Нова громада. Об'єдналися, щодалі?
3 жовтня Центр "Доброчин" провів інформаційно-роз'яснювальну зустріч «Нова громада. Об'єдналися, щодалі?» в смт. Ріпки.

У зустрічі взяли участь Сергій Гарус, Ріпкинський селищний голова, представники виконкому селищної ради, депутати селищної ради, активні громадяни.
Сергій Гарус у вступному слові зазначив, що зараз відбувається процес формування Ріпкинської об'єднаної територіальної громади і вже отримані позитивнів ідповіді від семи сусідніх рад. Тож потенційна Ріпкинська ОТГ складатиметься із восьми рад з центром у селищ іРіпки.
Олександр Підгорний, керівник Ресурсного Центру ГО «Центр Доброчин», у своєму виступі розповів про децентралізацію, про зміни, які відбуваються у місцевому самоврядуванні. За його словами переважна більшість діючих ОТГ в Чернігівській області демонструють позитивні приклади реалізації реформи.
«Перше, щопотрібно зрозуміти, що процес децентралізації – невідворотній і вартоприймати рішення. Для Ріпокважливо стати центром громади, бо тут є перспектива росту. А, отже, скоро зможемоговорити про успіхиВашоїгромади», - зазначив Олександр Підгорний.
На думку Юрія Паперного, політичного експерта, завершення процесу децентралізації вже стало для місцевих еліт неминучим і не загорами. «І тому - головне зараз зрозуміти, які дії потрібно зробити, щоб провести цей процес з максимальною користю для громади та її жителів», - підкреслив він.
Про повноваження органів місцевого самоврядування, що обираються та яким чином рішення цих органів впливатимуть на життя людей: наповнення і використання бюджету громади, питання освіти, медицини, транспорт, дороги, впорядкування територій, стратегічний розвиток громади говорив юрист Центру Сергій Нестеренко.
Також в ході зустрічі учасники обговорили питання функцій та повноважень органів місцевого самоврядування, а також механізми прийняття рішень в ОТГ.
Учасників зустрічі цікавили питання повноважень та обов'язків старости, його ролі у житті громади, та розподілу грошей, функціонування закладів освіти, культури, медицини тощо.
Проект «Діалог для трансформації конфліктів в громадах», здійснюється Центром «Доброчин» за підтримки Програми МФВ «Демократична практика”.
Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42
Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.