З 1 червня 2019 року у Чернігівській області, як і по всій Україні, діє затверджене Укравтодором літнє обмеження руху для великовагового транспорту
З 1 червня 2019 року у Чернігівській області, як і по всій Україні, діє затверджене Укравтодором літнє обмеження руху для великовагового транспорту
За температури понад 28 градусів з 10-ї до 22-ї години фури з вагою понад 24 тонни і навантаженням на вісь понад 7 тонн не мають рухатись дорогами державного значення.

Червень 2019-го на Чернігівщині продовжує бити температурні рекорди: +30…+35, а то і вище. На жаль, системне порушення великоваговим транспортом обмеження руху на спекотний період призводить до незворотніх процесів руйнування доріг - утворення колійності та інших деформацій покриття. Про необхідність посилення контролю за рухом великовагового транспорту за таких погодних умов говорили на нараді у Службі автомобільних доріг у Чернігівській області дорожники, фахівці Укртрансбезпеки та правоохоронці.
На час дії літнього обмеження, за дорученням Служби автомобільних доріг у Чернігівській області встановлені попереджувальні знаки про дію температурного режиму, також визначені місця для відстою вантажних транспортних засобів. Контроль за дотриманням водіями введеного обмеження здійснюють на фахівці управління Укртрансбезпеки спільно з поліцейськими. За результатами зважування вже складено близько сотні протоколів на водіїв вантажного транспорту, що порушили 40-тонну межу та габаритні параметри. Нараховано до сплати в держбюджет 16 000 євро. Близько 260 000 гривень водії-порушники вже перерахували до держбюджету. Також співробітниками патрульної поліції в ході перевірок у цьому році складено 253 протоколи про адмінпорушення.

Серед додаткових заходів по боротьбі з вантажівками-порушниками також було озвучено питання про встановлення габаритних рамок на автошляху територіального значення Т-25-21 Сосниця-Шаповалівка-/М-02/. З 2011 року дана дорога закрита для проїзду великовагового транспорту масою понад 12 тонн. Після майже 10-річної дії обмеження тут і досі спостерігається інтенсивний рух вантажівок. Водії фур ігнорують вимоги дорожніх знаків і продовжують далі давити цю дорогу. У зв’язку з цим, Служба автодоріг спільно з органами місцевого самоврядування Сосниччини та Борзнянщини прийняли спільне рішення про необхідність фізичного обмеження руху вантажного транспорту. Після вирішення усіх бюрократичних нюансів, габаритні рамки планується встановити вже у цьому році. Наразі тут ліквідовують ямковості для забезпечення проїзду легкового та пасажирського транспорту. Роботи виконуються за кошти держбюджету, виділені на експлуатаційне утримання автодоріг.


Шановні водії вантажного транспорту! Звертаємось до вас з проханням відповідально ставитись до введеного на українських автошляхах обмеження на літній період. На найближчі дні синоптики прогнозують зниження температурних показників. Та згодом спека повернеться. Шановні вантажоперевізники, заздалегідь коригуйте ваші маршрути, зважаючи на діюче обмеження та температуру повітря. Збереження автошляхів – це спільна справа тих, хто будує та ремонтує дороги, і тих, хто ними користується.
Останні новини Чернігівщини
Школи Чернігова відновлюють навчальний процес дистанційно з 2 лютого 15:10
З понеділка, 2 лютого, у закладах загальної середньої освіти Чернігова буде відновлено освітній процес з використанням дистанційних технологій. Про це повідомляє начальник управління освіти міської ради Василь Білогура.
Олександра Даниленко здобула другу поспіль медаль Кубка світу 15:05
Вихованка регіонального центру «Інваспорт» Олександра Даниленко продовжує успішні виступи на Кубку світу з пара лижних перегонів, який проходить у місті Якушице (Польща).
У Ніжинській гімназії №14 в найближчі місяці запрацює відремонтований харчоблок 13:36
Під час робочого візиту до району начальник Чернігівської ОВА В'ячеслав Чаус оглянув модернізовану Ніжинську гімназію №14.
Приваблива ціна — і мінус 25 тисяч: на Чернігівщині ошукали покупчиню онлайн 13:32
Хотіла придбати зарядну станцію, натомість втратила 25 тисяч гривень: поліція Чернігівщини закликає громадян сплачувати за товар тільки після його отримання
Поліція документує наслідки ворожих атак на Новгород-Сіверщині 10:25
Упродовж минулої доби та сьогодні вночі росіяни продовжували атакувати прикордонні громади Чернігівщини. Інформація про постраждалих не надходила.