дій мають додаткові гарантії щодо працевлаштування. Вони віднесені до квотних категорій населення.

Законом України  «Про зайнятість населення» визначено 8 категорій громадян,  включаючи учасників бойових дій, які мають вищезазначену квоту. Квота на працевлаштування складає 5 відсотків від середньооблікової чисельності штатних працівників, тобто  в середньому це лише 2-3 працівника, які можуть працювати на підприємстві на пільгових умовах. В такому випадку скористатися пільгою та  знайти гідну роботу для бійців буде дуже важко.

Для воїнів, які все ж таки визначились з тим, що будуть відкривати власну справу, але не отримують пенсію за вислугу років або отримують пенсію по інвалідності, бажано стати на облік в міський центр зайнятості. В таку випадку відповідно до законодавства передбачено виплату одноразової грошової допомоги по безробіттю, в тому числі для організації підприємницької діяльності.

– Для того, щоб людина отримала одноразову грошову допомогу по безробіттю для організації підприємницької діяльності треба представити бізнес-план, документ який описує всі аспекти діяльності майбутнього підприємця. Сума, яку отримує пересічний учасник бойових дій в цьому випадку може коливатися від 10 до 85 тисяч гривень, – зазначила директорка Чернігівського міського центру зайнятості Світлана Серб.

Серед сфер діяльності учасників бойових дій, які мають наразі власний бізнес на Чернігівщині – це переважно надання транспортних послуг та обробка деревини, хоча і є інші, малорозвинені.

Одним з таких учасників бойових дій, який після звільнення з військової служби відкрив власну  справу – є чернігівець Максим Скачок, який має власний масажний кабінет.

Історія відкриття розпочалася з 2017 року, коли Максим звільнився після 15 років проходження військової служби з посади начальника зв’язку. В подальшому були  інтенсивні курси з масажу, які тривали близько трьох місяців в рамках проекту «Україна-Норвегія» для звільнених військовослужбовців та учасників АТО/ООС, проходив практику з масажних послуг в приватних клініках тощо.

– Вже пізніше, після набуття певних навичок, я взяв в суборенду приміщення, придбав необхідне обладнання і справа пішла. Серед основних витрат – це оренда приміщення та комунальні послуги.  Ця професія не з легких і не одразу пішов прибуток, але все це досягається часом та якісною роботою, і насамперед клієнтською базою та відгуками відвідувачів. В центрі зайнятості кошти на власну справу не брав, були деякі власні заощадження – на них і розпочав бізнес. Якщо немає стартового капіталу – це близько 25  тисяч гривень мінімум і власної практики – не треба навіть і розпочинати, – розповідає Максим Скачок.

На майбутнє, підприємець планує розширити  спектр своїх послуг, зокрема робити масаж органів тіла, антицелюлітний масаж, відновлювальний масаж після важких хвороб,  робити  СПА-процедури, взяти на роботу 2-3 масажистів, яких особисто навчати. Поряд з цим бізнесмен наголошує на гнучких системах знижок своїх послуг та доступних цінах.

– Все потрібно спробувати, не сидіти на одному місці і постійно навчатись та вдосконалюватись заради перспектив та майбутнього, – підкреслює наостанок Максим Скачок.

Ігор Березинський, спеціальний кореспондент (м.Чернігів)

Останні новини Чернігівщини

У Чернігові поліцейські затримали підозрюваного у зґвалтуванні та погрозі вбивством жінці

У Чернігові поліцейські затримали підозрюваного у зґвалтуванні та погрозі вбивством жінці 10:02

Поліцейські Чернігівського райуправління встановили та затримали зловмисника, який в одному з мікрорайонів Чернігова зґвалтував жінку, погрожуючи їй ножем. Затриманому повідомили про підозри у злочинах та помістили його до ізолятора тимчасового тримання.

Грант на створення, розвиток або відновлення виробництв переробної промисловості після російських обстрілів

Грант на створення, розвиток або відновлення виробництв переробної промисловості після російських обстрілів 09:38

До урядової програми надання грантів на створення або розвиток виробництв переробної промисловості Державна служба зайнятості доєдналась у 2023 році, а влітку 2025 року до них додалися гранти для підприємств, які оновлюють основні засоби виробництва, знищені або пошкоджені внаслідок збройної агресії Російської Федерації.

Заступниця міського голови Вікторія Пекур обговорила зі студентами інструменти соціальних змін 09:36

Заступниця Чернігівського міського голови Вікторія Пекур 1 травня взяла участь у зустрічі зі студентською молоддю, тема якої «Від норми до практики: як лобіювати соціальні зміни через органи місцевої влади».

Зарплати вчителям, шкільні автобуси та укриття на Чернігівщині – на спеціальному освітньому селекторі з урядовцями

Зарплати вчителям, шкільні автобуси та укриття на Чернігівщині – на спеціальному освітньому селекторі з урядовцями 08:54

Начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус разом із першим заступником Костянтином Мегемом, заступницею Жанною Шерстюк і керівниками профільних структурних підрозділів долучився до освітнього селектора під головуванням Премʼєр-міністерки Юлії Свириденко. Модерував заступник керівника Офісу Президента Віктор Микита.

Бюджети Чернігівщини у квітні 2026 року отримали 2,5 мільярди гривень податків та зборів 08:50

Головне управління ДПС у Чернігівській області дякує кожному, хто сплатив податки, адже сьогодні це має особливу вагу. Попри всі воєнні ризики, постійні атаки росіян, пошкодження енергетичної інфраструктури, деяких виробничих потужностей, платники податків продемонстрували відповідальність перед країною

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини