У Чернігові відкрили пам’ятну дошку на честь родини Русових
У рамках відзначення сторіччя створення Національної Ради жінок України та 20-річчя відновлення цієї громадської організації пам'ять видатної українки вшанували у Чернігові.
На фасаді обласної універсальної наукової бібліотеки імені В.Г. Короленка відкрили меморіальну дошку на честь родини Русових як одних із засновників громадської читальні.
До урочистостей долучилися громадські активістки — учасниці Асамблеї Європейського Бюро Міжнародної Ради Жінок, яка цими днями проходить у Києві та Чернігові.
Лідери жіночого руху разом із заступником голови Чернігівської ОДА Наталією Романовою висловили захоплення постаттю Софії Русової як людиною з європейським світоглядом, котра все своє життя присвятила громадській та освітній діяльності.
Довідково:
Софія Русова (у дівоцтві — Ліндфорс) (18 лютого 1856 року — 5 лютого 1940 року) народилася у селі Олешня Ріпкинського району. Дружина земського статистика, етнографа, фольклориста і громадського діяча Олександра Русова. Перебувала у Чернігові у 1876-1878 та 1894-1899 роках. Входила до групи чернігівських інтелігентів, з ініціативи яких у місті була заснована громадська бібліотека. Брала участь у перших зборах членів-засновників бібліотеки, що відбулись 15 (28) березня 1877 року на приватній квартирі, була обрана до першого складу правління бібліотеки. Пізніше, разом з чоловіком Олександром Русовим, турбувалась поповненням книжкового фонду, робила фінансові внески для підтримки та розвитку бібліотеки.
Останні новини Чернігівщини
У Чернігові презентували результати освітнього проєкту «Професії майбутнього» 12:29
27 березня у мейкерському просторі Peremoha Lab при Національному університеті «Чернігівська політехніка» відбувся медіа-день, під час якого студенти та студентки політехніки презентували результати освітнього проєкту «Професії майбутнього».
Виставка фотокартин «Доторки до душі» Ксенії Лучистої 12:26
25 березня в Мистецькій вітальні Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулася презентація виставки світлин на полотні «Доторки до душі» фотографки Ксенії Лучистої.
Власна справа у 21: історія молодого підприємця Едуарда Довбаха 12:23
Сучасна українська молодь дедалі частіше доводить: успіх не приходить випадково — його створюють наполегливістю, сміливістю та вірою у власні сили. Саме таку історію має 21-річний підприємець із Коропа Едуард Довбах, який, скориставшись державною підтримкою, зміг перетворити свою ідею на реальний бізнес.
Реабілітація, спорт, власна справа: які можливості доступні для ветеранів Корюківщини та Новгород-Сіверщини 12:03
Як ветерану відкрити бізнес, пройти реабілітацію або звернутися за необхідною медичною допомогою? Про ці та інші послуги, доступні для захисників Чернігівщини, говорили днями на зустрічі в Корюківській РВА.
На Ніжинщині поліцейські затримали підозрюваного у збуті наркотиків 11:59
Носівські оперативники задокументували декілька фактів збуту наркотичних засобів, до яких причетний мешканець одного із сіл Ніжинського району. Зловмисника затримали, йому загрожує до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна.