Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 24 січня, 19:14:58

У Чернігові розроблятимуть План сталої міської мобільності

26.08.2019   13:37Агенцiя

Відбулася зустріч створеного в нашому місті Керівного комітету з міської мобільності з французькими консультантами Європейського інвестиційного банку.

Міжнародні експерти з питань планування міського транспорту Олів’є Удан, Віктор Боніла та Ів Гулен та експерт з питань планування міського транспорту, ІТС та управління дорожнім рухом Ігор Могила представляють компанію «Egis» і надаватимуть чернігівським фахівцям технічну допомогу у розробці Плану сталої міської мобільності м. Чернігова (на період до 2030 р.). Це стратегічний документ, який повинен зібрати всі напрямки розвитку транспортної системи в одне, а також включити інші сфери життєдіяльності міста, і покликаний покращити якість життя мешканців.

Керівний комітет з міської мобільності створений у липні відповідним розпорядженням чернігівського міського голови. До його складу увійшли депутати міської ради, керівники структурних підрозділів та комунальних підприємств міської ради, а також представники громадських організацій. Це зроблено на виконання Фінансової угоди (Проект «Міський громадський транспорт України») між Україною та Європейським інвестиційним банком, а також рішення Чернігівської міської ради про підтримку участі КП «ЧТУ» у цьому проекті. Цим розпорядженням також визначено, що презентація розробленого Плану сталої міської мобільності повинна відбутися до 11 травня 2020 року.

Як зазначив Олів’є Удан, така концепція є новою для України. І наразі цей План розроблений тільки у п’ятьох містах: у Полтаві, Житомирі, Львові, Миколаєві та на частині території Києва. На початковому етапі розроблення - ще 10 міст, зокрема і Чернігів.

Начальник управління транспорту, транспортної інфраструктури та зв’язку Чернігівської міської ради Олександр Рижий зазначив, що проект Плану затверджуватиметься у 2020 році. Це є частиною Угоди про передачу кредитних коштів ЄІБ для закупівлі нових тролейбусів для Чернігова.

- Одним із пунктів Угоди про передачу кредитних коштів є те, що Чернігів повинен розробити до 2020 року План сталої міської мобільності. У місті немає даного Плану, а ми повинні виконати цю вимогу. Тому залучаються експерти та технічна підтримка компанії «Egis» від Європейського інвестиційного банку. Тобто вони розкажуть, як це все робиться, - прокоментував Олександр Рижий.

У ході обговорення консультанти наголосили, що одним із наступних кроків буде проведення навчального семінару, на який потрібно запросити саме зацікавлених людей, де будуть визначені цілі та методи розроблення Плану. Також потрібно визначити кількість робочих груп та кількість їх учасників. Саме вони будуть наповнювати змістом цей документ, а самі консультанти не входитимуть до робочих груп.

Для розробки Плану важливо також зробити дослідження проблем міста щодо його мобільності, визначити територію, де він буде діяти, підрахувати рівень трафіку і плани прибуття транспорту, і вже після цього зробити аналіз запиту і вимоги.

Після детального обговорення учасники зустрічі домовилися, що семінар відбудеться у вересні.

Довідково. План сталої міської мобільності (ПСММ) – це інструмент стратегічного планування розвитку транспортної системи та формування транспортної політики міста. Вони почали активно розроблятися в європейських містах у 70-х роках минулого століття. Першими в розвитку сталої мобільності були Франція та Німеччина. Починаючи з 1980-х років практика написання планів сталої мобільності поширилась усією Європою. На сьогодні такі плани мають майже 40% міст у Європі. Найбільше ПСММ прийняли у Франції – такі документи мають 78% французьких міст. Концепція сталої мобільності передбачає, що на першому місці серед пріоритетів має бути пішохід, потім – велосипедист. Лише після цього йде громадський транспорт, а в самому кінці – приватні автомобілі. Для підготовки ПСММ залучення містян є одним з найважливіших етапів, інформує пресслужба Чернігівської міської ради.

Останні новини Чернігівщини

Голова облдержадміністрації ознайомився з роботою підприємств та установ Корюківки

Голова облдержадміністрації ознайомився з роботою підприємств та установ Корюківки 14:09

В рамках робочого візиту до Корюківки, 23 січня голова Чернігівської облдержадміністрації Андрій Прокопенко ознайомився з виробничою діяльністю АТ «Слов’янські шпалери – КФТП» та ТОВ «Слав Форест» -дільницею деревообробки АТ «Слов’янські шпалери – КФТП», відвідав міську ЗОШ №1.

Обстановка на кордоні. Офіційно

Обстановка на кордоні. Офіційно 13:37

Протягом останньої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.

Подвійна ДТП в Чернігові. Патрульні виявили водія та власника авто з ознаками алкогольного сп’яніння

Подвійна ДТП в Чернігові. Патрульні виявили водія та власника авто з ознаками алкогольного сп’яніння 13:27

Вчора, близько одинадцятої вечора, один з екіпажів патрульної поліції отримав інформацію, що на вулиці Любецькій, поблизу середньої школи №13, сталася дорожньо-транспортна пригода – автомобіль Volkswagen зіткнувся з електроопорою.

Відбулось відкриття виставки

Відбулось відкриття виставки "Небесне воїнство" 12:05

23 січня в Чернігівському обласному художньому музеї імені Григорія Галагана відбулось відкриття виставки з музейної колекції «Небесне воїнство», присвяченої Дню соборності України та Дню пам’яті Героїв Крут.

У Чернігові СБУ блокувала діяльність адміністратора сепаратистських груп у соціальних мережах

У Чернігові СБУ блокувала діяльність адміністратора сепаратистських груп у соціальних мережах 11:54

Служба безпеки України викрила та припинила у Чернігові діяльність проросійського агітатора, який поширював через соцмережі сепаратистські матеріали.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини