У Чернігові бібліотекарки університету судяться із закладом, бо впевнені у шахрайстві з їхньою зарплатнею
Жінки переконані, що за роки роботи їм недоплатили десятки тисяч гривень.

У Чернігові 13 працівниць наукової бібліотеки звільнились і судяться із навчальним закладом. Їхнє обурення сягнуло межі, коли дізналися, що протягом чотирьох років вони мали отримувати ще плюс половину до своєї зарплати, а отже кожній не доплатили десятки тисяч гривень. Тепер усім колективом бібліотекарки штурмують кабінети керівників, йдеться в ТСН.
Людмла Григорівна проходить між полицями книжок. Із наукової бібліотеки чернігівського університету вона звільнилась минулого року, а з нею ще 12 її колег. Тепре всі судяться зі своїм колишнім закладом. Минулого року побачили на сайті, що в штатному розписі на них, бібліотекарів, закладено щомісячно надбавку в 50 відсотків від посадового окладу, яку, запевняли, мали виплачувати з 2014 року.
«Ректор заклав у штатньому розписі 50 відсотків, а доплачував нуль. І це продовжувалось протягом 51 місяця. Я, наприклад, майже 70 тисяч втратила», - каже одна з жінок.
Тож вирішили позиватись до суду, перші інстанції почали вигравати. А ось кілька апеляцій вже програли. Суди звинувачують у несправедливих рішеннях і додають, що звідти зникають документи.
Хоча саму постанову про надбавку скасували ще 2014, але повністю, каже юрист університету, її прибрати не мали права. «В 2014 році вони зовсім відмінили цю надбавку, але вона перечислялась на рахунок університету, тобто її відмінили, а з Міністерва надходили в повному обсязі», - кажуть в університеті.
Фінансування і справді надходило у повному обсязі, підтверджують у Міносвіти. Надбавки - врахували. Втім, як розпоряджтись коштами на зарплатню, вже має визначати ректор. Головний бухгалтер університету показує і ректорські, і свої надбавки - премій для себе там немає. Гроші, каже, пішли на інше. «Це і вислуга років збільшення і отримання вченого звання наукового ступеню. В межах отриманих коштів виплачували заробітну плату працівникам», - додають в університеті.
Каже, зарплату визначає, перш за все, трудовий договір, який підписали самі бібліотекарі. А штатний розпис, який вони побачили аж за 4 роки, не є документом, який встановлює цю зарплатню. Там зазначений максимальний розмір надбавки - це 50 відсотків, але то ж максимум. Після припису, який винесла Державна служба з питань праці, ректор через 4 роки призначив надбавку, але усього у 5 відсотків.
На 5 відсотках бібліотекарі зупинятись не збираються. Впевнені, що гроші вкрали особисто у них.
Останні новини Чернігівщини
КП «Теплокомуненерго» та АТ «Облтеплокомуненерго» готують місто до опалювального сезону 17:17
Тривають роботи з підготовки теплової інфраструктури Чернігова до проходження опалювального сезону 2025–2026 років. Фахівці КП «Теплокомуненерго» та АТ «Облтеплокомуненерго» здійснюють комплекс планових, профілактичних і відновлювальних заходів, спрямованих на безперебійну роботу системи теплопостачання та гарячого водопостачання в зимовий період.
Сприяв незаконній порубці дерев у заповіднику: на Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу посадовця лісгоспу, який спричинив державі мільйонних збитків 16:42
Слідчі поліції під процесуальним керівництвом Чернігівської обласної прокуратури завершили досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом неналежного виконання мешканцем Чернігівського району своїх посадових обов’язків, що сприяло незаконній порубці лісу в заповіднику. Збитки, завдані державі, сягають понад 13 мільйонів гривень.
Підготовка до зими, нова система оповіщення та відновлення житла — серед тем загальноміської наради 16:08
8 липня 2025 року під головуванням заступника Чернігівського міського голови Віктора Геращенка відбулася загальноміська нарада за участю керівників структурних підрозділів та комунальних підприємств Чернігівської міської ради.
Де робити, аби добре заробити? 15:34
Відповідь на це запитання знають у службі зайнятості. На початок липня у базі вакансій обласної служби зайнятості налічувалось близько двох тисяч пропозицій від роботодавців області. І серед них є ті, хто навіть у воєнний стан готовий платити працівникам високу заробітну плату. В ТОП-10 високооплачуваних вакансій регіону увійшли:
Найкраще знають математику: що відомо про результати учасників НТМ 15:09
В основних сесіях національного мультипредметного тесту на Чернігівщині взяли участь 7 259 осіб. Явка становить 93,2%.