Маршрут успіху до Коропської ОТГ - представники ОМС ознайомилися з життям громади
13 вересня в Чернігівському РВ АМУ проходить навчальний візит у рамках програми «Маршрути успіхів» на тему: «Кращі практики управління житлово-комунальним господарством громади». Захід проходить в рамках проєкту ПУЛЬС, який реалізує Асоціація міст України.
Участь у Маршруті успіху беруть близько 30 учасників, серед яких голови міських та селищних ОТГ, їх заступники, начальники комунальних підприємств.
Голова громади Віктор Журавель та виконавчий директор Чернігівського РВ АМУ Михайло Литвин привітали гостей. Михайло Борисович детальніше ознайомив представників органів місцевого самоврядування із заходами, які проводяться в рамках проєкту ПУЛЬС.
Віктор Іванович презентував Коропську ОТГ, коротко розповівши про історію створення громади, наявну інфраструктуру, бюджетні надходження та витрати, розвиток освіти та комунального господарства.
Зокрема зазначив, що ОТГ створена у 2016 році, а вже з 1 січня 2017-го перейшла на прямі міжбюджетні відносини. У 2019 році бюджет громади склав 122 млн грн (спеціальний і загальний фонд), з них близько 50 % власних надходжень, решта - різного роду трансферти.
Гостям розповіли про ефективне управління ресурсами ОТГ. Також ознайомили з роботою дошкільного навчального закладу, Центру надання адміністративних послуг, комунального підприємства.
Коропський ЦНАП запрацював минулого року. До відкриття тут зробили ремонт приміщення, придбали нові меблі й техніку. Нині в Центрі надають 83 види послуг.
За неповних три роки Коропській ОТГ вдалося значно оновити спецтехніку та обладнання Комунального підприємства "Благоустрій": придбали екскаватор "Борекс" на базі трактора МТЗ -82.1, деревоподрібнюючу машину ЩРТ-2, 2-і роторні косарки, автомобіль самоскид МАЗ, трактор з відвалом "Слобожанець" та ін.
Також за час існування громади тут збудували й відкрили два міні-футбольні поля зі штучним покриттям - на базі Коропської та Атюшівської шкіл, по всій ОТГ встановлюють освітлення, ремонтують дороги.
На завершення учасники підбили підсумки візиту в живому спілкуванні, обмінялися досвідом та планами на майбутнє, повідомило Чернігівське РВ АМУ.
Останні новини Чернігівщини
Надзвичайні події в області за останню добу 12:20
Протягом минулої доби зареєстровано 9 небезпечних подій, а саме: 9 пожеж.
На Чернігівщині викрито лікарку ВЛК, яка за грошову винагороду встановлювала фіктивні діагнози для ухилення від мобілізації 12:19
У межах програми з викриття протиправних дій службових осіб військово-лікарської комісії «Зворотній бік ТЦК та ВЛК» за процесуального керівництва Деснянської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Центрального регіону повідомлено про підозру члену військово-лікарської комісії одного з РТЦК та СП на Чернігівщині за ч. 1 ст. 368, ч. 1 ст. 366 КК України (одержання службовою особою неправомірної вигоди, внесення службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей).
Які платформи ШІ можуть полегшити роботу редакцій: поради експерта 10:21
Claude, ChatGPT, Perplexity, NotebookLM, ElevenLabs та інші сервіси штучного інтелекту можуть суттєво полегшити роботу медійників під час створення контенту.
«Точка опори» та «Досвід має значення»: стартували нові програми підтримки бізнесу та ринку праці 10:09
У фокусі онлайн-зустрічі «Діалог влади та бізнесу», що відбулася наприкінці минулого тижня, – дві нові урядові програми «Точка опори» та «Досвід має значення».
Вдалий виступ: 10 медалей у скарбничці Чернігівщини 09:16
З 25 до 26 квітня у Кам'янець-Подільському Хмельницької області відбувся ІІ етап Кубка України з легкої атлетики з метань, а також всеукраїнські змагання з легкоатлетичних метань на честь олімпійських чемпіонів Фаїна Мельник та Анатолій Бондарчук.