На ВІЛ тестування у Чернігівській області витратили 80 тис. грн
Фахівці Інституту аналітики та адвокації проаналізували закупівлі тест-систем на виявлення ВІЛ-інфекції за кошти місцевих бюджетів у 12 областях України (де діє Надзвичайний план Президента США для надання допомоги в боротьбі проти ВІЛ/СНІД (PEPFAR).

Так, у 2 кварталі 2019 року в обраних регіонах витратили 1 млн 760 тис грн. на придбання швидких та лабораторних тестів, що на 40% менше за аналогічний період попереднього року.
Майже половина з витрачених коштів на закупівлю тест-систем у період з квітня по червень 2019 року виділені у Донецькій та Київській областях.
З 73 закупівель тестів 38 (або 52%) є конкурентними. Лідерами за цим показником у другому кварталі 2019 року є Київська, Чернігівська області та місто Київ. Для порівняння, в 2 кварталі 2018 року конкурентними були 2 з 3 закупівель.
- Конкуренція на торгах заощаджує бюджетні кошти. Протягом II-го кварталу 2019 року Миколаївська та Херсонська області не провели жодних конкурентних процедур із придбання тестів. – додає Олександр Довгошей.
Постачальниками у кожній другій закупівлі виступають фізичні особи-підприємці. В решті випадків переможці торгів це товариства з обмеженою відповідальністю, іноді приватні акціонерні товариства. Така ситуація є типовою і не відрізняється від попередніх періодів.
Ціна на тест-системи для виявлення ВІЛ-інфекції залежить від багатьох факторів (типу, виробника, вартості поставки, тощо). Для того, аби визначити середню вартість тесту дослідники обрали найпоширеніший вид швидкого тесту - CITO TEST HIV ½. В другому кварталі 2019 року такі тести в середньому купують за 56,2 грн за штуку. Для порівняння, в другому кварталі 2018 року його середня ціна складала 85,5 грн.
За показником витрат на придбання тестів для визначення ВІЛ-інфекції на одного жителя регіону лідирують Київська і Полтавська області (0,14 грн та 0,12 грн відповідно). Однак, забезпечення закладів охорони здоров’я тестами на ВІЛ відбувається не лише за рахунок місцевих бюджетів. Важливу роль у цьому процесі відіграють міжнародні організації, та Державний бюджет України.
Довідково: Матеріал створений ГО «Інститут аналітики та адвокації» у рамках проекту «Regionalmonitoringandanalysisfor 100% ofLife».
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).