Новобасанська громада готується до публічного обговорення стратегії розвитку
Днями відбулася виїзна консультація Володимира Бойка, радника з регіонального розвитку Чернігівського Центру розвитку місцевого самоврядування Програми "U-LEAD з Європою", до Новобасанської громади.
Мета зустрічі - обговорення напрацьованого документу стратегії розвитку громади та вивчення механізмів контролю виконання стратегії.
"Проекти - це пазли, з яких складаються завдання, які потім мають складатися в цілі, а ті, у свою чергу, об'єднуються в стратегічне бачення. Якщо ця "піраміда" складається - ми маємо реалізацію стратегії", - пояснив експерт.
За словами Володимира Бойка, уточнення потребували, насамперед, індикатори виконання – тож під час зустрічі переглянули їх на предмет реалістичності.
"Передивилися картки технічних завдань, що включені до першого плану заході з реалізації – з огляду на черговість та обсяги задуманого (відповідно – ресурсне забезпечення). Серед них виділяється потреба створення культурно-мистецького центру громаду – у новому форматі, що значно б відрізнявся від сільського клубу (його, до речі, в адміністративному центрі нема), та початок робіт із реконструкції стадіону", - розповів експерт.
Серед проектів, які є складовими механізму досягнення поставлених завдань і цілей - ідеї, спрямовані на формування локальної ідентичності та розв`язання соціальних проблем. В сенсі розвитку економіки перспективним виглядає підготовка майданчиків для логістичного центру (громада розташована на відстані 50 хв. від Києва). Також – підтримка розвитку сфери сервісу, що спрямована на транзитних пасажирів. З огляду на роль донора бюджету плани громади виглядають цілком реалістично.
За словами Світлани Приходько, керуючої справами Новобасанської сільської ради, документ планують оперативно доопрацювати і вже наступного тижня винести на громадське обговорення, повідомив Чернігівський ЦРМС.
Останні новини Чернігівщини
Надзвичайні події в області за останню добу 10:48
Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 4 пожежі.
СБУ та Нацполіція ліквідували міжрегіональне наркоугруповання, яке збувало психотропи у трьох регіонах України 10:37
Служба безпеки спільно з Національною поліцією викрили та припинили діяльність міжрегіонального наркоугруповання, учасники якого організували збут психотропних речовин через Телеграм-канали та мережу так званих «закладок» у різних регіонах України
На Чернігівщині через російські атаки постраждали мати з дитиною: поліція документує наслідки 10:33
Упродовж доби росіяни продовжували обстрілювати Чернігівську область. Внаслідок атак постраждали двоє мешканців Городнянської громади Чернігівського району, 45-річна жінка та її 13-річна донька
Гуманітарна місія «Проліска» запустила безкоштовний маршрут у Ніжинському районі 10:12
Гуманітарна місія «Проліска» продовжує працювати над тим, щоб мешканці віддалених та постраждалих територій мали доступ до допомоги, послуг і можливості жити гідно навіть у складних умовах.
Стартувало навчання для громад у Школі Безбар’єрних Маршрутів 09:30
За ініціативи Мінрозвитку стартував новий навчальний цикл Школи Безбар’єрних Маршрутів 2026, який реалізує Програма розвитку ООН (ПРООН) в Україні за фінансової підтримки Уряду Японії.