Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 7 липня, 09:15:32

У Чернігові бібліотекарки університету судяться із закладом, бо впевнені у шахрайстві з їхньою зарплатнею

25.09.2019   09:30Агенцiя

Жінки переконані, що за роки роботи їм недоплатили десятки тисяч гривень.

У Чернігові 13 працівниць наукової бібліотеки звільнились і судяться із навчальним закладом. Їхнє обурення сягнуло межі, коли дізналися, що протягом чотирьох років вони мали отримувати ще плюс половину до своєї зарплати, а отже кожній не доплатили десятки тисяч гривень. Тепер усім колективом бібліотекарки штурмують кабінети керівників, йдеться в ТСН.

Людмла Григорівна проходить між полицями книжок. Із наукової бібліотеки чернігівського університету вона звільнилась минулого року, а з нею ще 12 її колег. Тепре всі судяться зі своїм колишнім закладом. Минулого року побачили на сайті, що в штатному розписі на них, бібліотекарів, закладено щомісячно надбавку в 50 відсотків від посадового окладу, яку, запевняли, мали виплачувати з 2014 року.

«Ректор заклав у штатньому розписі 50 відсотків, а доплачував нуль. І це продовжувалось протягом 51 місяця. Я, наприклад, майже 70 тисяч втратила», - каже одна з жінок.

Тож вирішили позиватись до суду, перші інстанції почали вигравати. А ось кілька апеляцій вже програли. Суди звинувачують у несправедливих рішеннях і додають, що звідти зникають документи.

Хоча саму постанову про надбавку скасували ще 2014, але повністю, каже юрист університету, її прибрати не мали права. «В 2014 році вони зовсім відмінили цю надбавку, але вона перечислялась на рахунок університету, тобто її відмінили, а з Міністерва надходили в повному обсязі», - кажуть в університеті.

Фінансування і справді надходило у повному обсязі, підтверджують у Міносвіти. Надбавки - врахували. Втім, як розпоряджтись коштами на зарплатню, вже має визначати ректор. Головний бухгалтер університету показує і ректорські, і свої надбавки - премій для себе там немає. Гроші, каже, пішли на інше. «Це і вислуга років збільшення і отримання вченого звання наукового ступеню. В межах отриманих коштів виплачували заробітну плату працівникам», - додають в університеті.

Каже, зарплату визначає, перш за все, трудовий договір, який підписали самі бібліотекарі. А штатний розпис, який вони побачили аж за 4 роки, не є документом, який встановлює цю зарплатню. Там зазначений максимальний розмір надбавки - це 50 відсотків, але то ж максимум. Після припису, який винесла Державна служба з питань праці, ректор через 4 роки призначив надбавку, але усього у 5 відсотків.

На 5 відсотках бібліотекарі зупинятись не збираються. Впевнені, що гроші вкрали особисто у них.

Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно  вполював лося на Прилуччині

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39

Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

 ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36

Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33

Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31

У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа»

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42

Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини