Серед сільських жителів Чернігівщині, 55% становлять жінки
До Міжнародного дня сільських жінок.

Щороку 15 жовтня в багатьох країнах світу відзначають Міжнародний день сільських жінок. В Україні кожна третя представниця слабкої статі проживає в сільській місцевості.
Серед сільських жителів Чернігівщині, як і в решті регіонів країни, більше половини (55%, або 192 тис.) становлять жінки, зяких 14% – у віці до 18 років, 18% –від 18 до 35 років, 29% – від 35 до 60 років та 39% – 60 років і старше.
На 1000 сільських жінок припадає 831 чоловік. При цьому жінки на 8 років старші за чоловіків. Їхній середній вік – 50 років (в Україні – 44 роки). Наймолодші сільські жінки проживаютьу Корюківському районі (середній вік – 45 років), найстарші – у Ріпкинському (53 роки).
У минулому році в сільській місцевості зареєстровано 1249 шлюбів (кожен четвертий від загальної кількості в області).
Середній вік нареченої становив 29 років. У більшості випадків її обранцем був чоловік, старший за неї. Майже 29% наречених вже не вперше стали на весільний рушник.
У 2018 році в сільській місцевості народилися 2235 малюків
(1127 хлопчиків та 1108 дівчаток). Кожне третє немовля з’явилося на світ у матерів, які не перебували в зареєстрованому шлюбі. Майже половина жінок народила первістків, кожна третя стала мамою вдруге. П'ять породіль народили десяту й більше за рахунком дитину. Середній вік матері на час народження першої дитини становив 24 роки.
Середня очікувана тривалість життя при народженні сільської жінки становить 75 років, що на 13 років більше, ніж чоловіка, підрахувало Головне управління статистики у Чернігівській області.
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).