Обговорено результати реалізації заходів протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції
Результати реалізації заходів протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції у рамках компоненту PEPFAR проекту «Challenge TB» в Чернігівській області обговорено на засіданні за «круглим столом» в обласному центрі.

Також йшлося про використання кращих практик та визначення невідкладних заходів та шляхів подальшої ефективної координації дій для подолання епідемій в регіоні.
Засідання відкрив начальник Управління охорони здоров’я Петро Гармаш, який зупинився на питаннях подальшого реформування медичної галузі, необхідності покращення якості надання комплексних, інтегрованих медичних послуг, орієнтованих на потреби всіх пацієнтів, зокрема, хворих на туберкульоз та ВІЛ-інфекцію.
Генеральний директор Чернігівського обласного медичного центру соціально значущих та небезпечних хвороб, голова постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення та у справах учасників АТО Микола Дейкун презентував інформацію про хід реорганізації обласного протитуберкульозного закладу. Зокрема, наголошено, що зміни, які відбуваються, є новою платформою для покращення якості послуг по виявленню, діагностиці, лікуванню, обстеженню та по наданню соціальної, юридичної та іншої допомоги пацієнтам з ТБ, ВІЛ, ко-інфекцією ТБ/ВІЛ.
На досягненнях, бар’єрах на шляху впровадження заходів з протидії ко-інфекції ТБ/ВІЛ в Чернігівській області зупинилась О. Павленко, координатор проекту Challenge TB, PATH. Також були надані рекомендації щодо покращання якості ведення випадків з ко-інфекцією ТБ/ВІЛ на рівні регіону.
У свою чергу про результати реалізації заходів компоненту PEPFAR проекту «Challenge TB» в Чернігівський області, досягнення та прогалини, подальші плани забезпечення сталості послуг на регіональному рівні розповіла заступник генерального директора Чернігівського обласного медичного центру соціально значущих та небезпечних хвороб Ніна Товчига. Так фахівцям для обговорення представлено «Дорожню карту із покращення якості послуг хворим на ТБ/ВІЛ і забезпечення їх сталості на обласному рівні».
Для районних фахівців рекомендації щодо покращання якості ведення випадків МРТБ/ВІЛ із застосуванням режимів лікування з новими протитуберкульозними препаратами та ведення випадків ко-інфекції ТБ/ВІЛ в амбулаторних умовах надав завідувач фтизіатричного відділення обласного протитуберкульозного диспансеру Денис Мацко.
З планом подальшої ефективної роботи новостворених сайтів АРТ щодо забезпечення доступу хворих на ТБ/ВІЛ до АРТ за місцем проживання ознайомила лікарів інфекціоністів і фтизіатрів районів, міст області завідувачка амбулаторно-поліклінічного відділення центру протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу Ірина Тесленок. Відтак розглянуто і обговорено ведення окремих клінічних випадків пацієнтів з ко-інфекцією ТБ/ВІЛ.
Алгоритм використання LF- LAM тестів для діагностики туберкульозу у ЛЖВ представлено заступником генерального директора КНП «Чернігівський обласний медичний центр соціально-значущих та небезпечних хвороб» з інтегрованих послуг Галиною Лисенко. Наголошено, що ця методика дає можливість виявити туберкульоз у ВІЛ-інфікованих осіб на ранніх стадіях. Обласні фахівці та фахівці районів та міст відзначили, що співпраця з Проектом «Виклик туберкульозу», який впроваджується в Україні Програмою оптимальних технологій в охороні здоров’я, сприяли покращенню організації надання комплексних, інтегрованих якісних медичних послуг, орієнтованих на потреби пацієнтів, хворих на ко-інфекцію ТБ/ВІЛ, підвищенню ефективності лікування та зменшення смертності від ко-інфекції ТБ/ВІЛ.
Участь у заході взяли районні фтизіатри, інфекціоністи, лікарі кабінетів Довіра ЦРЛ, ЦМЛ, лікарі Чернігівського обласного медичного центру соціально-значущих та небезпечних хвороб, представники неурядових організацій, інформує прес-служба Управління охорони здоров’я Чернігівської облдержадміністрації.
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.