Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 7 березня, 00:52:43

Чернігівщина включилась в процес оприлюднення відкритих даних

04.10.2019   12:07Агенцiя

3 жовтня в конференц залі готелю «Україна» пройшов круглий стіл «Чи говорить “ТАК” Чернігівщина відкритим даним».

Були присутні представники Чернігівської, Прилуцької, Ніжинської та Новгород-Сіверської міських рад, Чернігівської обласної ради, представники комунальних підприємств Чернігова, представники управління комунального майна Чернігівської обласної ради.

Обговорювались питання причин які заважають органам місцевого самоврядування оприлюднювати інформацію на порталі відкритих даних Data.gov.ua? Як ОМС виконують законодавство по оприлюдненню відкритих даних? Чому КП не оприлюднюють інформацію  про використані кошти на єдиному веб порталі використання публічних коштів spending.gov.ua та що каже законодавство з цього питання?

Відповідно ЗУ «Про доступ до публічної інформації»  відкриті дані, які органи місцевого самоврядування мають оприлюднювати на порталі Data.gov.ua, визначені у 835 постанові КМУ, також визначені формат, структура та порядок оприлюднення.

Якщо публікувати дані у визначеному машиночитному форматі згідно постанови КМУ №835, на основі цих даних можна створити різноманітні сервіси.  Такі якDozorCity - сервіс переміщення громадського транспорту в режимі реального часу, системи візуалізації «Комунальні підприємства» - сервіс відображення фінансових показників підприємств  «Комунальна власність» - сервіс з надання інформації щодо оренди комунальної власності та інші.
   
На сьогодні найбільше наборів даних – 18, оприлюднено Прилуцькою міською радою, вона зареєструвала 2-х розпорядників виконком і відділ культури та туризму. На рівні з ними Ніжинська міська рада – 17 наборів даних . Чернігівська обласна рада – 7 наборів даних, Чернігівська міська рада зареєстрована на сайті Data.gov.ua, але оприлюднено один набір даних, Новгород-Сіверська міська рада ще не зареєстрована.

Олександр Сивенко, заступник голови Прилуцької міської ради зауважив: «Держава задекларувала відповідні принципи прозорості, відкритості, публічності влади, які на даний момент підтримуються новообраними депутатами. Як результат, чим менше запитів громадськості, ти вважається влада більш відкритою на місцях Тому рекомендував колегам набивати руку, шишки, але дотримуватись чинного законодавства.»

Прилуцька, Чернігівська міські ради та Чернігівська обласна рада затверджувала розпорядження в яких вказували набори даних для оприлюднення та відповідальні органи які мають оприлюднювати дані. Формати оприлюднення передбачили лише Прилуках. В ході розмови Ольга Гук - начальник сектору взаємодії із ЗМІ Ніжинської міської ради розповіла про ті проблеми з якими стикаються під час завантаження даних на сайт Data.gov.ua -“Мі бажаємо розмістити інформацію на порталі, але є проблема - не завжди виходить завантажити дані, а також не приймає назву наборів даних”.

Кожен ОМС може викладати інші набори даних, які не передбачені 835 постанові КМУ. Так в розпорядженні ЧМР передбачили оприлюднення  77 наборів даних, це найбільший перелік даних з усіх міст Чернігівщини. Але не передбачений формат.  “Інформація у розпорядників не в тому форматі, який потрібно завантажувати - це додаткове навантаження на працівників, потрібно це автоматизувати і електронний документообіг значно покращує ситуацію.  Також ми прийшли до висновку що кожен розпорядник реєструється та вносить самостійно дані”- заявив начальник відділу прес-служби Андрій Подорван.

Чернігівська обласна рада в розпорядженні №78 передбачила 20 наборів даних. В розпорядженні Ніжинської міської ради визначений  тільки напрямок діяльності та виконавця, але не пов'язала з відповідним набором даних. “Хочу звернути увагу що у міських та обласних рад будуть різні набори даних, бо немає багатьох управлінь які є в міських радах” - зауважила Ольга Ванжула, начальник відділу інформаційного забезпечення та зв’язків з громадськістю Чернігівської обласної ради. Та розповіла про проблему з якими стикаються і представники обласної ради при завантаженні даних на data.gov.ua - “У нас була сесія 25 вересня розмістили інформацію на порталі 25 числа, але дані досі на модерації”.

Останні новини Чернігівщини

Грантова підтримка агробізнесу: актуальні програми та особливості їх реалізації на Чернігівщині 10:54

Цього року, як і в попередні, агропромислові виробники Чернігівської області або ж ті, які лише планують реалізувати себе в цій сфері, можуть скористатися державною допомогою. Якою саме – розповів сьогодні на брифінгу в медіацентрі ОВА директор Департаменту агропромислового розвитку ОДА Олег Крапивний.

Соціальний бізнес громади: у Гончарівській ТГ відкрили комунальну пекарню

Соціальний бізнес громади: у Гончарівській ТГ відкрили комунальну пекарню 10:37

Під час робочого візиту в Гончарівську громаду начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус зосередив увагу на проєктах місцевого комунального підприємства.

Незаконна порубка лісу на понад 1 млн грн – судитимуть лісника на Прилуччині 10:03

Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури направлено до суду обвинувальний акт стосовно в.о. лісничого районного агролісогосподарства за фактом пособництва незаконній порубці дерев та їх перевезенні, вчиненому за попередньою змовою групою осіб, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 5 ст. 27 ч. 4 ст. 246 КК України).

Чернігів будує єдину цифрову освітню екосистему: підписано меморандум із офіційним партнером Google for Education

Чернігів будує єдину цифрову освітню екосистему: підписано меморандум із офіційним партнером Google for Education 10:19

Управління освіти Чернігівської міської ради зробило стартегічний крок у цифровій трансформації галузі — підписано меморандум про співпрацю з офіційним партнером Google for Education в Україні.

Надзвичайні події в області за останню добу 09:47

Протягом минулої доби зареєстровано 6 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 5 пожеж. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 3 особи постраждали.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини