Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 11:08:49

У Чернігові бібліотекарки університету судяться із закладом, бо впевнені у шахрайстві з їхньою зарплатнею

25.09.2019   09:30Агенцiя

Жінки переконані, що за роки роботи їм недоплатили десятки тисяч гривень.

У Чернігові 13 працівниць наукової бібліотеки звільнились і судяться із навчальним закладом. Їхнє обурення сягнуло межі, коли дізналися, що протягом чотирьох років вони мали отримувати ще плюс половину до своєї зарплати, а отже кожній не доплатили десятки тисяч гривень. Тепер усім колективом бібліотекарки штурмують кабінети керівників, йдеться в ТСН.

Людмла Григорівна проходить між полицями книжок. Із наукової бібліотеки чернігівського університету вона звільнилась минулого року, а з нею ще 12 її колег. Тепре всі судяться зі своїм колишнім закладом. Минулого року побачили на сайті, що в штатному розписі на них, бібліотекарів, закладено щомісячно надбавку в 50 відсотків від посадового окладу, яку, запевняли, мали виплачувати з 2014 року.

«Ректор заклав у штатньому розписі 50 відсотків, а доплачував нуль. І це продовжувалось протягом 51 місяця. Я, наприклад, майже 70 тисяч втратила», - каже одна з жінок.

Тож вирішили позиватись до суду, перші інстанції почали вигравати. А ось кілька апеляцій вже програли. Суди звинувачують у несправедливих рішеннях і додають, що звідти зникають документи.

Хоча саму постанову про надбавку скасували ще 2014, але повністю, каже юрист університету, її прибрати не мали права. «В 2014 році вони зовсім відмінили цю надбавку, але вона перечислялась на рахунок університету, тобто її відмінили, а з Міністерва надходили в повному обсязі», - кажуть в університеті.

Фінансування і справді надходило у повному обсязі, підтверджують у Міносвіти. Надбавки - врахували. Втім, як розпоряджтись коштами на зарплатню, вже має визначати ректор. Головний бухгалтер університету показує і ректорські, і свої надбавки - премій для себе там немає. Гроші, каже, пішли на інше. «Це і вислуга років збільшення і отримання вченого звання наукового ступеню. В межах отриманих коштів виплачували заробітну плату працівникам», - додають в університеті.

Каже, зарплату визначає, перш за все, трудовий договір, який підписали самі бібліотекарі. А штатний розпис, який вони побачили аж за 4 роки, не є документом, який встановлює цю зарплатню. Там зазначений максимальний розмір надбавки - це 50 відсотків, але то ж максимум. Після припису, який винесла Державна служба з питань праці, ректор через 4 роки призначив надбавку, але усього у 5 відсотків.

На 5 відсотках бібліотекарі зупинятись не збираються. Впевнені, що гроші вкрали особисто у них.

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:55

Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 3 пожежі. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.

Психологічна підтримка для людей, які зазнали страждань внаслідок війни 09:51

Український ветеранський фонд започатковує терапевтичну групу для тих, хто зазнав страждань внаслідок війни – людей, які чекають рідних з фронту, внутрішньо переміщених осіб та усіх, хто відчуває тривогу і знесилення через війну.

25 квітня: цей день в Україні і світі

25 квітня: цей день в Україні і світі 08:47

ДЕНЬ 792 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 792 RUSSIAN AGRESSION

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.