У Сосницькій ОТГ "вполювали" більше 300 кг пластику
10 червня у Сосницькій громаді став днем полювання на пластик. Сім команд по сім учасників збирали пляшки, пакети та інший непотріб з пластику на території ОТГ.
Як повідомляє Чернігівський Центр розвитку місцевого самоврядування, створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою», за п’ять годин активісти «вполювали» 310 кг пластику.
Перемогла команда з села Чорнотичі, яка назбирала 104,3 кг сміття. Результати інших команд - «Гімназисти» - 15,6 кг, команда родини Васюки - 30,3 кг. У селі Волинка діяло три команди: «Волинка -1» - 32,5 кг, «Волинка – 2» - 32,8 кг, «Волинка – 3» - 38,4 кг. Команда в'юниського "Авокадо" назбирала 56,2 кг.
«Найменше пластику назбирали команди на території Сосниці. Тут є об’єктивна причина – у селищі вже тривалий час працюємо над впровадженням роздільного збору сміття і всюди стоять контейнери для пластикового сміття», - розповів Андрій Ткач, керівник відділу економіки та інвестицій Сосницької селищної ради.
Родина Васюків, почувши про челенж, вирішили приєднатися до екоакції. «Сміття шукали біля кладовища, стадіона, «Сільхохімії». Ми там просто живемо от і вирішили прибрати територію. За дві години назбирали більше 30 кг», - розповідає Олена Васюк. За її словами треба прибирати, бо люди не завжди доносять сміття до смітників. «Такі акції потрібно проводити постійно, бо ми це робимо для себе, для наших дітей і разом з дітьми», - каже активістка.
Команда переможців з Чорнотичів поїде грати в боулінг в Бреч, де і буде озвучена наступна громада, якій передадуть естафету #полюваннянапластик2019. Всі учасники отримали солодкі призи від організаторів.
Нагадаємо, що Сосницька громада прийняла естафету #полюваннянапластик2019 від переможців змагань з Менської громади, де зібрали 242 кг пластикового непотебу. Засновником челенджу є Корюківська молодіжна організація «Альтернатива».
Екоакція триватиме все літо, за словами ініціаторів та громада, яка назбирає найбільше платику отримає особливий приз.
Останні новини Чернігівщини
В Чернігові поліцейські затримали чоловіка, який завдав тяжких тілесних ушкоджень своєму сусіду 12:06
Оперативники Чернігівського райуправління поліції затримали чоловіка, причетного до завдання тяжких тілесних ушкоджень 49-річному містянину. Зловмиснику загрожує до 8 років позбавлення волі.
Яку допомогу можуть отримати чернігівці, чиє житло постраждало внаслідок атак рф 12:04
Армія російської федерації продовжує атакувати Чернігів, зокрема завдає ударів безпілотниками по житловій інфраструктурі міста. Внаслідок обстрілів зазнають пошкоджень і руйнувань будинки та квартири містян.
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 11:55
Протягом минулої доби зареєстровано 5 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду, 3 пожежі, 1 випадок загибелі на водному об’єкті. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 2 особи постраждали.
Чернігівщина — лідер чемпіонату України з біатлону! 11:54
З 17 по 22 грудня 2025 року в Яворові відбувся Чемпіонат України з біатлону серед юнаків та дівчат. Спортсмени Чернігівської області вибороли низку золотих, срібних і бронзових нагород та посіли І загальнокомандне місце.
29 грудня: цей день в Україні і світі 08:52
День 1405 Російська агресія - Day 1405 Russian aggression