Фахівці ДСНС України провели для вихованців школи-інтернату громадську акцію "Запобігти. Врятувати. Допомогти"
7 травня на базі комунального закладу "Чернігівська загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ст." м. Чернігова рятувальники провели громадську Акцію «Запобігти. Врятувати. Допомогти.». У проведенні даного заходу були задіяні фахівці Управління ДСНС України у Чернігівській області.
Рятувальники звернули увагу присутніх на профілактику дитячого травматизму, спричиненого дитячими пустощами з вогнем, а також здійснення основних заходів з попередження та першочергових дій у разі виникнення пожеж та надзвичайних ситуацій. Під час бесіди школярам нагадали, як слід поводитися, щоб не стати винуватцем пожежі або іншої надзвичайної події, а також як діяти в разі їх виникнення.
На майданчику закладу вогнеборці продемонстрували гасіння умовної пожежі, а також технічні можливості пожежно-рятувальної техніки і спорядження, а кожен бажаючий мав можливість попрацювати з водяним стволом та приміряти бойовий одяг.
Надалі, фахівці групи піротехнічних робіт та підводного розмінування Аварійно-рятувальної частини Аварійно-рятувального загону спецпризначення Управління ДСНС України у Чернігівській області розповіли дітям про наслідки необережного поводження з вибухонебезпечними предметами, а також роз`яснили основні заходи безпеки у разі виявлення боєприпасів або схожих на них предметів. Використовуючи макети снарядів, мін, гранат, сапери показали дітям, як виглядають ці небезпечні предмети. Крім того, всі охочі змогли приміряти бронежилет і каску, потримати в руках міношукач й інші спецзасоби піротехніків.
Досить цікавими для присутніх були показові виступи кінологів обласного Управління ДСНС та їх чотирилапих вихованців. Службові собаки виконували різні вправи, чим викликали особливе захоплення у дітлахів.
Вихованці закладу з цікавістю слухали фахівців, задавали багато запитань, на які отримали змістовні відповіді. На останок заходу керівництво та учні подякували рятувальникам за цікаві та пізнавальні виступи, а співробітники Служби порятунку «101» в свою чергу сподіваються, що такі заходи дозволять збагатити знання учнів та застерегти їх від надзвичайних ситуацій та подій, інформує УДСНС України у Чернігівській області.
Останні новини Чернігівщини
“День Тетяни у колі друзів” 08:47
11 січня 2026 року Чернігівський обласний філармонійний центр традиційно зібрав друзів, готових поділитися один з одним щирими емоціями. Цього дня шанувальники мистецтва зустрілися, аби разом відсвяткувати Тетянин день — особливе свято, присвячене небесній покровительці всіх Тетян.
В Україні діє оновлений Календар профілактичних щеплень: що змінилось 08:41
За даними ВООЗ, вакцинація щорічно запобігає 3,5–5 мільйонам смертей у світі. Це безпечний спосіб захистити себе від інфекційних захворювань, які без вакцинації становлять серйозну загрозу тяжких ускладнень чи смерті.
5 січня: цей день в Україні і світі 08:36
День 1419 Російська агресія - Day 1419 Russian aggression
Зимові канікули в школах Чернігова продовжено до 16 січня 13:02
У закладах загальної середньої освіти Чернігова зимові канікули продовжено до 16 січня 2026 року включно.
Грант до 1 млн грн для креативних індустрій 11:33
Таку можливість українцям надає програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота».