Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 23 лютого, 03:24:55

Чернігівводоканал роз'яснює: за будинкові мережі відповідають управителі будинків

22.06.2019   10:53Агенцiя

Усі водопровідні та каналізаційні мережі міста поділяються на міські, за які відповідає КП «Чернігівводоканал», та будинкові – відповідальність управителів будинків.

У випадку з водопостачанням, точкою розподілу законодавство визначає зріз фундаменту будинку. Тобто, все, що від стіни будинку і до корінного вентиля в квартирі мешканця – обслуговує управитель. Все, що від стіни будинку і далі на територію міста – у віданні Водоканалу.

У питанні відведення стоків точкою розподілу виступає перший каналізаційний колодязь поруч з будинком. Причому, за стан самого колодязя відповідає Водоканал.

Діючими на сьогодні тарифами на водопостачання та водовідведення не передбачене будь-яке втручання Водоканалу в роботу будинкових мереж. Саме через це диспетчер водоканалу і рекомендує абонентам, у випадку виникнення аварійних ситуацій в середині будинку, звертатися до контакт-центру УЖКГ за номером 0800-50-93-50.

З іншого боку працівники КП «Чернігівводоканал» чудово розуміють людей, які втомилися від неякісної води. Але при цьому вплинути на розв’язання проблеми не можуть, оскільки у 99% випадків джерелом забруднення виступають саме будинкові мережі, які не промивалися з дня зведення будинку. За 50 років експлуатації водопровідні мережі мали б вже замінити. А їх ще жодного разу навіть не промивали, хоча, промивку управителі мають виконувати не рідше, ніж двічі на рік!

Судячи з результатів обстежень будинкових мереж, які неодноразово проводив Водоканал, в більшості будинків міста навіть немає технічної можливості проведення промивки. Тому можна впевнено стверджувати, що вимоги санітарних норм та правил щодо промивки будинкових мереж, в Чернігові не виконуються!

Обстежуємо будинок по вулиці Толстого 104

Приводом для обстеження будинку №104 по вулиці Толстого став допис у соціальній мережі Фейсбук однієї з мешканок цього будинку. Вона стверджувала, що проблеми з неякісною водою – безвідповідальність Водоканалу, а в їхньому будинку немає жодних проблем які можуть вплинути на якість питної води. Важливо, що на початок червня жодних аварійних ситуацій, які призвели б до погіршення якості води на території міста, зафіксовано не було, якість води погіршилась лише в одному конкретному будинку.

Аварійно-диспетчерська служба запропонувала громадянці провести відбір проб води в її квартирі і на вводі будинку, а також разом з нею провести обстеження будинкових мереж.

Важливим моментом є той факт, що спочатку громадянка погодилася на відбір проб питної води в її оселі, але через деякий час навідріз відмовилась. Чим була викликана відмова, вона не пояснювала. Через це, розкривати таємниці будинку №104 по вулиці Толстого Водоканалу довелося без участі дописувачки із соцмереж.

Зазвичай, КП «Чернігівводоканал» проводить комплексне обстеження будинку за участі управителя будинку. Кожного разу запрошуються представники організації, що обслуговує будинок і результатом обстеження стає спільний акт, який затверджується керівниками підприємств.

Від КП «Новозаводське» на обстеження будинку прибув слюсар, який відразу пояснив, що вірогідною причиною погіршення якості води могло стати проведення ремонтних робіт на будинкових мережах з короткочасним припиненням водопостачання будинку. Після проведення робіт обов’язкова промивка мереж не проводилась. А тому і осад, який десятки років накопичувався в будинкових мережах, було змучено і він потрапив до кранів абонентів.

Наголосимо, що під час перевірки було проведено відбір проб води в одній з квартир будинку і аналізи показали, що якість води відповідає нормам ДСанПиН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною».

Що засвідчили результати обстеження

Те, що на момент обстеження вода в будинку була належної якості, цілком підтверджувало, що саме коливання в мережі, викликані проведенням ремонтних робіт стали причиною тимчасового погіршення якості води в будинку.

За результатами обстеження водопровідних мереж будинку було встановлено, що він – один з небагатьох, де забудовником була передбачена можливість промивки мереж. На вводі будинку та крайніх точках лежаку було вварено випуски для приєднання пожежного рукава та промивки мереж. Але, судячи зі стану труби, яка «заросла» осадом та вкрилася павутинням, промивок будинку не було вже не один десяток років. Те, що промивки не проводились, підтвердив і слюсар КП «Новозаводське».

Під час обстеження підвального приміщення першого під’їзду будинку було виявлено свіжі витоки фекальних вод, якими було затоплено все приміщення. Відповідний запах було чутно і на першому поверсі.

Комісія встановила причину затоплення підвального приміщення будинку. Всі результати обстеження будинку було заактовано, а представник КП «Новозаводське» отримав рекомендації щодо приведення будинкових мереж до відповідного стану та покращення питної води в будинку. КП «Чернігівводоканал» не вповноважений створювати комісії для обстеження об’єктів які не перебувають на балансі підприємства. З цим питанням варто звертатися до КП «Новозаводське» або Управляння житлово-комунального господарства міста Чернігівської міської ради.

У разі проведення жеком або іншим управителем будинку промивки будинкових мереж, наголошуємо, що промивка має проводитися шляхом підключення пожежних рукавів до випусків будинку. Вода має стікати до каналізаційних колодязів поруч з будинком. Тривалість промивки, як свідчить досвід, має бути не менш ніж 6 годин. Результати промивки підтверджуються відповідним дослідженням лабораторії питної води. Такі дослідження під час промивок будинкових мереж КП «Чернігівводоканал» зобов’язався робити безкоштовно.

Також під час обстеження було виявлено тріщину у кришці люку каналізаційного колодязя поруч з під’їздом №1. Кришка люку була замінена службою каналізаційних мереж КП «Чернігівводоканал» в день комісійного обстеження.

Останні новини Чернігівщини

Відбулось відкриття виставки

Відбулось відкриття виставки "Єдині духом" 17:13

20 лютого в Чернігівському обласному художньому музеї імені Григорія Галагана відбулось відкриття виставки «Єдині духом» до Дня Героїв Небесної Сотні.

Міграційна служба Чернігівської області: пріоритетні завдання на 2020 рік визначено

Міграційна служба Чернігівської області: пріоритетні завдання на 2020 рік визначено 15:26

21 лютого в Управлінні Державної міграційної служби України в Чернігівській області під керівництвом начальниці Управління Ксенії Лук’янець та за участі керівників структурних та територіальних підрозділів було проведено засідання Колегії за підсумками роботи у 2019 році.

У Чернігові вшанували пам'ять героїв Дебальцевого

У Чернігові вшанували пам'ять героїв Дебальцевого 14:43

У Чернігові скорботним мітингом і покладанням квітів до стел загиблим героям АТО/ООС 22 лютого вшанували пам’ять полеглих у боях під Дебальцевим.

Генплани ще чотирьох населених пунктів Чернігівщини схвалені на містобудівній раді

Генплани ще чотирьох населених пунктів Чернігівщини схвалені на містобудівній раді 14:33

У Чернігівській облдержадміністрації 21 лютого відбулося чергове засідання обласної містобудівної ради.

У Ріпках дитині-сироті вручили ключі від квартири

У Ріпках дитині-сироті вручили ключі від квартири 14:18

Віднедавна Сергій Таргонь — власник двокімнатної квартири у Ріпках, яку купили за рахунок державної субвенції. Ключі від житла юнаку днями вручив голова Ріпкинської РДА Геннадій Поляк.