Держветслужба оголосила у Чернігівський області особливий стан через африканську чуму свиней
У зв’язку з поширенням африканської чуми свиней у Російській Федерації, Україна назвала 4 області зонами особливого епізоотичного стану. Зокрема, посилені міри безпеки запровадять у Луганській, Харківській, Сумській і Чернігівській областях.
Про це сьогодні під час прес-конференції в ІА “RegioNews” повідомив Голова Державної ветеринарної та фітосанітарної служби України Іван Бісюк.
“Коли виникло таке захворювання в Курській області, це нас дуже схвилювало. Оскільки кордон розташований у лісистій місцевості, де популяція диких кабанів. Тому сьогодні є реальна загроза занесення африканської чуми на територію України. У РФ це захворювання продовжується протягом останніх 4 років, в минулому році було зафіксовано 79 випадків, у 2011 – 44” – повідомив головний ветінспектор.
“Ми хотіли звернутися до населення з розумінням віднестися до запровадження запобіжних мір. Бо якщо раніше була особлива увага привернута до Луганської області, то на сьогоднішній день це Харківська, Сумська, Чернігівська області. Ці регіони відповідно до мого розпорядження від учорашнього дня оголошені зонами особливого епізоотичного стану”, – наголосив Іван Бісюк.
Голова Держветслужби проінформував, що цим розпорядженням він зобов’язав відповідні служби посилити контроль за переміщенням вантажів, у першу чергу, живих тварин та продуктів забою і переробки, в прикордонних з РФ районах. По-друге, всі спеціалізовані свиногосподарства у цих регіонах повинні бути переведені на закритий режим роботи.
“Окрім того, ми внесли таку вимогу, що працівники, які працюють на спеціалізованих свиногосподарських комплексах у своїх домашніх господарствах не повинні утримувати свиней для власного споживання. Буде посилено контроль за видачею ветеринарних документів на переміщення тварин, продукції тваринного походження і т. ін., зобов’язано терміново провести засідання державних санітарно-епізоотичних комісій і прийняти рішення за участю всіх на місцях представників органів виконавчої влади, які до цього дотичні,
негайно ліквідувати всі стихійні ринки, які є на території цих областей. Одночасно поставили вимогу негайно і оперативно інформувати аж до Державної ветеринарної та фітосанітарної служби про кожен випадок загибелі свиней на території цих областей. Всі дикі кабани, які забиваються, або які виявляються мертвими, повинні бути дослідженні на африканську чуму свиней у державних лабораторіях ветеринарної медицини, а також усе загибле свинопоголів’я старше 4-місячного віку у всіх спеціалізованих свиногосопдарських комплексах. Це є необхідним для того, аби чітко моніторити стан справ із африканською чумою на території України”, – повідомив Іван Бісюк.
Також він додав, що розпорядженням звернувся до Державної митної служби і Державної прикордонної служби з проханням забезпечити дієвий контроль з недопущення, в тому числі і несанкціонованого, завезення на територію України тварин, продукції та сировини тваринного походження з неблагополучних територій щодо африканської чуми свиней, вилучати цю продукцію при перетині кордонів, обробляти весь автотранспорт на цих територіях, який перетинає територію РФ.
Останні новини Чернігівщини
В Чернігові поліцейські затримали чоловіка, який завдав тяжких тілесних ушкоджень своєму сусіду 12:06
Оперативники Чернігівського райуправління поліції затримали чоловіка, причетного до завдання тяжких тілесних ушкоджень 49-річному містянину. Зловмиснику загрожує до 8 років позбавлення волі.
Яку допомогу можуть отримати чернігівці, чиє житло постраждало внаслідок атак рф 12:04
Армія російської федерації продовжує атакувати Чернігів, зокрема завдає ударів безпілотниками по житловій інфраструктурі міста. Внаслідок обстрілів зазнають пошкоджень і руйнувань будинки та квартири містян.
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 11:55
Протягом минулої доби зареєстровано 5 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду, 3 пожежі, 1 випадок загибелі на водному об’єкті. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 2 особи постраждали.
Чернігівщина — лідер чемпіонату України з біатлону! 11:54
З 17 по 22 грудня 2025 року в Яворові відбувся Чемпіонат України з біатлону серед юнаків та дівчат. Спортсмени Чернігівської області вибороли низку золотих, срібних і бронзових нагород та посіли І загальнокомандне місце.
29 грудня: цей день в Україні і світі 08:52
День 1405 Російська агресія - Day 1405 Russian aggression