Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 5 грудня, 01:01:09

У Чернігові відкрили пам’ятну дошку на честь Героя України Левка Лук’яненка

21.09.2019   11:14Агенцiя

Левко Лук’яненко – наш видатний земляк, політик і громадський діяч, народний депутат України, письменник, український дисидент, політв’язень, один із авторів Акту проголошення незалежності України та співзасновник Української Гельсінської групи.

19 вересня в обласному центрі на честь справжнього патріота відкрили пам’ятну дошку на фасаді будинку, в якому він проводив зустрічі прихильників ідеї незалежності України.

До урочистого заходу долучилися представники органів влади та громадськість. Урочисто відкрили дошку сестра Левка Лук’яненка і Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко.

Присутні згадали життєвий шлях та діяльність борця за незалежність України. Левко Лук’яненко народився 24 серпня 1928 року у селі Хрипівка, що на Городнянщині. У Чернігові провів кілька років дорослого життя. Саме тут у вересні 1976 року він очолив правозахисну Українську Гельсінську спілку. Зібрання проводилися в будинку на Рокосовського, 49, у квартирі, де жив його брат.

Останню зустріч у цій квартирі Левко Григорович провів у травні минулого року із студентами Чернігівського національного технологічного університету.

У 2014 році Левку Лук’яненку присвоєно звання «Почесний громадянин Чернігівської області».

Автором пам’ятної дошки, на якій зображено портрет Героя України, став скульптор із Ужгорода Михайло Белень. Він також взяв участь у заході і розповів про своє особисте спілкування із Левком Лук’яненком.

Останні новини Чернігівщини

Укриття, харчоблок і осередок «Захисту України»: які новини в ліцеях у Тупичеві і Городні 11:28

Чернігівська ОВА багато уваги приділяє саме освітньому компоненту і працює над тим, щоб якомога більше дітей мали змогу навчатися очно. У рамках робочого візиту в громади начальник ОВА В’ячеслав Чаус відвідав ліцеї в Тупичеві і Городні.

Доступність починається з нас: у Чернігові відбулась тематична конференція 11:24

Питання психологічної взаємодії з ветеранами та їхніми родинами обговорили сьогодні учасники тематичної конференції, яка відбулася в КНП «Ветеранський простір». Співорганізатором події виступила громадська організація «Ветеранська спільнота України «Серцевір».

Вибухотехніки поліції Чернігівщини продовжують знешкоджувати збиті ворожі безпілотники 11:22

Днями співробітники управління вибухотехнічної служби поліції Чернігівщини знешкодили нерозірвану бойову частину ворожого ударного безпілотника, який був збитий Силами оборони України у Чернігівському районі.

Поліцейські Чернігівщини вибороли призові місця на Всеукраїнських ветеранських змаганнях 11:21

Днями у Києві відбувся турнір «Звитяга нескорених», який об’єднав 500 ветеранів, ветеранок та поранених захисників з усієї України.

Компенсаційні програми для роботодавців, які сприяють працевлаштуванню людей з інвалідністю

Компенсаційні програми для роботодавців, які сприяють працевлаштуванню людей з інвалідністю 11:19

Служба зайнятості надає фінансову підтримку роботодавцям, які винаймають чи облаштовують робочі місця для людей з інвалідністю.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини