Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 17 серпня, 14:13:21

Держветслужба оголосила у Чернігівський області особливий стан через африканську чуму свиней

03.11.2011   15:02Агенцiя

У зв’язку з поширенням африканської чуми свиней у Російській Федерації, Україна назвала 4 області зонами особливого епізоотичного стану. Зокрема, посилені міри безпеки запровадять у Луганській, Харківській, Сумській і Чернігівській областях.

Про це сьогодні під час прес-конференції в ІА “RegioNews” повідомив Голова Державної ветеринарної та фітосанітарної служби України Іван Бісюк.

“Коли виникло таке захворювання в Курській області, це нас дуже схвилювало. Оскільки кордон розташований у лісистій місцевості, де популяція диких кабанів. Тому сьогодні є реальна загроза занесення африканської чуми на територію України. У РФ це захворювання продовжується протягом останніх 4 років, в минулому році було зафіксовано 79 випадків, у 2011 – 44” – повідомив головний ветінспектор.

“Ми хотіли звернутися до населення з розумінням віднестися до запровадження запобіжних мір. Бо якщо раніше була особлива увага привернута до Луганської області, то на сьогоднішній день це Харківська, Сумська, Чернігівська області. Ці регіони відповідно до мого розпорядження від учорашнього дня оголошені зонами особливого епізоотичного стану”, – наголосив Іван Бісюк.

Голова Держветслужби проінформував, що цим розпорядженням він зобов’язав відповідні служби посилити контроль за переміщенням вантажів, у першу чергу, живих тварин та продуктів забою і переробки, в прикордонних з РФ районах. По-друге, всі спеціалізовані свиногосподарства у цих регіонах повинні бути переведені на закритий режим роботи.

“Окрім того, ми внесли таку вимогу, що працівники, які працюють на спеціалізованих свиногосподарських комплексах у своїх домашніх господарствах не повинні утримувати свиней для власного споживання. Буде посилено контроль за видачею ветеринарних документів на переміщення тварин, продукції тваринного походження і т. ін., зобов’язано терміново провести засідання державних санітарно-епізоотичних комісій і прийняти рішення за участю всіх на місцях представників органів виконавчої влади, які до цього дотичні,
негайно ліквідувати всі стихійні ринки, які є на території цих областей. Одночасно поставили вимогу негайно і оперативно інформувати аж до Державної ветеринарної та фітосанітарної служби про кожен випадок загибелі свиней на території цих областей. Всі дикі кабани, які забиваються, або які виявляються мертвими, повинні бути дослідженні на африканську чуму свиней у державних лабораторіях ветеринарної медицини, а також усе загибле свинопоголів’я старше 4-місячного віку у всіх спеціалізованих свиногосопдарських комплексах. Це є необхідним для того, аби чітко моніторити стан справ із африканською чумою на території України”, – повідомив Іван Бісюк.

Також він додав, що розпорядженням звернувся до Державної митної служби і Державної прикордонної служби з проханням забезпечити дієвий контроль з недопущення, в тому числі і несанкціонованого, завезення на територію України тварин, продукції та сировини тваринного походження з неблагополучних територій щодо африканської чуми свиней, вилучати цю продукцію при перетині кордонів, обробляти весь автотранспорт на цих територіях, який перетинає територію РФ.

http://regionews.com.ua/ru/node/16670

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині громадянами задекларовано понад 1,2 млрд грн доходів, отриманих у 2021 році

На Чернігівщині громадянами задекларовано понад 1,2 млрд грн доходів, отриманих у 2021 році 14:12

Протягом 7 місяців поточного року декларації про майновий стан і доходи, отримані протягом 2021 року, подали 3482 мешканця Чернігівської області та задекларували понад 1,2 млрд грн доходів.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 14:04

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 9:00 16 серпня по 9:00 17 серпня 2022 року

Юрист з Чернігівщини боронить кордони на Сході країни

Юрист з Чернігівщини боронить кордони на Сході країни 08:59

Сергій родом із Чернігівщини, але все своє свідоме життя прожив у столиці. За освітою - юрист.

На Чернігівщині роздають безкоштовний хліб

На Чернігівщині роздають безкоштовний хліб 08:53

На Чернігівщині випікають та безоплатно роздають хліб для гуманітарних потреб жителів. Для цього за координації і підтримки Чернігівської ОВА область отримала 90 тонн борошна

«Золото» та «бронза»: збірна армрестлінгу із Прилук вдало виступила на Чемпіонаті України

«Золото» та «бронза»: збірна армрестлінгу із Прилук вдало виступила на Чемпіонаті України 08:47

Прилуцькі спортсмени збірної команди ГО «Чернігівська федерація армспорту» вдало виступили на Чемпіонаті України із армрестлінгу – вибороли «золото» та «бронзу».

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини