Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 1 квітня, 13:21:30

З 1 травня на українських водіїв чекають оновлені ПДР: що зміниться

02.05.2019   08:16Агенцiя

Зокрема, нові правила зобов'язують власників ТЗ наклеїти мітку радіочастотної ідентифікації про проходження обов'язкового техогляду, а водіїв, при зупинці поліцейськими, дати можливість зчитувати з неї інформацію.

У п. 2.4 діючих ПДР йдеться про те, що після зупинки на вимогу поліцейського водій зобов'язаний пред'явити документи (права, техпаспорт і страховку), а також надати можливість перевірити номери агрегатів і комплектність ТЗ, оглянути його, якщо є законні підстави, перевірити технічний стан ТЗ, які підлягають обов'язковому технічному контролю.

23 січня поточного року Кабмін прийняв постанову №46 та з 1 травня у підпункті 2.4 в ПДР додали ще одну вимогу: "водій зобов'язаний дати можливість провести з використанням спеціальних пристроїв зчитування інформації з самоклеючої мітки радіочастотної ідентифікації про проходження ТЗ обов'язкового технічного контролю". Крім того, у п. 30.2 написано, що самоклеюча мітка (її ще називають RFID-мітка) повинна розміщуватися на внутрішньому боці лобового скла в правому верхньому кутку.

Варто відзначити, що за Законом про дорожній рух (стаття 35) обов'язковому технічному контролю, тобто техогляду, НЕ підлягають легкові автомобілі (за винятком таксі та тих, що використовуються для перевезення пасажирів або вантажів з метою отримання прибутку), а також мотоцикли та мопеди.

Закон про дорожній рух визначає періодичність обов'язкового техогляду для таких категорій ТЗ:
    для легкових автомобілів, на яких перевозяться пасажири або вантажі з метою отримання прибутку, для вантажних авто до 3,5 т, причепів та напівпричепів до них – кожні 2 роки;
    для вантажних автомобілів вантажопідйомністю більше 3,5 т, причепів та напівпричепів до них, а також таксі – щороку;
    для автобусів та спеціалізованих ТЗ для перевезення небезпечних вантажів – два рази на рік.

Останні новини Чернігівщини

На Новгород-Сіверщині поліцейські відсторонили від керування нетверезого водія, рівень алкоголю в крові якого у 17 разів перевищував допустиму межу 12:40

Днями у м. Семенівка Новгород-Сіверського району поліцейські викрили 47-річного водія, який керував транспортом у стані сильного алкогольного сп’яніння (3,44 проміле).

Не подавав декларації протягом двох років – судитимуть заступника директора комунального закладу 12:19

Прокурорами Козелецької окружної прокуратури направлено до суду обвинувальний акт стосовно заступника директора одного з комунальних закладів Чернігівського району за фактом неподання суб’єктом декларування декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (ст. 366-3 КК України).

Від «Власної справи» до відшкодування збитків через війну: якою державною підтримкою може скористатися бізнес Чернігівщини 11:37

Наразі в Україні діє низка державних програм, спрямованих на підтримку підприємництва. При цьому прифронтові регіони, зокрема й Чернігівщина, мають певні переваги порівняно з іншими територіями.

З 1 квітня починається прийом заяв на зарахування дітей до 1-го класу закладів освіти міста Чернігова 11:14

Заява, встановленого зразка, про зарахування дитини до 1-го класу закладу освіти, за яким закріплена територія обслуговування, на якій проживає (перебуває) ця дитина, подається одним із батьків дитини (з пред'явленням документу, що посвідчує особу заявника) особисто до 29 травня 2026 року.

Підірвав навчальну гранату в багатоповерхівці: чернігівські поліцейські затримали хулігана 10:42

Поліцейські Чернігівського райуправління поліції затримали 52-річного містянина, який вчинив хуліганські дії із застосуванням навчальної гранати.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини