Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 6 березня, 23:05:46

Чернігову потрібно понад 100 млн грн для заміни аварійного каналізаційного колектору

29.05.2019   11:02Агенцiя

Протягом тижня тривають тривають аварійно-ремонтні роботи на каналізаційному самопливному колекторі діаметром 700 мм по вул.Глібова. Нагадаємо, що ця ділянка колектору є однією з найпроблемніших у Чернігові. Упродовж останніх 10 років постійно утворюються провали, які руйнують дорогу. Кілька днів тому тут знову просів грунт.

Безпосередньо на будівельному майданчику працівник КП «Чернігівводоканал» розповів, що причиною руйнації дорожнього покриття стало пошкодження склепіння залізобетонної труби. На це вплинула газова корозія. Через утворений отвір розміром 500х300 мм відбувалося підмивання ґрунту з під полотна дороги в каналізаційний колектор. Враховуючи те, що довжина бетонної труби складає 5-6 метрів, аналогічна ситуація може бути на кожному місці з’єднання труб. До розкриття колектору чітко визначити причини руйнації неможливо: із технічних причин не можна провести його обстеження за допомогою сучасної робототехніки.

Отвори, які зараз буде виявлено, запакують та загерметизують. Такий ремонт є тимчасовий, наскільки його вистачить, ніхто спрогнозувати не може.

Колектор із залізобетонних труб збудований у 1971 році. Глибина їх залягання понад 8 метрів. Експлуатаційний термін закінчився 23 роки тому. Загальна протяжність проблемного колектору складає 4 км. Він пролягає від КНС-4 (ЗАЗ) – вул.Глібова – вул.Леоніда Пашина – КНС-5 (Подусівка).

Повністю зупинити його роботу неможливо, адже він єдиний у цьому мікрорайоні. Тоді без водо- та каналізаційного обслуговування залишаться житловий масив від обласної лікарні до мікрорайону ЗАЗ, безпосередньо мікрорайон ЗАЗ, Масани, Стара і Нова Подусівка.

Єдиний вихід для розв’язання проблеми – повна реконструкція всієї ділянки мережі. КП «Чернігівводоканал» розробив два проекти реконструкції. Сумарна кошторисна вартість реконструкції колектору з труб діаметром 700 мм складає понад 100 млн грн. Відповідно проекту передбачено паралельне прокладання нової труби, а вже потім демонтаж старої.

Водіям нагадаємо, що з 27 травня по 31 травня включно триває цілодобове перекриття руху автотранспорту від перехрестя з вул.Красносільського до перехрестя з вул. Костромською, повідомила прес-служба Чернігівської міської ради.

Останні новини Чернігівщини

Грантова підтримка агробізнесу: актуальні програми та особливості їх реалізації на Чернігівщині 10:54

Цього року, як і в попередні, агропромислові виробники Чернігівської області або ж ті, які лише планують реалізувати себе в цій сфері, можуть скористатися державною допомогою. Якою саме – розповів сьогодні на брифінгу в медіацентрі ОВА директор Департаменту агропромислового розвитку ОДА Олег Крапивний.

Соціальний бізнес громади: у Гончарівській ТГ відкрили комунальну пекарню

Соціальний бізнес громади: у Гончарівській ТГ відкрили комунальну пекарню 10:37

Під час робочого візиту в Гончарівську громаду начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус зосередив увагу на проєктах місцевого комунального підприємства.

Незаконна порубка лісу на понад 1 млн грн – судитимуть лісника на Прилуччині 10:03

Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури направлено до суду обвинувальний акт стосовно в.о. лісничого районного агролісогосподарства за фактом пособництва незаконній порубці дерев та їх перевезенні, вчиненому за попередньою змовою групою осіб, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 5 ст. 27 ч. 4 ст. 246 КК України).

Чернігів будує єдину цифрову освітню екосистему: підписано меморандум із офіційним партнером Google for Education

Чернігів будує єдину цифрову освітню екосистему: підписано меморандум із офіційним партнером Google for Education 10:19

Управління освіти Чернігівської міської ради зробило стартегічний крок у цифровій трансформації галузі — підписано меморандум про співпрацю з офіційним партнером Google for Education в Україні.

Надзвичайні події в області за останню добу 09:47

Протягом минулої доби зареєстровано 6 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 5 пожеж. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 3 особи постраждали.