Коли прибирання коштує штрафу
Восени хороші господарі намагаються привести свої подвір’я до ладу. А закінчується таке прибирання, зазвичай, тим, що вулиці міста перетворюються на суцільні звалища гілля, листя та дров. А це вже може дорого обійтися недобросовісним прибиральникам.
– У Чернігові ледь не найнижчі тарифи на вивезення твердих побутових відходів – 2,5 грн. у місяць з одного мешканця приватного сектора. Але в тариф не включаються ремонтні відходи, сільгоспсировина, гілля, деревина, – пояснює Володимир Грабовець, начальник екологічної інспекції міста. – Ми провели роботу з підприємствами, що вивозять сміття. Тепер вони забирають і листя, і подрібнені гілки, але якщо вони спаковані в мішки.
Щоб вивезти решту, треба самостійно замовляти машину: КП “АТП–2528”, тел. 3–22–01; КП “Зеленбуд”, тел. 95–29–58; ЖКГ “Деснянське”, тел. 3–40–99, ЖКГ “Новозаводське”, тел. 72–34–38. Коштуватиме це 150 гривень на годину. Якщо зібратися всією вулицею – зовсім копійки. Адже штраф за недотримання Правил благоустрою доведеться платити вже самому, і значно більший – від 340 до 1360 грн.
Від початку року на гарячому впіймали вже 25 чернігівців. За свої “грішки” вони віддали міській казні більше 17,5 тис. грн.
До речі, прибирати власники приватних будинків повинні не тільки у своєму дворі, але й біля нього. Нова редакція Правил благоустрою поклала відповідальність за доглянутість прилеглої території (по периметру від паркану до бордюру) на мешканців приватного сектора. А от це сміття вивозити ви вже не зобов’язані. Тільки покосіть, погребіть, а решта – за комунальниками.
http://vid.cn.ua/index.php?option=com_content&task=view&id=5963&Itemid=65
Ольга Чижова, “Чернігівські відомості“
Останні новини Чернігівщини
Порушення правил проїзду перехресть стало причиною ДТП у Чернігові 17:14
Учора, близько 14-ї години, на лінію 102 надійшло повідомлення про дорожньо-транспортну пригоду за участі трьох автомобілів на перехресті вулиць Гетьмана Полуботка та Олега Міхнюка.
Чернігів: рятувальники ліквідували пожежу в багатоповерхівці 16:40
У місті Чернігові сталася пожежа в квартирі дев’ятиповерхового житлового будинку.
У Ніжині обговорили оновлення громадського простору 16:25
Відбулося засідання містобудівної ради під головуванням виконувача обов’язків головного архітектора міста Євгена Малюги. На розгляд членів ради було винесено два актуальні питання, що стосуються благоустрою міського простору та його подальшого розвитку.
Спорт рівних можливостей: юні прилучани на Всеукраїнській спартакіаді «Повір у себе» 15:44
Створення рівних умов для самореалізації та усунення обмежень дозволяє кожній дитині повноцінно розкрити свій потенціал і досягти вершин майстерності. Інклюзивне спортивне середовище стає тим простором, де на перший план виходять віра в себе та наполегливість.
Ворог знову атакував Чернігівщину 15:09
російські війська завдали удару безпілотними літальними апаратами по місту Новгород-Сіверський.