Чернігівський Центр надання адміністративних послуг: плани на найближче майбутнє
Віднедавна Центр надання адміністративних послуг міста Чернігова (ЦНАП) почав здійснювати державну реєстрацію актів цивільного стану - шлюбів, розлучень та народження дітей. Докладніше про це можна дізнатися на офіційному веб-порталі самого ЦНАП.
Про це та інші переспективні плани і додаткові послуги ЦНАПу розповідає керівник Управління адміністративних послуг Чернігівської міської ради Микола Овсяник.
Зокрема, зараз ЦНАП опрацьовує нові механізми видачі довідок про склад сім’ї. Зовсім скоро будь-яка фізична особа зможе замовляти таку довідку он-лайн. А потім просто прийти на той час, який їй призначать і забрати її. Початок дії такого сервісу – справа найближчих тижнів.
Додатково нотаріуси по тих чи інших цивільних провадженнях, які вони ведуть (наприклад, щодо спадщини), зможуть замовляти та одержувати потрібні довідки в електронному вигляді - замість того, щоб відправляти заявника ходити за ними особисто. Використовуючи електронно-цифровий підпис, нотаріуси зможуть підписати заявку, далі буде сформована довідка, яка надійде за електронно-цифровим підписом адміністратора ЦНАП.
На порталі ЦНАП вже зроблені всі оновлення, які потрібні для цього, зараз триває період тестування.
Загалом, за словами Миколи Овсяника, електронними сервісами ЦНАП користуються все більше і більше людей. Зокрема, вже зараз до 30% відвідувачів приходять після запису онлайн, за електронною чергою. Зручними є й sms-повідомлення про готовність документу, які запроваджені тут вже два роки тому.
У подальших планах ЦНАП - здійснювати реєстрацію транспортних засобів, а також надавати нові послуги соціального спрямування.
Також установа втілює в життя принцип надання послуг за життєвими обставинами комплексно. Коли, наприклад, при зміні прізвища потрібно не тільки поміняти паспорт, а, залежно від обставин особи, також і внести зміни в інші документи та реєстри - у чернігівському ЦНАП вона зможе одночасно замовити всі ці послуги. А потім вже одержувати повідомлення про готовність і забирати документи.
«Ми робимо так, щоб отримувати послугу в нас було хоч трохи, але краще, ніж іще десь», - розповів Микола Овсяник.
Прес-служба Чернігівської міської ради
Останні новини Чернігівщини
Укриття, харчоблок і осередок «Захисту України»: які новини в ліцеях у Тупичеві і Городні 11:28
Чернігівська ОВА багато уваги приділяє саме освітньому компоненту і працює над тим, щоб якомога більше дітей мали змогу навчатися очно. У рамках робочого візиту в громади начальник ОВА В’ячеслав Чаус відвідав ліцеї в Тупичеві і Городні.
Доступність починається з нас: у Чернігові відбулась тематична конференція 11:24
Питання психологічної взаємодії з ветеранами та їхніми родинами обговорили сьогодні учасники тематичної конференції, яка відбулася в КНП «Ветеранський простір». Співорганізатором події виступила громадська організація «Ветеранська спільнота України «Серцевір».
Вибухотехніки поліції Чернігівщини продовжують знешкоджувати збиті ворожі безпілотники 11:22
Днями співробітники управління вибухотехнічної служби поліції Чернігівщини знешкодили нерозірвану бойову частину ворожого ударного безпілотника, який був збитий Силами оборони України у Чернігівському районі.
Поліцейські Чернігівщини вибороли призові місця на Всеукраїнських ветеранських змаганнях 11:21
Днями у Києві відбувся турнір «Звитяга нескорених», який об’єднав 500 ветеранів, ветеранок та поранених захисників з усієї України.
Компенсаційні програми для роботодавців, які сприяють працевлаштуванню людей з інвалідністю 11:19
Служба зайнятості надає фінансову підтримку роботодавцям, які винаймають чи облаштовують робочі місця для людей з інвалідністю.