У Чернігівській області придбали тестів на ВІЛ на 263 тис. грн
В ІАА проаналізували закупівлі тест-систем на виявлення ВІЛ-інфекції, які придбали у I кварталі 2019 року за кошти місцевих бюджетів.

Аналітики дослідили 12 областей, в яких діє Надзвичайний план Президента США для надання допомоги в боротьбі з епідемією ВІЛ/СНІД (PEPFAR). Ця програма спрямована на фінансову підтримку закупівель ліків та виробів медичного призначення для ВІЛ-інфікованих.
З січня по березень 2019 року у досліджених регіонах витратили майже 1,3 млн грн на понад 50 тисяч швидких та лабораторних тест-систем. Це в 3 рази більше, ніж за аналогічний період минулого року.
Найбільше — майже половину цих коштів (45%) витратили у двох областях: Дніпропетровській та Чернігівській. Найменше на Київщині, Полтавщині та Одещині. У Кіровоградській і Херсонській областях аналітики не виявили закупівель через prozorro.
В інфографіціпоказано співвідношення витрат на лабораторні та швидкі тести на ВІЛ, а також відсоток конкурентних процедур в розрізі регіонів.
- У семи з десяти областей, де наявні закупівлі тестів, процедури в більшості випадків конкурентні. Так, у левовій долі проведених торгів Чернігівської, Полтавської, Донецької, Дніпропетровської областей та міста Києва беруть участь 2 і більше учасників. — розповідає аналітик, Дмитро Пономарьов. — Це позитивний показник, адже в умовах конкуренції учасники змушені торгуватися, а замовник має можливість економити бюджетні кошти. Цього періоду зросла кількість регіонів, які використовують конкурентні закупівлі під час придбання тест-систем.
Серед замовників частіше всього виступають ЦПМСД, районні та міські лікарні, Центри з профілактики та боротьби зі СНІДом. Рідше, закуповують тести дитячі лікарні та військові частини. У структурі постачальників цього періоду знову переважають представники малого бізнесу. Кожен другий укладений договір приходиться на фізичних осіб-підприємців. Цей показник є майже у 2 рази вищим, ніж у попередньому кварталі.
В аналітичному центрі розрахували середню оціночну вартість одного швидкого та лабораторного тесту, а також, витрати на одного жителя регіону:
У середньому лабораторний тест коштує від 12,4 грн у Миколаївській області до 23,5 грн в Запорізькій. Швидкі тести в середньому купують від 13,6 грн за одиницю в Полтавській області до 91,8 грн в місті Київ. Така різниця в ціні може бути обумовлена різними видами, а також виробниками тест-систем на виявлення ВІЛ.
Найбільше коштів на одну особу витратили із місцевого бюджету Чернігівської області – 0,26 грн. Найменший показник має місце в Одеській та Київській областях – 0,01 грн на одного жителя, повідомила прес-служба ГО «Інститут аналітики та адвокації».
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.